Визначення місії та цілей туристичного підприємства.



Визначення сфери бізнесу передбачає визначення потреби, яку треба задовольнити, ідентифікувати споживачів, визначити спосіб задоволення потреб споживачів. Стратегічна сфер бізнесу – сфера діяльності у якій підприємство працює в даний момент або планує.

Місія туристичного підприємства – це основне соціально значуще функціональне призначення організації у довгостроковому періоді. При формулюванні місії намагаються відповісти на такі питання: хто ми, що ми робимо, куди ми рухаємося? Приклади: лідерство в сфері надання туристичних послуг у південному регіоні. Місія ефективна тільки вона може надати підмогу підприємству, коли її розділяють більшість робітників підприємства.

Цілі необхідно формувати довгострокові та короткострокові. Целі підрозділяють на генеральні та інш, які допомагають здійснити генеральну. Головна мета підприємства для реалізації якої розробляється стратегія тісна пов’язана з місією і відображає провідний пріоритет у системі взаємопов’язаних і послідовно орієнтованих цілей підприємства.

На розробку цілей підприємства впливає велика кількість чинників:

Перспективи розвитку галузі

Рівну конкуренцію

Культура і структура підприємства

Конкурентний потенціал підприємства

 

12. Базові стратегії діяльності туристичного підприємства.

Виділяють 3 види базових стратегій:

- виживання;

- стабілізація;

- розвиток.

Стратегія виживання характерна для підприємств які знаходяться в кризовому стані через збитковість. Для виходу зі стану збитковості підприємству потрібно отримати прибуток. Для його треба вирішити такі завдання: що запропонувати ринку туристичних послуг, а від чого відмовитися; переглянути маркетингову політику; створити умови жорсткої економії витрат; удосконалити методи управління і провести при необхідності кадрові зміни; визначити критичні для підприємства обсяги реалізації турпродукту; стратегія стабілізації використовується в умовах коливання прибутковості підприємства від збитковості до рентабельності.

Стратегія стабілізації є наступально-захисною і використовується підприємствами в умовах коливання прибутковості від збитковості до рентабельності, і навпаки. Для здійснення стабілізаційної стратегії необхідно: ощадливо використовувати ресурси щоб стабілізувати рентабельність як мінімум на досягнутому рівні; досягти розширення ринків збуту та позитивних зрушень в реалізації туристичного продукту; обґрунтувати програму фінансової стабілізації шляхом застосування внутрішніх і зовнішніх джерел інвестування інноваційної діяльності. Стратегія стабілізації передбачає підтримку існуючих видів діяльності та може використовуватись коли попит на прод. Стійкий, та за прогнозами стан ринку буде стабільний. 

Стратегія розвитку(зростання) – ця стратегія є наступальною і передбачає перехід до нового витка розвитку. Такі стратегії обирають підпр. які діють у динамічних галузях. Стратегії розвитку є перепрофілюючі (інноваційні) та модернізуючи.

Перепрофілюючі стратегії пов’язують із втратою конкурентоспроможності певної прод. І необхідністю переорієнтації на випуск нових товарів та послуг, що вимагає значних капіталовкладень, перепроф. потужностей,встановлення нових зв’язків та інш. структурних змін.

Модернізуючі стратегії викор. Для суттєвого покращення бізнесу , шляхом модернізації виробництва та за рахунок технологічно-організаційних змін.

Виділяються 4 стратегії росту які в туризмі мають специфічні особливості:

1. стратегії концентрованого росту, що ґрунтуються на зміні туристичного продукту або ринку туристичних послуг для зміцнення свого положення на ринку або відшукати нову нішу на новому ринку послуг;

2. стратегії інтегрованого розвитку передбачає розширення туристичної діяльності за рахунок доповнення туристичних послуг новими видами;

3. стратегії диверсифікації туристичної діяльності – застосовуються тоді якщо підприємство не може розвиватись на діючому ринку зі своїм тур продуктом.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 966; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!