Контрольне тестування завершене



 

Суть цієї проміжної віхи полягає в підготовці до пілотного випуску рішення. Дана віха дуже важлива, оскільки наступає момент, коли рішення "зіткнеться" з виробничим середовищем, і проектна група винна якомога ретельніше відтестувати рішення до цього моменту, – до початку випробування пілотного випуску.

 

До віхи "Контрольне тестування завершене" (pre-production test complete) проектна група винна:

 

• Оцінити результати тестування відповідно до наявних критеріїв успішності.

 

• Підготувати середовище впровадження.

 

• Створити необхідні для впровадження процедури, скрипти і масиви даних (load sets).

 

• Мати готові учбові матеріали.

 

• Забезпечити умови для супроводу рішення.

 

• Створити і протестувати план "відкоту" (rollback plan).

 

Дана віха може вважатися пройденою лише після отримання проектною групою повної упевненості в готовності і відлагодженості всього, що необхідне для впровадження рішення.

 

Тестування прийнятності для споживачів завершене

 

Тестування прийнятності для споживачів (user acceptance testing) і дослідження ергономічності (usability studies) проводяться починаючи з фази розробки і продовжуються впродовж фази стабілізації. Їх мета – переконатися в тому, що нова система відповідає вимогам споживачів і бізнесу. Вони не є індикаторами остаточної прийнятності рішення для замовника (customer acceptance),про яку можна говорити лише в самому кінці проекту.

По досягненню даної віхи користувачі здійснюють тестування і схвалюють роботу рішення в невиробничому середовищі (non-production environment). Це включає перевірку інтеграції системи з тими, що працюють у виробничому середовищі бізнес-додатками. Також повинні бути перевірені розроблені процедури "відкоту" і відновлення після збоїв (rollout and backout procedures).

 

Після схвалення менеджерами випуску, розроблене програмне забезпечення і всі компоненти, що докуповують до нього, переносяться з архіву групи розробки в архів групи супроводу . У MOF він називається бібліотекою завершеного програмного забезпечення (Definitive Software Library - DSL). "Управління випуском" відповідально за компоновку рішення ( зібраного з компонент випуску) в середовищі тестування із застосуваннями, зібраними в DSL.

 

Тестування споживчих якостей дає персоналу супроводу і користувачам можливість зрозуміти і випробувати нову технологію на практиці. Цей процес допомагає виявити

 

71


аспекти, в яких у користувачів виникають труднощі. Також тестування дозволяє менеджерам випуску виявити проблеми, які можуть перешкодити успішному впровадженню рішення.

 

Пілотне впровадження завершене

 

Під час цієї проміжної віхи проектна група тестує рішення цілком в середовищі, максимально наближеному до виробничих умов. У MSF пілотний реліз (pilot release) – це впровадження вирішення в частину виробничого середовища або для частини користувачів. Залежно від проекту, пілотний реліз може приймати різні форми.

 

• На підприємстві це може бути реліз для групи користувачів або підмножини серверів даних.

 

• Для веб-сервера-розробки це може бути хостинг на тестових серверах або в підкаталогах, які доступні в Internet тільки через тестовий веб-сервер-адресу.

 

• Виробники комерційного програмного забезпечення, такі як майкрософт, часто випускають новий програмний продукт для спеціальної групи "першо-випробувачів" до того, як буде створена остаточна його версія.

 

Загальним для всіх цих форм заздалегідь випуску є максимальне наближення тестування до реальних умов.

Віха "Пілотне впровадження завершене" не може вважатися пройденою, поки проектна група не упевнилася остаточно, що створене рішення життєздатне у виробничому середовищі, і кожна його компоненту готова до впровадження. На додаток до цього повинно бути здійснено наступне:

 

• Перед випуском пілотної версії її випробувачі і проектна група повинні виробити чіткі критерії успіху пілотного впровадження. Вони повинні відповідати загальним критеріям успіху розробки.

 

• Всі виявлені проблеми повинні бути улагоджені або доопрацюванням коди, або документуванням обхідних шляхів (work-arounds) для персоналу впровадження і супроводу, або ж включенням відповідного матеріалу в супровідне керівництво і учбові курси.

 

• До моменту почала роботи пілотної версії повинна бути створена інфраструктура супроводу. Це може зажадати навчання персоналу супроводу. Процедури дозволу проблем пілотній версії можуть сильно відрізнятися від тих, що використовуватимуться під час остаточного впровадження і повноцінної експлуатації рішення.

 

• Щоб перевірити працездатність процесу впровадження, необхідно провести пробне випробування для кожного з його елементів. Це допоможе завчасно виявити труднощі впровадження.

 

Як тільки в результаті пілотного впровадження накопичено і проаналізовано достатня кількість даних, проектній групі необхідно ухвалити рішення про подальші дії. Можливі наступні варіанти:

 

• Крок вперед: пілотне впровадження нового реліза.

 

• Відкіт назад: виконується план відкоту, і пілотна група повертається до конфігурацій, що існували до пілотного впровадження. Пізніше спроба пілотного впровадження буде повторена знов із стабільнішою версією рішення.

 

• Припинення: пілотна версія "заморожується".

 

• Виправлення і продовження: пілотна група отримує "латку" (patch) до існуючого коду.

 

• Перехід до фази впровадження.

 

72


Фаза впровадження

 

Введення

 

Під час цієї фази проектна група упроваджує технології і компоненти рішення, стабілізує упроваджене рішення, передає роботу персоналу підтримки і супроводу і дістає з боку замовника остаточне схвалення результатів проекту. По завершенню впровадження проектна група проводить аналіз виконаної роботи і задоволеності замовника.

Під час цієї фази по ходу перенесення компонент рішення з середовища тестування у виробниче середовище можуть продовжуватися заходи по стабілізації рішення.

 

Віха "Впровадження завершене"

 

Дана віха – кульмінація фази впровадження. До цього часу рішення повинне почати давати замовникові очікувану бізнес-віддачу, а проектна група – скрутити свою діяльність.

Перш ніж вважати рішення пущеним в експлуатацію і скрутити проект, проектна група повинна отримати від замовника підтвердження того, що його цілі досягнуті. Для цього рішення повинне бути стабільним і чітко задовольняти виробленим критеріям успішності . Стабільність рішення означає також готовність систем його експлуатації і супроводу.

 

Результати

 

Результати фази впровадження включають:

 

• Інформаційні системи експлуатації і підтримки.

 

• Процедури і процеси.

 

• Бази знань, звіти, журнали протоколів (logbooks).

 

• Версії проектних документів, масиви даних (load sets) і програмний код, розроблені під час проекту.

 

• Звіт про завершення проекту (project close-out report).

 

• Остаточні версії всіх проектних документів.

 

• Показники задоволеності замовника і споживачів.

 

• Опис подальших кроків.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 249; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!