Способи запису та виправлення помилок в облікових реєстрах



Порядок здійснення записів в облікових реєстрах здійснюється відповідно до методичних рекомендацій по застосуванню реєстрів бухгалтерського обліку. Складання облікових реєстрів повинно здійснюватись із застосуванням таких вимог:

1. Записи в облікові реєстри здійснюються тільки на підставі належно оформлених та опрацьованих первинних документів темним кольором засобами, що забезпечать збереження записів протягом вказаного терміну зберігання. 

2. Облікові реєстри складаються в міру надходження первинних документів із виведенням щомісячних підсумків.

3. Облікові реєстри складаються та підписуються виконавцями та головним бухгалтером або особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку.

4. Ведення облікових реєстрів та контирування документів первинного обліку здійснюються із застосуванням, щонайменше, коду класу рахунків й коду синтетичного рахунку. Записи в облікових реєстрах повинні бути чіткими та зрозумілими, підчистки та необумовлені виправлення не допускаються.

5.  Формування аналітичних даних здійснюється через групування однакових за економічним змістом даних первинних документів у відомостях, з яких підсумки переносяться до відповідних журналів.

6.  Наприкінці місяця в облікових реєстрах за кожним рахунком підраховують обороти за дебетом та кредитом та визначаються залишки на перше число наступного за звітним місяця.

7.  На основі перевірених записів облікових реєстрів дані вносять в Головну книгу. В облікових реєстрах роблять відповідну позначку про це у рядку реєстру.

При веденні бухгалтерського обліку виникають помилки. Можливий неправильний запис сум, вказаних в документах, помилкова кореспонденція рахунків, неправильний підрахунок підсумків. Порядок виправлення помилок залежить від характеру і часу виявлення помилки.

Існує три способи виправлення помилок:

коректурний спосіб;

спосіб сторно;

спосіб додаткового запису.

Коректурний спосіб полягає в тому, що неправильний запис закреслюють тонкою лінією, так щоб можна було прочитати закреслене, а поряд пишуть правильний запис і суму. Виправлення помилки повинне бути підтверджене підписом особи, яка склала й підписала документ.

Якщо помилка пов'язана з неправильною кореспонденцією рахунків і виявлена після підведення підсумків, то така помилка виправляється за допомогою "червоного сторно".

Спосіб "червоне сторно" полягає в тому, що неправильний бухгалтерський запис записують повторно, але червоними чорнилами. В результаті неправильний запис анулюється, так як підрахунок чисел, які записані червоним віднімають. Потім складають правильну проводку звичайними чорнилами з вказанням правильної кореспонденції рахунків і суми.

Спосіб додаткового записузастосовується в тих випадках, коли кореспонденція рахунків правильна, але сума інша, ніж повинна бути насправді. В такому випадку на різницю здійснюється додатковий запис з тією кореспонденцією рахунків.

ТЕМА 4. ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Види форм бухгалтерського обліку

Згідно з чинним законодавством підприємство самостійно вибирає форму обліку, про що зазначається в наказі про облікову політику.

Під формою розуміють сукупність облікових реєстрів, які використовуються в певній послідовності та взаємодії для ведення бухгалтерського обліку.

Можна сказати, що форма бухгалтерського обліку - це технологія і організація облікового процесу з застосуванням хронологічних і систематичних реєстрів, послідовність використання цих реєстрів.

В умовах ручної облікової праці одна форма відрізняється від другої:

1)кількістю облікових реєстрів, які застосовуються, їх призначенням, змістом, формою та зовнішнім виглядом;

2)послідовністю та способами записів в облікових реєстрах;

3) зв'язком реєстрів хронологічного та систематичного обліку, синтетичного і аналітичного обліку.

В основу цієї форми покладений принцип одноразового запису в картки аналітичного обліку і журнали синтетичного обліку.

На сучасному етапі використовуються наступні форми обліку:

1) меморіально-ордерна;

2) журнально-ордерна;

3) спрощена;

3) автоматизована форма.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 314; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!