Визначення екстрактивності солоду



Під екстрактивністю солоду розуміють процент сухих речовин, здатних перейти в розчин під дією ферментів при певних умовах.

Екстрактивність солоду визначають стандартним методом (настійним) або методом ВНДІПП (відварочним). Нижче наведена методика визначення екстрактивності стандартним (конгресним) методом.

Засоби вимірювань, допоміжні пристрої, реактиви і матеріали. лабораторний млин тонкого помелу; набір сит, ваги лабораторні загального при­значення; ваги аналітичні; апарат заторний або водяна бані, ультратермостат , папір фільтрувальний; циліндри мірні; колби конічні, стакани хімічні, пікно­метри; воронки скляні.

Хід аналізу. В попередньо зважений заторний стакан на технічних вагах відважують 50 г досліджуваного солоду тонкого помелу, приливають 200 см3 дистильованою води з температури 47 . Стакан поміщають у заторний апарат або водяну баню, вода в якій попередньо нагріта до 45 . При цій температурі суміш витримують 30 хв., періодично перемішуючи її. Потім температуру суміші підвищують до 70  з інтенсивністю нагрівання 1  за одну хвилину. Коли температура затору в стакані досягне 70 , в нього приливають 100 см3 дистильованої води нагрітої до 70 . При цій температурі затор оцукрюється при періодичному перемішуванні протягом 1 год., після чого змивають водою залишки затору з мішалок і термометра в середину стакана і всю суміш охолоджують до кімнатної температури. На технічних вагах дистильованою водою масу затору доводять до 450г., добре перемішують і фільтрують через складчастий фільтр в суху колбу. Воронка повинна вміщати весь затір, який треба переносити на фільтр відразу весь. Під час фільтрування воронку прикривають склом або фарфоровою платиною, що б запобігти випаровуванню води і концентруванню сусла.

Фільтрування продовжують до появи тріщин в шарі дробини на фільтраті, але не більше двох годин. У фільтраті за допомогою пікнометра визначають відносну густину, за величиною якого по таблицям встановлюють масову частку екстракту в лабораторному суслі.

Обробка результатів. Екстрактивність солоду на повітряно-суху речовину( ) в процентах розраховують за формулою:

Де: е – масова частка екстракту в лабораторному суслі,

w -  масова частка вологи в солоді,

Екстрактивність солоду на суху речовину в процентах розраховується за формулою:

 Розрахунки проводять до другого десяткового знака. За результат аналізу приймають середнє арифметичне результатів двох паралельних визначень який виражають цілим числом з одним десятковим знаком.

Розходження між результатами паралельних визначень, отриманими од­ним і тим же виконавцем, не повинні перевищувати 0,5 %, а між результата­ми, отриманими в різних лабораторіях - 0,7 %.

Згідно з вимогами ДСТУ 4282:2004 екстрактивність солоду на суху ре­човину повинна бути не менше: для солоду високої якості - 80,0 %, першого класу - 78,5; другого класу - 76,0 і для темного солоду - 74,0 %.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 265; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!