Нормативні документи та навчально-методичні комплекси



З англійської мови для середньої школи.

Мета:

аналіз основних положень Програми з англійської мови для середньої школи (2 – 12 кл.); ознайомлення з навчально-методичними комплексами з англійської мови для середніх класів шкіл різного типу.

 

Обладнання:

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук. Ред українського видання: доктор пед наук С.Ю,Ніколаєва. – К.:Ленвіт, 2003.

Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол.авторів під кер. С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002.

Книга вчителя іноземної мови. Довідкові матеріали для організаційної роботи вчителя. – Харків: ТОРСІНГ, 2005.

Ніколаєва С.Ю. Основи сучасної методики викладання іноземних мов (схеми і таблиці): Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2008.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Англійська мова. 2 – 12кл. / За ред.. П.О.Беха. – English – К.: Шк.світ, 2001.

Альтернативні підручники з англійської мови (5 – 9 кл.).

Науково-методичні журнали “ІМ”, “ИЯШ” (2000 – 2011 рр.)

Глосарій

Мова – суспільно вироблена система знаків (звуків, морфем, слів та правил їх сполучення на різних рівнях), що є основним, постійним засобом спілкування.

Мовлення – спосіб формування і формулювання думки засобами мови; індивідуальний, динамічний, ситуативно обумовлений процес застосування мови у спілкуванні.

Мовленнєва діяльність – цілеспрямована і вмотивована діяльність людини, яка користується мовою в процесі взаємодії з іншими людьми для породження (говоріння, письмо) та/або сприйняття (слухання, читання) висловлення.

Мовний матеріал – фонетичні, лексичні, граматичні засоби спілкування.

Мовленнєвий матеріал – зразки мовлення різних рівнів: словоформи, словосполучення, фрази, над фразової єдності, тексту.

Сфери спілкування – сукупність типових комунікативних ситуацій, які характеризуються однотипністю мовленнєвого спонукання людини до мовлення, стосунків між комунікантами та обставин спілкування.

Інструктивно-методична карта №1

Завдання Вид роботи Висновки
1 Проаналізуйте структуру та зміст Програми. Аналіз програмних вимог до оволодіння видами мовленнєвої діяльності. Складення таблиці “Основні компоненти навчання англійської мови в … класі”
2 Ознайомтесь зі змістом та метою навчання англійської мови у середній школі. Визначення чотирьох-компонентної мети уроку англійської мови. Визначення чотирьох-компонентної мети уроку англійської мови (за довільно обраною темою).
3 Дайте характеристику підручника англійської мови.   Характеристика підручника англійської мови для … класу за критеріями: 1) структура; 2) зміст; 3) навчальний матеріал; 4)методичний супровід; 5)комунікативне спрямування.   Підготовка презентації шкільного підручника (за довільним вибором).

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 2

Система вправ для формування мовних навичок та розвитку мовленнєвих умінь на уроках англійської мови

В середній школі.

Мета:

вивчення системи вправ дляформування мовних навичок та розвитку мовленнєвих умінь з англійської мови; аналіз вправ у підручниках; визначення комунікативних завдань до мовних та мовленнєвих вправ.

 

Обладнання:

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук. ред українського видання: доктор пед наук С.Ю,Ніколаєва. – К.:Ленвіт, 2003.

Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол.авторів під кер. С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002. – (с.66, 69).

Ніколаєва С.Ю. Основи сучасної методики викладання іноземних мов (схеми і таблиці): Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2008.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Англійська мова. 2 – 12кл. / За ред.. П.О.Беха. – English – К.: Шк.світ, 2001.

Альтернативні підручники з англійської мови (5 – 9 кл.).

Глосарій

Навичка – дія з мовним (фонетичним, лексичним, граматичним) явищем, доведена до автоматизму внаслідок вправляння.

Вміння – здатність здійснювати мовленнєву діяльність (аудіювання, говоріння, читання, письмо) на основі набутих знань і навичок в умовах іншомовного спілкування.

Вправа – спеціально організоване багаторазове виконання мовних (мовленнєвих) операцій або дій з метою формування або удосконалення навичок та умінь.

Система вправ – сукупність типів і видів вправ, що враховує закономірності формування навичок та вмінь в різних видах мовленнєвої діяльності.

Мовні вправи – тип вправ, що передбачає аналіз та тренування мовних явищ поза умовами мовленнєвої комунікації.

Умовно-мовленнєві вправи - тип вправ, що характеризується ситуативністю, наявністю мовленнєвого завдання і призначений для тренування навчального матеріалу в межах навчальної (умовної) комунікації.

Мовленнєві вправи –тип вправ, що використовується для розвитку умінь сприйняття мовлення на слух, говоріння, читання, письма.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 260; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!