Охарактеризуйте основні осередки та специфіку лікувально-оздоровчого туризму в країнах Європи.



Лікувально-оздоровчий туризм (подорож з метою відпочинку та лікування) є досить поширеним у цілому світі, однак найбільшим осередком залишаються європейські країни. Чехія очолює список європейських країн, що лідирують за кількістю туристичних прибуттів на санаторно-курортне лікування. Найбільш відома чеська здравниця — Карлові-Вари (Карлсбад) славиться цілющими джерелами мінеральних вод. Тут лікують хвороби травного тракту й обміну речовин. Неподалік знаходяться курорти Франтішкове Лазне (лікують хвороби системи кровообігу, пороки серця і захворювання опорно-рухового аппарата), Маріанське Лазне (лікують захворювання нирок і сечовивідних шляхів, обміну речовин, деякі захворювання нервової системи). Відомими є й інші курорти Чехії — бальнеологічний курорт Тепліце, радоновий курорт Яхімов, Лугачовіце, Янске Лазне (лікують дитячий параліч), Подебради та ін.

Угорщина, країна термальних лазень, є головним конкурентом Чехії на європейському ринку лікувально-оздоровчого туризму. Туристичні потоки спрямовуються у двох напрямках: у Будапешт і на озеро Балатон. Столиця Угорщини ще з XIX ст. одержала статус міста лікувальних вод, а сьогодні це найважливіший бальнеологічний курорт світу. Озеро Балатон — одне з найбільших і теплих озер Європи. Відомими є курорти Хевіз, Тата, Таполце та ін. 

На території Німеччини розташовуються понад 300 курортів, серед яких відомими є Баден-Баден та Вісбаден. Австрійські та швейцарські курорти трохи поступаються вищезазначеним центрам лікувально-оздоровчого туризму. Однак, курортне обслуговування у Швейцарії доступне тільки заможним клієнтам, оскільки його вартість дуже висока. Популярністю користуються бальнеологічні здравниці Баден, Бад-Рагац і гірськокліматичні курорти Ароза, Давос, Санкт-Моріц, Церматт, фітотерапевтичний центр Кран-Монтана.

Крім Чехії, Угорщини, Німеччини лікувально-оздоровчий туризм розвивається в Болгарії, Румунії, Словаччині, Чехії, Словенії, в республіках колишньої Югославії, Італії, Греції, Іспанії. Країни, що мають вихід до теплих морів, пропонують в основному оздоровчі програми на курортах приморського кліматичного типу. Словаччина (Нові Смоковець, Горні Смоковець і Штребське Плесо) та Польща (Криніца) відомі гірськокліматичними курортами, що спеціалізуються на лікуванні бронхіальної астми, хронічного бронхіту і алергічної застуди.

У Бельгії знаходиться знаменитий курорт Спа, що дав загальну назву курортам з термальними водами. Франція відома термальним курортом Енге, Віші, Евіан; курорти Мірамар та Порнік пропонують послуги таласотерапії. У Люрді б'ють чудотворні мінеральні джерела, тому сюди приїжджають прочани з усього світу. На південному сході Європейського туристичного регіону віддавна лікують кліматом, водами і грязями Мертвого моря.

Окресліть роль, значення та основні центри релігійного туризму в країнах Європейського регіону.

Під релігійним туризмом традиційно розуміють діяльність, пов'язану з наданням послуг і задоволенням потреб туристів, що прямують до святих місць і релігійних центрів, які знаходяться за межами звичного для них середовища. Європа — це в основному християнський світ, тому серед численних місць, що привертають увагу паломників, виділяються численні християнські святині. Найбільшими центрами християнського паломництва є Ватикан, Рим, Єрусалим. Щорічно великий наплив туристів припадає і на інші відомі центри: Турин, Париж, Лурд (Франція), Брюгге (Бельгія), Фатіма (Португалія), Варшава (Польща), Монсеррат (Іспанія).

У храмах європейських міст зберігаються численні реліквії, пов'язані із земним життям та чудотворчою діяльністю Ісуса Христа. Так, у Соборі Паризької Богоматері (Нотр Дам), зберігається терновий вінець, що покривав голову Христа; у Відні — спис, який, згідно легенді, встромили в бік Христа після його смерті на хресті; залишки святого хреста зберігаються у Римі; в Турині (Італія) знаходиться знаменита плащаниця — шматок льняної тканини, в який тіло Ісуса було обернуте після смерті. Єрусалимські святині залишаються найвідвідуванішими місцями християнського паломництва (Храм Воскресіння Господнього, Гора Голгофа, Гріб Господній та ін.)

Численні центри християнського паломництва повязані з культом Діви Марії. Її культ особливо розвинений у католиків. Звідси – численні храми Діви Марії (Собор Нотр Дам). Дві третіх святих місць в Європі присвячені саме їй. У Лоретто (провінція Анкона в центральній Італії) знаходився дім, в якому жила Пресвята Богородиця (перенесений з Назарету). Це пункт, до якого щорічно стікаються мільйони пілігримів, особливо на Пасху. Користуються популярністю і місця з’яви Діви Марії: Фатіма (Португалія), Сан-Себастьян-де-Гарабан дал (Іспанія), Люрд (південно-західна Франція). Люрд є другим після Рима культовим центром за числом християн-паломників (4,6 млн. осіб в рік).

Об'єктами уваги з боку православних християн залишаються давньоруські міста Київ (Києво-Печерська лавра, Софія Київська), Москва, Суздаль, Володимир, Ростов Великий, гірські монастирі Греції (Афон) тощо.

Єрусалим є основним осередком іудейського паломинцтва, а також містить численні пам’ятки мусульманської релігії (Стіна плачу, храм Омара тощо).

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 427; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!