Тема 2. Організація роботи медичної сестри терапевтичного стаціонару. Обов’язки і дії постової та маніпуляційної медичної сестри терапевтичного відділення



Організація роботи поста медичної сестри. Документація, що заповнюється постовою сестрою, та правила її ведення. Реєстрація пацієнтів, що надходять до відділення. Термометрія, вимірювання артеріального тиску, дослідження пульсу з внесенням даних до температурного листка. Робота з листком призначень. Правила забезпечення пацієнтів таблетованими та розчинними лікарськими препаратами.

Організація роботи сестри маніпуляційного кабінету. Основна документація маніпуляційного кабінету. Правила зберігання й обліку медикаментозних засобів і медичного інструментарію у маніпуляційному кабінеті. Виписування, облік і зберігання сильнодіючих, наркотичних та отруйних речовин згідно з чинним наказом.

Методика і техніка взяття загального аналізу крові, аналізу крові щодо вмісту цукру, для біохімічних і бактеріологічних досліджень. Підготовка маніпуляційного стола до роботи. Техніка виконання підшкірних, внутрішньом’язових ін’єкцій. Розрахунок дози розчинного антибіотика. Правила заповнення систем для трансфузії та проведення внутрішньовенних вливань. Основні вимоги до проведення дезінфекції, передстерилізаційного очищення інструментарію. Контроль якості передстерилізаційного очищення інструментарію щодо наявності крові та миючих засобів. Стерилізація інструментарію для багаторазового використання.

 

Тема 3. Обов’язки медичної сестри по забезпеченню діагностичного процесу у терапевтичному стаціонарі

Основні правила підготовки хворого до проведення гастроскопії, ректороманоскопії, колоноскопії, ультразвукового дослідження органів черевної порожнини. Основні види клізм і правила їх застосування.

Підготовка хворих і необхідного обладнання для взяття калу на яйця гельмінтів, приховану кров, копрограму. Правила взяття сечі для аналізу та дослідження за методиками Зимницького, Нечипоренка, Аддіса – Каковського, їх діагностичне значення.

Підготовка та проведення шлункового та дуоденального зондування. Промивання шлунка, способи його виконання, взяття промивних вод для дослідження. Підготовка зондів, катетерів, наконечників до маніпуляцій.

Методика та техніка реєстрації електрокардіограми, фонокардіограми. Найпростіший аналіз їх основних елементів. Ознайомлення з методикою ехокардіографічного дослідження. Проведення досліджень функції зовнішнього дихання. Робота медичної сестри кабінету функціональної діагностики.

 

Тема 4. Особливості роботи процедурного кабінету терапевтичного відділення та обов’язки медичної сестри щодо їх забезпечення

Організація роботи сестри процедурного кабінету. Правила зберігання медичного інструментарію в процедурному кабінеті. Основні види компресів. Правила накладання зігрівального, холодного, лікувального компресів. Техніка застосування банок, гірчичників, користування грілкою, пузирем із льодом. Обробка та дезінфекція засобів для багаторазового використання. Застосування лікарських п’явок, умови їх зберігання. Правила користування кишеньковим і стаціонарним інгаляторами. Методика і техніка подавання зволоженого кисню та користування кисневою подушкою.

Ознайомлення з проведенням фізіотерапевтичних процедур (гідротерапевтичних, світлових, електромагнітних): методика їх відпускання, наглядання за хворими та надання першої долі карської допомоги у разі погіршення стану хворого при проведенні фізіотерапевтичних процедур (для відпрацювання практичних навичок кафедрою обирається перелік процедур з огляду на можливості клінічної бази виробничої практики).

Підсумковий модульний контроль.

ЗМІСТ

Тема 1. Морально-етичні та законодавчі засади медсестринства в Україні. Організація роботи та обов’язки медичної сестри основних структурних підрозділів терапевтичного стаціонару.

 

Метою сестринського справи є здійснення сестринського процесу на професійному рівні, зберігаючи гідність і автономію пацієнта і гармонію з суспільством і соціальними потребами.Основну роль в сестринській процесі відіграє медична сестра, що надає сестринські послуги, спрямовані на стабілізацію здоров'я, профілактику захворювань.

 

Медична сестра повинна:
- знати фактори ризику, клінічні прояви, ускладнення, профілактику захворювань внутрішніх органів, обов'язки сестри при виконанні лікувально-діагностичних заходів в терапевтичному відділенні;
- вміти здійснювати етапи сестринського процесу: проводити первинну сестринську оцінку, виявляти проблеми пацієнта, планувати сестринський догляд, здійснювати запланований догляд, проводити поточну і підсумкову оцінку догляду;
- вміти підготувати пацієнта до діагностичних процедур;
- вміти здійснювати лікарську терапію за призначенням лікаря;
- вміти виконувати сестринські маніпуляції (надавати медичні послуги);

- вміти забезпечувати інфекційну безпеку пацієнта і персоналу;
- вміти навчати пацієнта і сім'ю правилами застосування лікарських засобів і організації лікувального харчування;
- вміти консультувати пацієнта (сім'ю) з питань профілактики загострень захворювань і їх ускладнень;
- вміти взаємодіяти в лікувальній бригаді;
- вміти надавати першу допомогу;
- вміти здійснювати паліативну допомогу

 

На честь Флоренс Найтінгейл, засновниці сестринської справи, в 1983 році була створена клятва її імені, що стала одною з головних настанов для багатьох медсестер усього світу:

Перед Богом і перед обличчям зібрання я урочисто обіцяю вести життя, наповнене чистотою і чесно виконувати професійні обов'язки.
Я буду утримуватися від всього отруйного і шкідливого і ніколи свідомо не використаю і не призначу ліків, які можуть пошкодити.

Я зроблю все, що в моїх силах, щоб підтримувати і підвищувати рівень моєї професії. Я буду берегти в таємниці всю особисту інформацію, яка виявиться в моєму розпорядженні під час роботи з пацієнтами та їх родичами.

Я буду віддано допомагати лікареві в його роботі і присвячу себе невтомній турботі про благополуччя всіх доручених моїй опіці.

Медична етика або медична деонтологія - сукупність етичних норм і принципів поведінки медичних працівників при виконанні ними своїх професійних обов'язків.

Міжнародної рада медичних сестер і Всесвітня організація охорони здоров'я, приймає Етичний кодекс.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 5341; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!