Характеристика предметної галузі.



Прийнято вважати, що мотоспорт виник разом з винаходом мотоцикла. У 1885 році Готліб Даймлер винайшов першу машину для верхової їзди, а у 1887 році французька фірма «De Dion-Bouton» налагодила серійне виробництво трициклів. Проте, перші мотоцикли були зустрінуті суспільством з великою недовірою. Кращим доказом переваги нового виду транспорту виробники обрали змагання «механічних екіпажів» у складних умовах. Доведення практичного застосування мотоцикла як транспортного засобу було основним організаційним принципом гонок на мотоциклах періоду 1894 –1903 років.

Організатором перших мотоциклетних гонок вважається «Автомобільний клуб Франції», утворений у 1895 році. Завдяки йому, Франція протягом багатьох років залишалась центром мотоспорту, а відправною точкою змагань довгий час був Париж.

На рубежі XIX–XX століть проводились в основному автомотопробіги на довгі дистанції по звичайним дорогам. Перший швидкісний сумісний пробіг автомобілів та двох мотоциклів проходив по маршруту Париж — Бордо — Париж у 1895 році, дистанція складала приблизно 1200 км.

У 1898 році АКФ визначала як «мотоцикл» всі само-рухомі екіпажі вагою до 200 кг. Таке трактування відкривало доступ в клас мотоциклів чотириколісним машинам та трициклам. Під час гонки учасники могли безперешкодно ремонтувати мотоцикли та буксирувати їх у випадку пошкодження на необмежену відстань. Проте, виїзд на фініш чи на етап повинен був здійснюватись за рахунок роботи власного двигуна.

Між етапами в нічний час застосовувався «режим зачиненого парку»  (regime du pare ferme), тобто водії і механіки не мали права займатися ремонтом або іншими роботами з мотоциклом в проміжок між двома етапами. Час проходження гонщиками на мотоциклах через населені пункти з розрахунку гонки виключався в цілях безпеки (принцип «нейтралізації»).

Незважаючи на те, що перші офіційні мотоциклетні гонки відбулися у Відні в 1899 році, остаточне розділення змагань на автомобільні та мотоциклетні відбулося тільки на початку 20 століття.

21 грудня 1904 року була заснована Міжнародна мотоциклетна федерація (FIM). Створення організації було продиктовано тим, що до цього часу вже визначилась специфіка авто - і мотоспорту та виникла необхідність у встановленні єдиної термінології. Під егідою FIM стали проводитись міжнародні мотозмагання.

 

Аналіз існуючих варіантів розв’язання досліджуваних систем.

У відповідності до технічного завдання програма “Планувальник маршрутів мотогід” повинна забезпечувати дані про маршрут і можливість отримання інформації, вибраної за певними критеріями.

На основі проведеного аналізу предметної області встановлено, що дані про маршрути  ведуться у вигляді таблиці, в якій знаходиться інформація про кожний маршрут. Відкривши програму «Планувальник маршрутів мотогід» бачимо меню з пунктами :

· Майбутні

· Минулі

· Планування

· Маршрути

На основі довідника формується загальний список риболовних водойм Кіровоградської області . Загальний список водойм включає наступні дані:

· Тип маршруту

· Назва маршруту

· Дата

У відповідності до аналізу предметної області можна зробити висновок, що задача, яка підлягає автоматизації відноситься то складу типових аналітично - облікових задач і може бути вирішена з використанням програмних та інструментальних засобів, передбачених технічним завданням, а саме з використанням елементів файл – серверних баз даних.

 

Обґрунтування запропонованих проектних рішень.

Оскільки, у відповідності до технічного завдання і аналізу предметної області, розробка автоматизованої системи планувальник маршрутів мотогід проводиться на основі принципів та елементів систем управління базами даних, то логічним є - збереження даних здійснювати у вигляді файлів таблиць бази даних певного типу, вибір і обробку інформації виконувати на основі запитів, для введення і відображення даних використовувати діалогові екранні форми, а вихідні паперові документи формувати у вигляді звітів.

Однією із сучасних універсальних інструментальних систем програмування є Borland Delphi 6, яка має розвинені засоби для програмування та обробки баз даних, і в той же час підтримує майже всі відомі формати даних, що при необхідності дозволить перевести створені файли даних на іншу програмну платформу.

Одним із самих розповсюджених форматів даних є формат таблиць баз даних Paradox, крім того обрана система програмування спеціалізована саме під цей формат і надає більше засобів для на лаштування таблиць баз даних при їх створенні. Тому саме формат таблиць баз даних Paradox використовується в даній системі. Створення файлів таблиць бази даних та визначення їх структури здійснюється за допомогою утиліти Database Desktop, яка входить до складу програмного комплекту Delphi.

Для обробки даних на рівні запитів використовується мова SQL92, яка є стандартною мовою для побудови структурованих запитів в операційній системі Windows.

Для створення звітів використовується генератор звітів QuickReport фірми QuSoft, компоненти якого представлені окремою вкладинкою програмного середовища Delphi.

Для забезпечення прискорення виконання операцій пошуку і вибірки даних, а також незалежності від шляху розташування фалів бази даних на дисках комп’ютерів користувачів, базі даних ставиться у співвідношення псевдонім (загальне ім’я бази даних), який створюється і обробляється за допомогою спеціалізованої утиліти BDE Administrator.

 

 

Розділ 2. Постановка задачі.

Характер задачі.

Мотоспо́рт — технічний вид спорту, основу якого складає взаємодія спортсмена з різноманітною мотоциклетною технікою. Саме поняття мотоциклетного спорту є більш широким, ніж просто їзда на мотоциклі; це може бути їзда на час, на витривалість, на швидкість.

 Саме тому потрібно створити програмку яка б легко прокладала маршрут та зберігла дані про нього, а саме:

· Тип маршруту;

· Дані маршруту

· Дата.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 360; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!