Оподаткування страхових компаній.



Страхові компанії зобов'язані сплачувати загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі), а також місцеві податки і збори (обов'язкові платежі). Загальнодержавні –прямі(податок на прибуток-25%, на валовий дохід-15), непрямі(Пдв, мито) і збори;місцеві-податки та збори.

Доходи нерезидентів, отримані у вигляді страхових внесків, страхових платежів або страхових премій від перестрахування ризиків на території України, оподатковуються за ставкою 15 % у джерела їх виплати за рахунок таких виплат.Доходи нерезидентів, отримані у вигляді страхових внесків, страхових платежів або страхових премій від страхування ризи­ків на території України, оподатковуються за ставкою ЗО % у джерела їх виплат за рахунок таких виплат.Податок на валові доходи від страх діял –3%.

Звільняється від оподаткування валовий дохід страхових ком­паній, пов'язаний зі страхуванням життя фізичної особи, що пе­редбачає страхову виплату в разі таких страхових випадків:  смерть застрахованої особи; рішення суду про оголошення застрахованої особи по­мерлою; дожиттязастрахованої особи до закінчення строку дії дого­вору страхування або досягнення нею віку, визначеного догово­ром страхування. У цьому випадку строк дії договору не повинен бути меншим від 120 календарних місяців. Крім доходів від страхової діяльності страховики можуть одержувати доходи з інших джерел: прибуток від продажу цін­них паперів; доходи від здійснення операцій з оперативного лі­зингу, оренди землі та приміщень; доходи від торгівлі борговими зобов'язаннями і вимогами у вигляді суми нарахованих відсотків за кредитно-депозитними операціями, ; . Ці доходи оподатковуються в загальному порядку. .Загально державні збори:Плата за землю-вносить у вигляді земельного податку або орендної плати.Страх компанії мають вносити плату за землю –3%суми грошової вартості землі.Джерелом сплати є балансовий прибуток страховика.Податок із вланисків транспортних засобів:-ставки встановлені з од потужності транс засобів.відрах в цільові держ фонди-соц страх, пенсійне страх.

Збір на обовязкове держ пенс страх-32, 3%., збір на формування фонду для здійсння заходів щодо мінміз наслідків ЧАЕС., відрахування до держ інноваційного фонду.

Непрямі податки-мито(ввізне, сплачують при закупівлі матеріалів) і ПДВ(страховики не сплачують, але сплачують при реалізації основних фондів.Місцеві податки:комунальний податок , податок з реклами

 Ставки податку

З відсотки -Валові доходи від страхової діяльності (крім доходу від страхування і перестрахування життя)

6 відсотків - Валові доходи від страхової діяльності зі страхування і перестрахування життя в разі, коли договір страхування достроково розірваний і це не пов'язане зі смертю застрахованої особи

15 відсотків - Доходи нерезидентів від перестрахування ризиків на території України

Доходи нерезидентів від страхування ризиків на території України

30 відсотків - Прибуток, отриманий з інших джерел (крім до­ходів від страхової діяльності)

 

Задача

Військово службовець Якимишен В. Г. Купив залізничний квиток до станції Київ вартістю 40 грн і під час поїздки був травмований внаслідок аварії поїзда. Лікування травми тривало 90 днів, після чого йому була встановлена III група інвалідності. Визначіть величину страхового платежу і розмір страхової виплати, котру він повинен отримати за наслідки травми. Назвіть вид страхування за котрим він може отримати страхову суму і документи, котрі він повинен представити в страхову компанію для отримання виплати.

Рішення

( Згідно закону вартість страхового полісу 5% від вартості квитка)

Отже, страховий платіж

40 грн ––––––– 105%

Х    ––––––– 100%

Х= 2грн. страховий платіж

Розмір страхової виплати ?

 

Документи:

- Заява застрахованого про виплату страхової суми

- Акт про несчасний випадок

- Лист непрацездатності чи довідка про встановлення інвалідності

- Страховий поліс ( білет)

 

Білет №9

Обов’язкове страхування.

За формою розрізняють добровільне та обов'язкове страхування. Обов'язкове страхування як в га­лузі державного соціального страхування, так і в індивідуальному страхуванні зумов­лене ризиками, пов'язаними з життям, втра­тою працездатності або із виникненням та­ких збитків, які не можуть бути відшко­довані окремою особою. Наприклад, дорож­но-транспортні пригоди, пожежа, яка знищи­ла житло десятків або сотень сімей, втрата годувальника тощо без обов'язкового стра­хування могли б поставити окремих людей в такі умови, що вони до кінця свого життя змушені були б використовувати весь свій доход для компенсації спричинених збитків, а в деяких випадках для такої компенсації не вистачило б і життя.

Обов'язкове страхування встановлюєть­ся законом, згідно з яким страховик зобов'я­зується страхувати відповідні об'єкти, а стра­хувальники — вносити належні страхові платежі.

Стаття 6 Закону України "Про страху­вання" подає перелік видів страхування, які є обов'язковими у нашій державі:

1) медичне страхування;

2) державне особисте страхування вій­ськовослужбовців і військовозобов'язаних, призваних на збори;

3) державне особисте страхування осіб ря­дового, начальницького та вільнонайманого складу органів і підрозділів внутрішніх справ;

4) державне обов'язкове особисте страху­вання медичних і фармацевтичних праців­ників на випадок інфікування вірусом іму­нодефіциту під час виконання ними служ­бових обов'язків;

9) державне особисте страхування служ­бових осіб державних податкових інспекцій;

10) державне обов'язкове страхування службових осіб державних органів у спра­вах захисту прав ;

16) страхування життя і здоров'я суддів;

17) державне страхування донорів крові та (або) її компонентів;

18) особисте страхування від нещасних випадків на транспорті;

21) страхування ризикових процесів на­родного господарства від нещасних ви­падків;

24) страхування цивільної відповідаль­ності власників транспортних засобів;

25) страхування авіаційних суден;

Обов'язкова форма страхування грун­тується на таких засадах.

1. Законодавство встановлює перелік об'єктів, що підлягають обов'язковому стра­хуванню та механізм, яким забезпечується його реалізація2. Суцільне охоплення всіх об'єктів обо­в'язкового страхування без заяви страху­вальника, оскільки реєстрація об'єкта є під­ставою для того, щоб він автоматично був охоплений страхуванням.

3. Безумовна дія обов'язкового страху­вання, незалежно від порушення терміну сплати страхувальником страхових пла­тежів.

Обов'язкове майнове страхування не обмежене часом. Воно втрачає силу тільки тоді, коли гине майно. 5. Страхове забезпечення з обов'язково­го страхування строго нормоване.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 392; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!