Основні завдання проектної групи на фазі розробки



 

Наступна таблиця описує основні завдання і сфери відповідальності кожного з ролевих кластерів проектної групи під час фази розробки.

Ролевий кластер   Фокус  
Управління продуктом

Очікування замовника.

 
       
Управління програмою Управління функціональною специфікацією;
 

моніторинг проекту; доопрацювання планів.

 

 

Розробка

Розробка програмної коди і інфраструктури;

 

документування конфігурацій.

 
 

 

Задоволення

Навчання; доопрацювання плану навчання;

споживача

тестування зручності експлуатації

(usability testing);
       

 

67


 

графічний дизайн.

       
 

 

Тестування

Функціональне тестування; виявлення проблем;

  тестування

документації;

доопрацювання

плану
  тестування.          
 

 

   

 

Управління випуском

Чек-лісти

розгортання (rollout

checklists);

 

доопрацювання планів впровадження (включаючи

 

пілотне впровадження); чек-лісти підготовки до

 

впровадження (site preparation checklists).

   
             

 

Проміжні віхи, що рекомендуються

 

Концепція підтверджена

 

Підтвердження концепції (proof of concept) включає перевірку ключових елементів вирішення в невиробничій копії існуючого середовища. Проектна група демонструє групі супроводу і споживачам всі аспекти рішення з метою верифікації сформульованих вимог.

 

Білд n завершений, білд n+1 завершений...

 

Оскільки центром уваги фази розробки є створення рішення, проектній групі необхідно встановити проміжні віхи, що допомагають визначити прогрес в цій роботі.

Розробка ведеться паралельно і сегментовано, тому виникає потреба в єдиній мірі загального прогресу. Проміжні білди надають таку міру , примушуючи команду розробників синхронізувати різні складові на рівні рішення в цілому.

 

Залежно від проекту, кількість проміжних білдів і частота їх створення може мінятися.

Часто має сенс встановлювати віхи завершення (фіксації) графічного дизайну і розробки бази даних, оскільки від цих складових залежить дуже багато що.

 

Фаза стабілізації

 

Введення

 

Під час фази стабілізації проводиться тестування розробленого рішення. При цьому увага фокусується на його експлуатації в реалістичній моделі виробничого середовища. Проектна група займається пріоритезацією і усуненням помилок, а також підготовкою рішення до випуску.

 

Зазвичай на початку фази стабілізації швидкість виявлення помилок командою тестування перевершує швидкість, з якою ці помилки можуть усуватися командою розробників. Неможливо передбачити, скільки помилок буде знайдено і як багато часу знадобиться на їх усунення. Проте існує дві статистичні ознаки, що допомагають проектній групі оцінити рівень стабілізації рішення. Це точка конвергенції (bug convergence) і точка досягнення нуля помилок (zero bug bounce). Вони описуються нижчим.

 

MSF не використовує для опису стану проекту терміни " альфа" і "бета". Хоча ці поняття застосовуються досить часто, їх інтерпретація далеко не однозначна. За бажання проектна група може їх використовувати, але при цьому вони повинні бути чітко визначені і зрозумілі як членам проектної групи, так і замовникові і іншим зацікавленим сторонам.

 

Як тільки створена версія, достатньо стабільна для того, щоб вважатися кандидатом для випуску, проводиться пілотне впровадження рішення.

 

Фаза стабілізації завершується віхою "Готовність рішення затверджена" (Release Readiness Approved). В змозі, досягнутому до цього моменту, рішення вже готове до повного впровадження у виробниче середовище.

 

68


Віха "Готовність рішення затверджена"

 

До моменту настання цієї віхи проектна група завершує дозвіл всіх істотних проблем і проводиться випуск або впровадження рішення. Відповідальність за безперервне управління і підтримку рішення формально переходить від проектної групи до команд супроводу.

 

Результати

 

Результатами фази стабілізації є:

 

• Остаточний продукт (golden release).

 

• Документація випуску (release notes).

 

• Матеріали підтримки рішення.

 

• Результати і інструментарій тестування.

 

• Початковий і здійснимий код застосувань.

 

• Проектна документація.

 

• Аналіз пройденої фази (milestone review).

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!