Оброблення та аналіз результатів



За проведеним опитуванням визначають загальну кількість набраних балів і роблять висновок про ступінь розвитку такої якості, педагогічний оптимізм (чи відповідно протилежної якості — педагогічний песимізм).

Опрацюйте результати опитування, використовуючи ключ відповідей, з яким слід зіставити відповіді, дані Вами в опитувальнику:

Ключ відповідей

Відповіді

Порядковий номер судження

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
а 1 2 5 2 2 5 1 1 4 2
б 2 5 2 2 2 3 5 5 1 1
в 3 2 3 5 3 3 2 3 5 3
г 4 4 1 4 1 1 4 2 2 5

Відповіді

Порядковий номер судження

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
а 5 1 5 5 2 5 3 5 1 1
б 2 5 2 4 1 2 1 3 4 4
в 3 5 3 1 4 3 2 1 2 5
г 1 3 2 2 3 1 4 4 1 3

 


Підрахуйте загальну кількість балів

Залежно від набраної кількості балів зробіть висновок про ступінь розвитку якості "педагогічний оптимізм",ураховуючи, що сумарна оцінка:

ü 91-100 баліввідповідає завищеномурівню педагогічного оптимізму, необтяженому реальними обставинами життя;

Ø 76-90 балівзасвідчує високийрівень педагогічного оптимізму;

Ø 61-75 балівзасвідчує середнійрівень педагогічного оптимізму, що оснований на тверезому оптимізмі, домінуючому у різних соціальних ситуаціях;

Ø 51-60 баліввиявляє тверезий погляд на педагогічну діяльність і життя, проте у різних соціальних ситуаціях домінує низькийрівень педагогічного оптимізму;

Ø 44-50 балівзасвідчує тверезий погляд на педагогічну діяльність і життя, проте частіше з'являються прояви педагогічного песимізму (у різних соціальних ситуаціях також простежується домінування низького рівня оптимізму);

Ø 36-43 бали— дедалі частіше починає переважати педагогічний песимізм, хоча інколи з'являються прояви педагогічного оптимізму;

ü 24-35 балів— високий педагогічний песимізм, необґрунтований життєвими подіями;

ü менше 24 балів— надзвичайно високий рівень песимізму (домінує невиправний педагогічний песимізм, у різних соціальних ситуаціях також простежується глибокий песимізм), тому Вам слід серйозно зайнятися собою.

Рекомендації з керування психічним і фізичним станом (своїм і інших людей).

- поважайте почуття інших;

- виявляйте терпимість до бурхливих емоційних проявів інших;

- заохочуйте в інших бажану для вас поведінку;

- не перебільшуйте недоліків інших;

- завжди будьте готові до будь-яких неочікуваних подій;

- реально сприймайте професійну діяльність;

- розвивайте увагу і спостережливість;

- відмовтесь від негативної боротьби за лідерство (конфліктів, брутальності, агресії);

- нейтралізуйте бажання помститися, тому що ця емоція є для людини руйнівною;

- намагайтесь завжди зрозуміти інших людей, розвивайте вміння співпереживати.

У разі якщо вас охопила сильна емоція:

* зверніться по допомогу;

* дайте вихід емоціям (сядьте і поплачте). Зробіть перерву, полічіть подумки, подумайте про приємне;

* побігайте, навантажте себе фізично;

* упевнюйте себе в тому, що все не так погано;

* виховуйте в собі доброзичливість, толерантність, оптимізм;

* використовуйте розрядку в діяльності (праце-, музико-, аромо-, гуморотерапію, імітаційну гру „мажор”)

Якщо ви не можете впоратись зі своїм хвилюванням, напруженням під час публічного виступу (поради Дороті Сарнофф):

1. Щоб Ви не робили, не робіть цього розслаблено. Тримайте себе не в напруженні, а в енергійному стані, що притаманний гравцю в теніс, коли він б’є ракеткою по м’ячу і всі його м’язи напружуються. Ви справляєте гарне враження, коли сидите енергійно. Безвільно розслабивши тіло, Ви тільки означити свою присутність.

2. Говоріть живо і натхненно – це найкраща косметика. Мова йде не про миттєву посмішку: посмішка – це горизонтальне напруження м’язів, тоді – як натхнення – вертикальне. Воно злегка здіймає щоки і запалює Ваші очі. спробуйте – побачите.

3. Коли Ви розмовляєте, намагайтесь дивитися саме в очі. Часто люди дивляться не в очі, а на очі, в кращому випадку в одне око співрозмовникові. це робить погляд сталим, неживим. Коли погляд переходить від одного співрозмовника до іншого, Ви бачите його душу.

4. Не метушіться! Якщо Ви спостерігатимете якийсь час, то побачите, що більше у світі метушливих людей: вони крутять у пальцях олівці, каблучки, намисто, ланцюжки, згинають та розгинають скріпки. Часто ми не усвідомлюємо, що робимо, але наші манери відволікають увагу тих, хто нас слухає.

5. Не ховайтесь за своє волосся. У людей є бажання бачити обидва ваші ока. Спробуйте приборкати волосся і подивитися, яке враження від цього буде у ваших співрозмовників. Частіше це сприяє підвищенню Вашого авторитету.

6. Активно слухайте і промовляйте. Пам’ятайте, що під час зустрічі Вас однаково добре видно і коли Ви говорите, і коли мовчите. Виказуйте увагу і тілом і очима, інакше у співрозмовника складеться неправильне враження. Уміння слухати, робить Вас в очах інших гарним оратором.

 

Класифікація видів навіювання

Ознаки Види навіювання, їхня суть
Джерело впливу За цією ознакою виділяють такі види: ■ вплив чи дія, що застосовується іншою людиною; ■ самонавіювання (індивідуальне саморегулювання, що передбачає навіювання педагогом самому собі певного психічного стану, відношення до інших людей, оточуючого середовища)
Стан суб’єкта Залежно від цієї ознаки психологи розрізняють: ■ активне навіювання (вчитель навіює собі стан спокою перед уроком; ходячи по класу під час уроку, намагається подолати хвилювання, заспокоїтись); ■ неактивне (таке навіювання простежується у стані сну або під час гіпнозу)
Мета навіювання За цією ознакою виокремлюють: ■ навмисне навіювання (вчитель, який хвилюється перед уроком, використовуючи різні прийоми, навмисне впливає на свій психічний стан); ■ ненавмисне навіювання (спостерігається тоді, коли вчитель не ставить собі такої мети)
Зміст навіювання Педагог може досягнути певного психічного стану, використовуючи різні за змістом навіювання: ■ словесне навіювання ("я спокійна", впевнений у собі", "мене ніщо не дратує" та ін.); ■ образне навіювання (уявлення про спів птахів у лісі, спокійний плеск хвиль моря тощо)
Результати впливу За цією ознакою навіювання може бути: ■ позитивним (вчитель звертається до школяра доброзичливо з посмішкою і теплотою в голосі); ■ негативним (учитель звертається до школяра, використовуючи різні репліки, в яких учень відчуває насмішки, погрози, недоброзичливе ставлення до себе)
Спосіб вияву Залежно від способу вияву навіювання виокремлюють: ■ відкрите навіювання (ціль і форма при такому навіюванні збігаються); ■ закрите (мета навіювання є прихованою)
Спосіб впливу За способом впливу виділяють: ■ мобілізуючі навіювання (мобілізація до певних дій шляхом навіювання спокою, впевненості у собі, віри у свої сили тощо); ■ наказові або спонукальні (вчитель мисленнєво закликає себе заспокоїтись, не хвилюватися)

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 159; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!