Інструктивно-методична карта № 6



Завдання Вид роботи Висновки
1 Визначте комунікативну ситуацію, в межах якої буде проходити спілкування учнів на уроці. Відбір та методична організація матеріалу в межах обраної (запропонованої у підручнику) ситуації. Формулювання завдань до вправ на рівні: а)репліки; б)діалогічної єдності; в)мікро діалогу; г)розгорнутого діалогу.
2 Проаналізуйте  навчальну ситуацію, запропоновану у підручнику, і визначте, чи відображає вона всі компоненти, необхідні для спілкування. Аналіз комунікативно-мовленнєвих ситуацій для розвитку навичок діалогічного мовлення. Формулювання завдань до вправ на основі діалогу-зразка.
3 Розробка завдань до комплексу підготовчих та мовленнєвих вправ для навчання монологічного мовлення. Складення логіко-синтаксичної схеми монологічного висловлення. Виготовлення унаочнення. Поурочне планування. Складення плану-конспекту уроку (фрагмент).

Схеми

Методичної послідовності дій учителя

в процесі підготовки до уроку, мета якого:

Формування та удосконалення умінь діалогічного мовлення

І. На основі поетапного оволодіння діалогічними єдностями:

- підбір окремих реплік (ствердження, запит інформації, прохання, порада, тощо) та їх аналіз з точки зору фонетичних, лексичних та граматичних труднощів;

- вибір вправ для навчання співвідносити окремі репліки одна з одною (рівень діалогічної єдності): стверджування – перепитування, запитання, відповідь, запрошення – погодження, тощо;

- організація виконання учнями вправ на рівні мікро діалогу (односторонній/двосторонній діалог-розпитування, діалог-обмін думками, діалог-волевиявлення);

- визначення ситуації для розгорнутого діалогу із включенням мікро діалогів різного типу;

- формулювання завдання для самостійного складення учнями діалогів на основі заданої теми (проблеми), малюнка (серії малюнків), прочитаного/прослуханого тексту з використання різного виду опор (ключові слова, функціональні схеми, мовні штампи).

 

ІІ. На основі діалогу-зразка:

- підбір діалогу-зразка для прослуховування учнями та контролю розуміння (запитання, вибіркова відповідь, правдиві/неправдиві твердження);

- організація повторення учнями окремих реплік діалогу за диктором/учителем;

- організація читання і драматизація діалогу;

- формулювання завдань до вправ на заміну окремих компонентів діалогу-зразка;

- створення нових ситуацій спілкування для вправ на самостійне розширення учнівських діалогів за аналогією діалогу-зразка.

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 7

Тренувальні вправи на різних етапах роботи

З текстами для аудіювання та читання.

Мета:

ознайомитись зі специфікою текстів для аудіювання та читання, навчитись їх аналізувати, визначаючи шляхи зняття фонетичних, лексичних та граматичних труднощів, та планувати поетапне опрацювання  текстів (Pre-Listening/Reading, While-Listening/Reading, Post-Listening/Reading).

 

Обладнання:

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук. Ред українського видання: доктор пед наук С.Ю,Ніколаєва. – К.:Ленвіт, 2003.

Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол.авторів під кер. С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002.

Ніколаєва С.Ю. Основи сучасної методики викладання іноземних мов (схеми і таблиці): Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2008.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Англійська мова. 2 – 12кл. / За ред.. П.О.Беха. – English – К.: Шк.світ, 2001.

Альтернативні підручники з англійської мови (5 – 9 кл.).

Науково-методичні журнали “ІМ”, “ИЯШ” (2000 – 2011 рр.)

 

Глосарій

Аудіювання – рецептивний вид мовленнєвої діяльності і ґрунтується на механізмах сприймання та розуміння іншомовного мовлення на слух у момент його породження.

Уміння аудіювання – розуміння змісту і смислу іншомовного висловлення з першого пред’явлення в умовах реального спілкування.

Читання - рецептивний вид мовленнєвої діяльності, який спирається на механізми зорового сприймання, декодування графічних знаків та розуміння тексту.

Техніка читання – володіння буквенно-звуковими відповідностями, уміння об’єднувати матеріал у смислові групи (синтагми) і правильно оформляти їх інтонаційно.

Вивчаюче (аналітичне) читання – максимально повне і точне розуміння всієї інформації, яка міститься в тексті (Scanning).

Ознайомлювальне читання – передбачає вилучення основної інформації тексту (проходить у швидкому темпі) (Skimming).

Переглядове читання – отримання загального уявлення про зміст тексту (книги, статті).

Інформативне (пошукове) читання – вилучення потрібної інформації.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 191; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!