Розділ 5. Розрахунок собівартості перевезень



Розділ 6. Обґрунтування тарифу перевезень.

Розділ 7. Формування прибутку і розрахунок показників дохідності.

Загальні висновки.

Список використаних матеріалів та літератури

 

Дана структура курсової роботи може бути уточнена викладачем в індивідуальному завданні. До складу індивідуального завдання входить система техніко-економічних показників транспортної діяльності. Їх склад і значення вибираються студентом самостійно /із звіту про проходження виробничої практики/ в результаті проведених маркетингових досліджень ринку транспортних послуг, або формуються сумісно з керівником дипломної роботи. Варіант завдання оформляється на окремому листі і затверджується викладачем.

Курсова робота виконується на стандартних листках формату А4. Текстова частина повинна становити близько 40 сторінок і має бути оформлена згідно „Загальних вимог до текстових документів”.

 

ІІ. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ РОЗДІЛІВ

КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Вступ

У вступній частині студенту необхідно розкрити поняття, зміст і задачі комерційної діяльності автотранспортного підприємства, проаналізувати виробничу ситуацію, що моделюється в курсовій роботі, цілі та основні етапи обґрунтування тарифу і формування прибутку транспортної діяльності.

 

Визначення попиту і пропозиції на ринку транспортних послуг

Маркетингові дослідження починають із загальної характеристики економічної системи: економічні, технологічні, політико-правові умови, конкуренти, споживачі, постачальники, регулюючі органи, партнери, власники, персонал, фізичне середовище.

Під попитом на перевезення розуміють кількість потреб в перевезеннях і додаткових транспортних послугах у відповідності до ціни. Кількісна оцінка попиту на будь-який вид транспортних послуг розраховується після визначення меж транспортного ринку, на якому або здійснюється або планується транспортна діяльність. Границі встановлюються за такими принципами: географічним, виробничим, спеціальним та ін. Транспортні послуги тісно пов’язані з обсягами реалізації на товарних ринках (внутрішніх і зовнішніх), тому для отримання границь необхідно виявляти особливості і діагностувати їх стан, тенденції.

Для визначення попиту на транспортні послуги використовують:

– Метод прямого рахунку. Здійснюється по кожному виду послуг. Розраховується множенням фактичного обсягу виробництва транспортних послуг на коефіцієнт росту ринку і на коефіцієнт повторності перевезень періоду, що передує розрахунковому. Коефіцієнт росту визначається за даними експертів або власними дослідженнями.

– Експертний метод. Попит розраховується як середня оцінка по групі експертів і представляється як імовірнісна характеристика. При цьому відбувається сполучення емпіричного прогнозу з планами, стратегією, політикою.

– Експериментальний метод. Передбачає вимірювання фактичного обсягу попиту за допомогою опитувань (анкетних, телефонних, особистих та ін.) різних груп і суб’єктів ринку (клієнтів, посередників, постачальників, конкурентів).

– Математичні методи. Найбільш точні, структуризуючі, трудоємкі. Передбачають аналіз рядів статистичних даних, даних обліку, державних довідників.

Пропозиція на ринку транспортних послуг – це кількість транспортних послуг (обсяг транспортної роботи), що пропонується на ринку в певний момент або період. Представляється як і попит в натуральному і вартісному виразі. Визначає зв’язки між ціною послуги і її кількістю, що транспортне підприємство може надати в кількісних обсягах.

Величина пропозиції розраховується тими ж методами, що і попит. Результатом проведених досліджень є заключення угоди на здійснення певного виду транспортного забезпечення. Наприклад: Перевезення взуття 280 тис. тон, колодок гальмівних 200 тис. т, пісок будівельний 200 тис. т. На основі договірних зобов’язань, що характеризують річні обсяги перевезень та виду вантажів, вибирають рухомий склад для кожного маршруту. Для перевезення взуття вибрали тягач МАЗ-54323 з напівпричепом МАЗ-9397, гальмівні колодки вирішили перевозити бортовим автомобілем КамАЗ-5320, а будівельний пісок – самоскидом ЗІЛ-ММЗ 4502.

Основні характеристики договірних зобов’язань та вибраний рухомий склад представлено в таблиці 1.

 

 

Розрахуємо вантажооборот за видами вантажів і в цілому по АТП:

де Piвантажооборот за певним видом вантажу, т/км;

Qiобсяги перевезень певного виду вантажу, т;

liсередня відстань перевезень по певному вантажу, км;

 

Таблиця 1

Договірні зобов’язання

 

Вид вантажу

Договірні зобов’язання

Вид рухомого складу

Qi, тис.т li, км Pi, т/км
1. Взуття 280 54,3 15204 МАЗ-54323н/п МАЗ-9397
2. Колодки гальмівні 20 120 2400 КамАЗ-5З20
3. Пісок будівельний 200 25,3 5060 ЗІЛ-ММЗ-4502
Всього 500 22664

 

Виробничий план і показники з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту рухомого складу


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!