Організаційна структура податкової с-ми України та її інформаційні зв’язки



Умовно ПСУ можна поділ.на 2 складові:

- податкова сис-ма держави – сукупність усіх встановлених в Укр податків, зборів і обов’язкових платежів;

- ДПСУ – уповноважений орган держ влади, на який покладено ф-ції контролю за повнотою і своєчасністю сплати податків, зборів і обов’язкових платежів.

Саме на ДПСУ покладено організацію податкової роботи, яка полягає в обліку платників податків, контролю та адмініструванні податкових платежів.

Податкова служба Укр вкл. близько 650 подат адміністрацій та інспекцій регіонів (районні, обласні, міські); вона обслуговує понад 600 тис.платників податків – юр осіб та понад 20 млн платників – фіз. осіб.

Організаційно-інформаційна структура подат служби Укр побудована за трирівневою ієрархічною сис-мою:

1.центральний рівень – Державна податкова адміністрація Укр;

2.регіональний рівень – обл. держ податкові адміністрації;

3.місцевий рівень – районні, міжрайонні та міські податкові інспекції.

На районному рівні готується оперативна інформації, яка є первинною інф-цією, що часто поновлюється.

Оперативна інф-ція – основа в інформаційній ієрархії автоматизованих сис-м. обробка оперативної інф-ції являє собою роботу, пов’язану зі збором, контролем і первинною обробкою даних, формуванням нових документів, довідок, звітів. Тому найбільше інформаційне навантаження в роботі подат органів покладено на нижній рівень – районні та міські ДПІ.

Саме на цьому рівні виникає первинна інф-ція, пов’язана з безпосередньою роботою з платниками податків ( юр та фіз. ос)

Автоматизація збору та обробки інф-ції на роб місцях забезпечує повноту, точність та актуальність при обробці даних та формуванню документів, прискорює їх підготовку, а використання спеціального програмного забезпечення сприяє росту продуктивності праці.

У рез з ДПІ до обл. ДПА надходять файли із звітними зведеними даними в яких згідно зі строками надання розміщена регламентна інф-ція про платників, виконання платіжної дисципліни, а також інф-ція щодо неформалізованих запитів.

На обласному рівні шляхом узагальнення оперативної інф-ції формується тактична інф-ція для аналізу та відпрацювання різних варіантів щодо надходження коштів до бюджету. Тут накопичуються дані, що надходять з ДПІ, компонуються в цілому за ДПА обласного рівня і передаються до ДПАУ.

Стратегічна інф-ція утворюється в рез опрацювання в ДПАУ оперативної і тактичної інф-ції, що містить відомості, звіти, прогнози. На її основі органи законодавчої та виконавчої влади можуть оцінювати стан виконання доходної частини бюджету країни і можуть приймати обґрунтовані і ефективні рішення, робити висновки про стан виконання законодавства за кожним видом податку, оцінювати регуляторну політику; забезпечувати можливість прогнозування та підтримки реалізації стратегії розвитку фінсово-податкової сис-ми країни.

Контроль за повнотою та своєчасністю сплати податків і зборів фіз. і юро сію здійснюється під час перевірок безпосередньо на підприємствах, та на підставі банківської документації, що надходить (копії плат доручень).

Він здійснюється завдяки веденню оперативного БО нарахувань і надходжень кожного виду податку в цілому по ДПІ та в розрізі кожного платника.

Ведення обліку ведуть ДПІ всіх рівнів, де безпосередньо перебуває на обліку платник. Вищі податкові органи ведуть облік в цілому по областях та державі.

Облік податків, сум надходжень та фін санкцій ведеться згідно з бюджетною класифікацією доходів та видатків бюджету. Для забезпечення правильного зарахування податкові органи подають до кредитних установ перелік платників, перелік сплачуваних ними податків із вказівкою до якого бюджету і на які підрозділи класифікації вони зараховуються. Для ведення обліку розроблено ряд форм облікової звітності і документації.

За податками з юр і фіз. осіб щороку відкриваються особові рах – за кожним платником і за кожним видом податків окремо, ведуться також зведені рахунки що оформляються в реєстрі надходжень платежів до бюджету (щодня конкретними сумами про фактичні надходження на підставі документів банків).

 На підставі даних реєстрів формуються звіти про фактичні надходження та недоїмку.

З точки зору обробки інф-ції ДПСУ х-ється:

1)розгалуженою структурою

2)територіальною віддаленістю об’єктів керування

3)розвинутою телефонною і локальною обчислювальними мережами

4)широким використанням КТ

5)великою к-стю документації

6)великими обсягами інф-ції що обробляється

Критерії до ф-цій ДПСУ, які підлягають автоматизації:

1.можливість формалізації процесу(стосується визначення вхідної/вихідної інф-ції, алгоритму формування)

2.періодичність та витрати часу на виконання операцій

3.обсяги даних

4.вимоги до оперативних даних

Приклади операційних технічних процедур податкової роботи, що підлягають автоматизації:

1.перевірка правильності числових розрахунків бухгалтерської звітності (камеральна перевірка)

2.ведення списків платників в кожному підрозділі податкової

3.ведення журналів перевірок ( документальних і камеральних)

4.обробка плат документів та занесення інф-ції до облікових документів

5.формування статистичних звітних даних про рез д-сті ДПІ.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 214; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!