Охарактеризуйте тенденції розвитку Азійсько-Тихоокеанського туристичного регіону.



Азійсько-Тихоокеанський регіон — найбільший туристичний регіон світу; об'єднує країни Східної, Південно-Східної Азії, Океанії і Австралію. Міжнародний туризм в Азійсько-Тихоокеанському регіоні — порівняно молоде явище. У деяких країнах індустрія туризму почала розвиватися недавно — у 80-і роки XX ст. Його окремі частини (субрегіони) значно віддалені одна від одної, що ускладнює розвиток внутрішньорегіональних туристичних поїздок. Також АТР віддалений від основних туристичних ринків світу — Європи та Америки. Поряд з високорозвиненими країнами (Японія, Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур), і такими, що розвиваються (Республіка Корея, Китай, Малайзія), у регіоні чимало країн з низьким рівнем розвитку економіки (Камбоджа, Лаос, В'єтнам, окремі країни Океанії).

Однак обширність регіону сприяє формуванню комплексу розмаїтих природних і культурно-історичних рекреаційних ресурсів. Розвиток туризму на цій території розпочався відносно недавно, але його темпи найвищі у світі. Регіон займає третє місце у світовому туристичному потоці. Найбільш відвідувані країни регіону — Китай, Сянган (Гонконг), Тайвань, Японія, Сінгапур. Серед основних видів туризму, притаманних для регіону, варто виокремити — діловий (з цього виду туризму розпочався туристичний був у регіоні — Японія, Китай, Сянган, Сінгапур), культурно-пізнавальний (Китай, Японія), туризм з метою відпочинку та розваг (Таїланд, Малайзія, Сінгапур, Індонезія, Австралія), релігійний. Традиційний лікувально-оздоровчий туризм у регіоні особливого поширення не набув, тому альтернативою залишаються нетрадиційні способи діагностики та лікування — акупунктура, фітотерапія, масаж, лікувальна гімнастика тощо.

Слід зазначити, що туристичний бізнес у регіоні успішно функціонує тільки в розвинутих нових індустріальних країнах. В'єтнам, Лаос, Камбоджа, Монголія, незважаючи на всі зусилля, мають незначну ринкову частку. Загалом, Азійсько-Тихоокеанський регіон відрізняється найбільш динамічним розвитком туризму в світі. За прогнозами АТР збереже за собою лідерство в темпах зростання туристичних показників.

10. Опишіть основні види туризму, що розвиваються в країнах Азійсько-Тихоокеанського туристичного регіону; зазначте їх центри.

Азійсько-Тихоокеанський регіон — найбільший туристичний регіон світу; об'єднує країни Східної, Південно-Східної Азії, Океанії і Австралію. Міжнародний туризм в Азійсько-Тихоокеанському регіоні — порівняно молоде явище. У деяких країнах індустрія туризму почала розвиватися недавно — у 80-і роки XX ст. Серед основних видів туризму варто виокремити наступні:

¾ діловий туризм — з нього розпочався туристський бум у регіоні — частка ділових туристів складала в 60-х роках до 80 %, зараз знизилась до 20 %. Активізація ділового туризму була спричинена економічним розвитком нових індустріальних країн. Серед напрямків ділового туризму виділяються: Японія, Китай, Сянган, Сінгапур, Тайвань, Австралія. Розвивається інсентив-туризм. Сянган лідирує в регіоні як банківський центр, тут знаходяться штаб-квартири багатьох організацій. Сінгапур як міжнародний порт і транзитна країна претендує на статус ділової столиці регіону;

¾ культурно-пізнавальний туризм — формується за рахунок самобутньої східної етнокультури. Найбільше зацікавлення викликає історія, архітектура, звичаї, кухня Китаю. Приголомшує своєю грандіозністю Велика Китайська стіна. Специфічна культура Японії у поєднанні з високим цивілізаційним розвитком країни приваблює туристів;

¾ лікувально-оздоровчий туризм — традиційний лікувально-оздоровчий туризм на кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортах розвинений слабо, а у зв’язку із віддаленістю — курорти регіону майже не задіяні у міжнародному туризмі. Іноземних туристів приваблює альтернативна східна медицина (Тибет), а саме традиційні для місцевого населення способи діагностики і лікування — акупунктура, фітотерапія, масаж, лікувальна гімнастика;

¾ релігійний туризм — розвиток цього виду туризму визначається конфесійною різнорідністю регіону: у Східній Азії переважає буддизм, конфуціанство, синтоїзм; у Південно-Східній Азії — буддизм, іслам; Австралія, Нова Зеландія і Філіппіни — зони християнства. У Океанії зберігаються місцеві примітивні релігії. Центрами буддійського паломництва служать Лхаса (резиденція Далай-Лами у Китаї); статуї Будди (статуя бронзового Будди в японському місті Нара, Смарагдовий Будда в Бангкоку) тощо;

¾ туризм з метою відпочинку і розваг — інфраструктура цього виду туризму інтенсивно розвивається в даний час. Основними напрямками є: Таїланд, Малайзія, Сінгапур, Індонезія, Австралія, Китай. Японська індустрія розваг займає друге місце у світі після американської. Макао є провідним центром ігрового туризму в АТР. На купально-пляжном туризмі спеціалізуються багато країн АТР. Прекрасні курорти розташовані в Китаї (о. Хайнань), Таїланді (Паттайя, о. Пхукет і о. Самуй), Індонезії (о. Балі), Малайзії (о. Пінанг), Австралії (Голд-Коуст (Золотий Берег)).

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 509; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!