Питання до захисту переддипломної практики



з „Медсестринства у внутрішній медицині”

 

1. У пацієнта 58 років після фізичного навантаження раптово з’явився гострий пекучий біль в ділянці серця з іррадіацією в ліву руку, страх смерті. Напад болю триває 5 хвилин. З анамнезу відомо, що чоловік хворіє на ІХС протягом 3 років. Про яку клінічну форму ІХС слід думати? Визначте пріоритетну проблему пацієнта і складіть план сестринських втручань.

2. Під час проведення плевральної пункції пацієнт поскаржився на запаморочення, різку слабкість, серцебиття, мерехтіння мушок перед очима. Про яке ускладнення слід думати. Складіть план надання невідкладної допомоги.

3. У жінки 48 років після нервового перенапруження раптово з’явився сильний головний біль в потиличній ділянці, запаморочення, мерехтіння мушок перед очима, шум в голові, серцебиття, відчуття жару в тілі. З анамнезу відомо, що вона хворіє на гіпертонічну хворобу протягом 5 років. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

4. Після вдихання тютюнового диму у чоловіка 42 років раптово стався напад ядухи з утрудненим видихом, сухий кашель. Напад триває 10 хвилин. Про яке захворювання слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

5. У пацієнта 65 років, що тривалий час страждає на туберкульоз легень, під час кашлю почала виділятись піниста яскраво червона кров. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

6. Після важкої фізичної праці у чоловіка 36 років раптово з’явився гострий біль в правій поперековій ділянці, що віддає в зовнішні статеві органи та внутрішню поверхню правого стегна та супроводжується частими позивами до сечовипускання. Про яке захворювання слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

7. Жінка 30 років раптово відчула гострий біль у правому підребер’ї, що віддає в праве плече, праву руку, супроводжується нудотою, блюванням. Про яке захворювання слід думати. Складіть план надання допомоги.

8. У жінки 60 років, що багато років страждає на ваду серця, раптово виник напад ядухи з утрудненим вдихом, серцебиття, сухий кашель. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

9. У чоловіка 68 років раптово виник гострий стискаючий біль в ділянці серця, що віддає в ліве плече, руку, серцебиття, задишка. Напад триває 35 хвилин. Про яке захворювання слід думати? Що необхідно зробити для підтвердження діагнозу. Визначте пріоритетну проблему пацієнта і складіть план сестринських втручань.

10.  У жінки 38 років, що страждає на виразкову хворобу шлунка, раптово з’явилось блювання кольору „кавової гущі”, серцебиття, запаморочення, слабкість. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

11.  Жінка 52 років, що страждає на цукровий діабет, відмічає погіршення самопочуття протягом останньої доби : наростання спраги, поліурії, свербіння шкіри, головного болю, нудоти. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

12.  Чоловік 50 років через деякий час після ін’єкції інсуліну відчув голод, тремтіння в тілі, підвищене потовиділення, збудження. Про яке ускладнення слід думати? Як можна попередити подальший розвиток ускладнення? Складіть план надання невідкладної допомоги.

13.  Після вживання в їжу апельсинів у жінки з’явились дрібні червоні пухирці на шкірі обличчя, тіла та кінцівок, свербіння шкіри. Про яке захворювання слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

14.  Під час введення анальгіну пацієнт поскаржився на раптову слабкість, запаморочення, серцебиття, задишку, відчуття жару в тілі. Яке ускладнення виникло у пацієнта? Складіть план надання невідкладної допомоги.

15.  У чоловіка після укусу бджоли раптово виникла осиплість голосу, відчуття нестачі повітря, почала наростати задишка. Що виникло у пацієнта? Чим це загрожує? Складіть план надання допомоги.

16.  Молода жінка під час взяття крові з вени раптово втратила свідомість. Про який стан слід думати? Складіть план сестринських втручань.

17.  Чоловік 56 років часом відчуває загальну слабкість, швидку втомлюваність, сухий кашель, підвищену пітливість, особливо в ночі, підвищення температури тіла до 37,30С. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові методи діагностики слід призначити? Визначте актуальні проблеми і складіть план сестринських втручань.

18.  Жінка 28 років протягом місяця відчуває біль в животі, що виникає натще та вночі, печію, відрижку кислим, іноді нудоту. Виникнення захворювання пов’язує з постійним нервовим перенапруженням на роботі. Про яке захворювання слід думати? Яке додаткове дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу? Визначте пріоритетну проблему та складіть план сестринських втручань.

19.  Жінка 46 років періодично відчуває гіркоту у роті, ниючий біль у правому підребер’ї, що з’являється після вживання жирної та смаженої їжі, нудоту. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові обстеження необхідні для підтвердження цього діагнозу? Визначте пріоритетну проблему та складіть план сестринських втручань.

20.  Чоловік 70 років, що багато років страждає на гіпертонічну хворобу, останнім часом відмічає появу набряків на ногах, серцебиття та задишки при фізичному навантаженні. Про яке ускладнення слід думати? Визначте пріоритетну проблему та складіть план сестринських втручань.

21.  Жінка 62 років скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей, із-за якого вона не може самостійно одягнутись, ранкову скутість, біль і обмеження рухливості в колінних суглобах, підвищення температури до 37,50С. Про яке захворювання слід думати? Визначте актуальні проблеми пацієнтки і складіть план сестринських втручань.

22.  Самопочуття пацієнта, що лікується з приводу вогнищевої пневмонії, раптово погіршилось; з’явилась різка слабкість, запаморочення, значне потовиділення, серцебиття, критично впала температура тіла. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання невідкладної допомоги.

23.  Чоловік 48 років, що страждає на виразкову хворобу, скаржиться на загальну слабкість, запаморочення, серцебиття та задишку при фізичному навантаженні, випорожнення чорного кольору. Про яке ускладнення слід думати? Складіть план надання допомоги.

24.  Жінка 60 років скаржиться на сильний головний біль в потиличній ділянці, запаморочення, шум в голові, мерехтіння мушок перед очима, нудоту, біль в серці. Погіршення самопочуття відмічає протягом останньої доби і пов’язує з різкою зміною погоди. Про яке ускладнення слід думати? Визначте пріоритетну проблему та складіть план сестринських втручань.

25.  Жінку 38 років турбує тупий ниючий біль у попереку, часте сечовиділення, загальна слабкість, підвищення температури тіла до 37,80С. Про яке захворювання слід думати? Які лабораторні дослідження слід призначити? Визначте актуальні проблеми і складіть план втручань.

26.  Жінку 26 років турбує підвищена пітливість, серцебиття, схуднення, відчуття тремтіння в тілі та кінцівках, порушення сну. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові методи обстеження необхідно провести. Визначте пріоритетну проблему і складіть план сестринських втручань.

27.  Пацієнт Н., 28 років, скаржиться на задишку інспіраторного типу, загальну слабкість, сухій кашель, підвищення температури до 390С. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові методи діагностики слід провести. Випишіть направлення. Визначте пріоритетну проблему і складіть план сестринських втручань.

28.  У студентки 19 років після вживання в їжу м’ясного салату з’явився біль у животі, неприємний присмак у роті, нудота, блювання залишками їжі, слабкість. Про яке захворювання слід думати? Визначте актуальні проблеми і складіть план сестринських втручань.

29.  Жінка 36 років скаржиться на періодичний ниючий біль у животі, що виникає після вживання гострої їжі, печію, іноді нудоту, схильність до закрепів. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові методи діагностики необхідні для підтвердження діагнозу. Визначте актуальні проблеми і складіть план сестринських втручань.

30.  У жінки 28 років через тиждень після перенесеної ангіни з’явились набряки на повіках після сну, головний біль, рідке сечовиділення, сеча набула колір „м’ясних помиїв". Про яке захворювання слід думати? Які додаткові методи діагностики необхідно призначити. Визначте пріоритетну проблему пацієнта і складіть план сестринських втручань.

31.  У чоловіка 60 років після загального переохолодження з’явився кашель з виділенням слизисто-гнійного харкотиння, загальна слабкість, біль в грудній клітці, підвищення температури тіла до 38,50С., задишка. Про яке захворювання слід думати? Які додаткові обстеження необхідні для підтвердження цього діагнозу? Визначте пріоритетну проблему пацієнта і складіть план сестринських втручань.

32.  Умови збирання харкотиння для бактеріологічного дослідження.

33.  Умови збирання сечі для загального аналізу. Нормальні показники сечі.

34.  Підготовка пацієнта до ендоскопічного дослідження шлунка та 12 палої кишки.

35.  Продемонструйте на муляжі промивання шлунку.

36.  Підготовка пацієнта та необхідного інструментарію до плевральної пункції.

37.  Визначте частоту дихання та оцініть її.

38.  Правила збирання сечі за методом Нечипоренка.

39.  Виконайте на муляжі в/м ін’єкцію 25% р-ну магнію сульфату 5 мл.

40.  Підготовка пацієнта до колоноскопії.

41.  Визначте пульс та охарактеризуйте його.

42.  Продемонструйте на муляжі взяття крові з вени для лабораторного дослідження.

43.  Визначення добового діурезу та оцінка його.

44.  Підготовка пацієнта та умови проведення дуоденального зондування.

45.  Підготовка пацієнта та умови проведення фракційного шлункового зондування.

46.  Правила збирання харкотиння на БК. 

47.  Виконайте на муляжі п/ш ін’єкцію кордіаміну 2 мл.

48.  Виконайте на муляжі в/в ін’єкцію преднізолону 60 мг.

49.  Виміряйте АТ та оцініть його.

50.  Виконайте на муляжі промивання шлунку.

51.  Виконайте на муляжі в/в ін’єкцію 40% р-ну глюкози 20 мл.

52.  Виконайте на муляжі п/ш ін’єкцію інсуліну 48 ОД.

53.  Приготуйте та подайте пацієнту міхур з льодом.

54.  Підготовка пацієнта та правила реєстрації ЕКГ.

55.  Визначте пульс та охарактеризуйте його. Дані пульсу занесіть в температурний листок.

56.  Правила підготовки пацієнта до холецистографії.

57. Приготуйте та подайте пацієнту грілку.

58. Виконайте на муляжі в/м ін’єкцію 12,5% р-ну етамзілату 2 мл.

59. Виконайте на муляжі в/в ін’єкцію 2% р-ну еуфіліну 5 мл.

60. Виміряйте АТ та оцініть його. Дані занести в температурний листок.

61. Виконайте на муляжі п/ш ін’єкцію кордіаміну 2 мл.

62. Виконайте на муляжі в/м ін’єкцію баралгіну 5 мл.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 338; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!