Мета та завдання навчальної дисципліни



МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Запорізький державний медичний університет

Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб з доглядом за хворими

 

 

                                                                                               

                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                        

Основні обов’язки та професійні дії медичної сестри терапевтичного відділення

 

 

Навчальний посібник для викладачів та студентів

ІІІ курсу медичних факультетів

              

 

 

                                                                              

Запоріжжя – 2017

 

УДК 616. 1/4 – 07 ( 075.8 )

 

 

Автори:

д.мед.н., професор Сиволап В.В., Лукашенко Л.В., Олійник О.І., Лихасенко І.В., Авраменко Н.Ф., Герасько М.П., Жеманюк С.П., Курілець Л.О., Кравченко Т.В., Полівода С.В.

 

Рецензенти:

1. В.А.Візір – зав.кафедри внутрішніх хвороб 2 ЗДМУ, д.мед.н., професор

2. В.Д.Сиволап – зав.кафедри внутрішніх хвороб 1 ЗДМУ, д.мед.н., професор

 

Навчальний посібник для викладачів і студентів 3-го курсу розглянуто і затверджено на засіданні Центральної медичної Ради ЗДМУ

від “ 2 ” березня 2017 р., протокол № 3

 

 

 

 

 

ВСТУП

    Програма сестринської виробничої практики для вищих медичних закладів освіти України III – IV рівнів акредитації складена для спеціальності 7.110101 «Лікувальна справа» напряму підготовки «Медицина» відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики освітньо-професійної програми підготовки фахівців, затверджених Наказом МОН України від 16.04.2003 №239, та навчального плану, затвердженого Наказом МОЗ України від 23.07.2007 №414. Навчання за вищевказаними спеціальностями здійснюється протягом 6 років, з них перші 5 років – загально-лікарська підготовка.

    Відповідно до навчального плану, проходження сестринської практики передбачено у VI семестрі, коли студентом набуті відповідні знання з основних базових дисциплін: медичної біології, медичної та біологічної фізики, анатомії людини, фізіології, біоорганічної та біологічної хімії, мікробіології, вірусології та імунології, розпочато вивчення клінічних дисциплін – пропедевтики внутрішньої медицини, пропедевтики педіатрії та загальної хірургії, з якими інтегрується програма виробничої практики.

    У свою чергу, сестринська практика формує засади вивчення студентом подальших клінічних дисциплін – внутрішньої медицини, педіатрії, хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії, що передбачає інтеграцію з цими дисциплінами «по вертикалі» та формування умінь застосовувати знання з сестринської справи в процесі подальшого навчання та у професійній діяльності.

    Організація навчального процесу здійснюється за кредитно-модульною системою відповідно до вимог Болонської декларації.

    Відповідно до Наказу МОЗ України № 414 від 23.07.2007р., обсяг навчальних годин з дисципліни «Сестринська практика» (практика), яка вивчається студентами на III курсі, було змінено та викладено у такій редакції:

                  

 

Програма навчальної дисципліни складається з таких модулів:

Модуль 1. Основні обов’язки та професійні дії медичної сестри терапевтичного відділення.

Модуль 2. Основні обов’язки та професійні дії медичної сестри хірургічного відділення.

Модуль 3. Основні обов’язки та професійні дії медичної сестри педіатричного відділення.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 120 годин 4 кредити ЕCTS, з них на модуль 1 - 40 годин/1,33 крeдити.

        

Сестринська практика проводиться безпосередньо під час VI навчального семестру послідовно у трьох відділеннях стаціонару – терапевтичному, хірургічному, педіатричному – і представлена трьома модулями, які, у свою чергу, розподіляються на сім змістових модулів.

    Проходження сестринської практики здійснюється шляхом проведення практичних занять та самостійної роботи студентів.

    Послідовність проходження практики в терапевтичному, хірургічному та педіатричному відділеннях визначається кожним навчальним закладом та може змінюватися залежно від кількості студентів.

    Поточна навчальна діяльність студентів контролюється на практичних заняттях відповідно до конкретних цілей та під час індивідуальної роботи викладача зі студентами.

    Рекомендується застосовувати такі засоби діагностики рівня підготовки студентів: контроль практичних навичок, тестові питання, вирішення ситуаційних задач.

    Підсумковий модульний контроль проводиться після завершення проходження сестринської практики у кожному відділенні (терапевтичному, хірургічному, педіатричному).

    Оцінка за дисципліну «Сестринська практика» являє собою середнє арифметичне оцінок за модулі, є рейтинговою, виставляється за багатобальною шкалою з урахуванням поточної успішності та підсумкового модульного контролю і має визначення за системою ECTS та традиційною шкалою, прийнятою в Україні.

    Для тих студентів, які хочуть поліпшити успішність з дисципліни за шкалою ECTS, підсумковий контроль засвоєння модуля здійснюється відповідно до нормативних документів додатково за графіком, затвердженим у навчальному закладі.

 

Мета та завдання навчальної дисципліни

Метою викладання навчальної дисципліни «Сестринська практика» є демонструвати володіння методикою застосування стандартів медичних технологій у практичній діяльності медичної сестри.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Сестринська практика» є засвоєння теоретичного матеріалу щодо особливостей роботи терапевтичного відділення, основних маніпуляцій медичної сестри та їх відпрацювання під контролем викладача.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати:основні принципи медичної етики та деонтології, організацію режиму та догляду за хворими з різними захворюваннями терапевтичного профілю, ведення медичної документації терапевтичного лікувального закладу;

 вміти:роботи основні маніпуляції медичної сестри маніпуляційного, процедурного кабінетів і кабінету функціональної діагностики терапевтичного стаціонару;

мати поняття:про застосування сучасних методів обстеження у діагностиці внутрішніх хвороб та методи підготовки до них хворих.

 

МОДУЛЬ 1. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ТА ПРОФЕСІЙНІ ДІЇ МЕДИЧНОЇ

СЕСТРИ ТЕРАПЕВТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ

       Тема 1. Морально-етичні та законодавчі засади медсестринства в Україні. Організація роботи та обов’язки медичної сестри основних структурних підрозділів терапевтичного стаціонару.

    Етичні основи сестринської справи. Етичний Кодекс медичної сестри України. Кодекс міжнародної Ради медичних сестер. Клятва Флоренс Найтінгейл. Моральна та правова відповідальність медичної сестри перед суспільством. Гарантії та захист законних прав медичної сестри. Перелік наказів Міністерства охорони здоров’я України, які регламентують діяльність медичної сестри терапевтичного відділення.

Структура та функції терапевтичного стаціонару. Основні підрозділи терапевтичного стаціонару: приймальне відділення, відділення терапевтичного профілю, діагностичні відділення, клінічні лабораторії. Обов’язки медичної сестри основних підрозділів терапевтичного стаціонару. Перелік документації, що ведеться медичною сестрою в різних підрозділах терапевтичного стаціонару. Основні правила зберігання медикаментозних препаратів та інструментарію. Обов’язки медичної сестри щодо підтримання лікувально–охоронного та санітарно–гігієнічного режимів терапевтичного відділення.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 2031; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!