Зміст нетто-ставки та навантаження до неї.



В практиці ризикових видів страхування страховий тариф представляє собою брутто-ставку, до складу якої входить нетто-ставка і навантаження.

Кожна із зазначених частин має свою поелементну струк­турну будову.

Тариф-нетто безпосередньо виражає ціну страхового ризику, призначений для здійснення страхових виплат, забезпе­чує створення страхового фонду та резервного фонду, які форму­ють страхові резерви. Тариф-нетто складається із основної нетто-ставки та ризикової надбавки:

Основна нетто-ставка забезпечує виплати за звичайними умовами страхування, а ризикова надбавка - формує резервний фонд для забезпечення виплат при значних коливаннях ризиків, коли є відхилення кількості страхових подій від середнього значення, при можливості підвищених збитків при реалізації ри­зиків. У накопичувальних видах страхування ризикова надбавка не передбачена, стабільність страхування забезпечується іншими методами та застосуванням теорій вартості грошей у часі.

Навантаження покриває витрати страховика на ведення страхової справи, витрати на фінансування превентивних за­ходів та забезпечує заплановану норму прибутковості.

Нетто-ставка займає найбільшу питому вагу у собівартості страхової послуги і, як правило, не повинна бути меншою за 60 -70% брутто-ставки. А навантаження складає в загальному страховому тарифі суттєво меншу частину від брутто-ставки - від 9 до 40%.

Сутність медичного страхування.

МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ - вид особистого страхування на випадок втрати здоров'я від хвороби або внаслідок нещасного випадку. М. с. застосовується з метою нагромадження й ефективного використання коштів, потрібних для покриття витрат на медичне обслуговування страхувальників. М. с. може бути обов'язковим і добровільним. Договір про М. с. укладається в груповому чи індивідуальному порядку, гарантуючи застрахованому отримання медичної допомоги в обсягах і на умовах, визначених чинним законодавством або правилами страхування.

!!!!!!!!!! Особливістю медичного страхування є те, що при медичному страхуванні у разі реалізації страхового випадку страхувальник отримує послуги, а не безпоесередньо грошові суми.

 

Задача

Страхова компанія уклала договір страхування об’єкта вартістю 2,4 млн.грн при страховому тарифі 0,4%.Власне утримання компанії 1,4 млн.грн, решта перестраховується в двох пере страховиків порівну. Величина комісії за укладення і супровід договору – 10% . Збитки внаслідок пожежі становлять 600 тис. грн. Визначіть: 1) страхові платежі, котрі отримає страховик і перестраховики; 2) величину комісійної винагороди, котру отримає страховик; 3) розмір страхового відшкодування, котре виплатять учасники процесу страхування і перестрахування

Рішення

1)

1,4 млн*0,4%=5600 , страхові платежі для компанії страховика

1 млн*0,4 % =4000 ,сума страхових платежів для двох пере страховиків

 2)

Величина комісійної винагороди страховикові : 10% від 4000 тис= 4000*0,1=400 грн.

3) Розмір страхового відшкодування

1) 600*0,58( частка страховика 1,4 в загальній сумі 2,4 становить 58%)=348тис

2) 600*0,42=252 тис.

 

БІЛЕТ № 5.

Ліцензування страхової діяльності.

Ліцензування — видача страховим ор­ганізаціям ліцензій (дозволів) на право проведення тих чи інших видів страху­вання. В Україні ліцензування страхової діяль­ності уповноважений здійснювати Державний Комітет з регулювання фінансових послуг.

Державний Комітет з регулювання фінансових послуг видає страховикам ліцензію на проведення конкретних видів страхування.

Страховики, які отримали ліцензію на страхування життя, не мають права займатися іншими видами страхування. Ліцензії на проведення страхування життя видаються без зазначення в них строку дії. Кабінет Міністрів України встановлює розмір плати за видачу ліцензій на проведення конкретних видів страхування.

Керівниками страховика (голова виконавчого органу та головний бухгалтер страховика) мають бути дієздатні фізичні особи. Голова виконавчого органу страховика або його перший заступник повинен мати вищу економічну або юридичну освіту, а головний бухгалтер страховика повинен мати вищу економічну освіту.

Для одержання ліцензії страховик подає до Державного Комітету з регулювання фінансових послуг заяву, до якої додаються:

· копії установчих документів та копія свідоцтва про реєстрацію;

· довідки банків або висновки аудиторських фірм (аудиторів), що підтверджують розмір сплаченого статутного фонду;

· довідка про фінансовий стан засновників страховика, підтверджена аудитором (аудиторською фірмою), якщо страховик створений у формі повного чи командитного товариства або товариства з додатковою відповідальністю;

· правила (умови) страхування;

· економічне обгрунтування запланованої страхової (перестрахувальної) діяльності;

· інформація про учасників страховика, голову виконавчого органу та його заступників, копія диплома голови виконавчого органу страховика або його першого заступника про вищу економічну або юридичну освіту, копія диплома головного бухгалтера страховика про вищу економічну освіту, інформація про наявність відповідних сертифікатів у випадках, передбачених Державним Комітетем з регулювання фінансових послуг

Уповноваженизобов'язаний розглянути заяву страховика про видачу йому ліцензії у строк, що не перевищує 30 календарних днів з часу одержання всіх передбачених цією статтею документів.

Про внесення змін у зазначені у цій статті документи страховик зобов'язаний повідомити Державний Комітет з регулювання фінансових послуг в десятиденний строк з часу реєстрації цих змін у встановленому порядку.

Підставою для відмови у видачі юридичній особі ліцензії на здійснення страхової діяльності може бути невідповідність документів, що додаються до заяви, вимогам чинного законодавства України.

Про відмову у видачі ліцензії Уповноважений орган повідомляє юридичну особу в письмовій формі з зазначенням причини відмови.

Спори про відмову у видачі або відкликанні ліцензії розглядаються у судовому порядку.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!