Робота в групах «Складники способу життя учня».



Мета:Визначити особливості впливу на здоров’я учня складників способу життя.

Стимульний матеріал:аркуші формату А4, ручки.

Додаток №49 «Складники способу життя».

Додаток №50 «Рівень життя».

Додаток №51 «Уклад життя».

Додаток №52 «Стиль життя».

Додаток №53 «Якість життя».

Хід:Спосіб життя справляє визначальний вплив на здоров’я.

Складники способу життя:

- рівень життя(можливість придбання матеріальних благ та користування ними);

- уклад життя(традиції, рівень та прояви суспільної культури, певний порядок суспільного життя в країні /регіоні/);

- стиль життя(його активність – виробнича, суспільно-політична, культурна /просвітня/, побутова тощо);

- якість життя(здоров’я, умови побуту, праці, харчування, відпочинок і т.д.).

Визначити особливості впливу на здоров’я учня:

1 група – рівня життя;

2 група – укладу життя;

3 група – стилю життя;

4 група – якості життя.

Після закінчення роботи кожна команда презентує свої напрацювання, зачитуючи на загал.

 

Інформаційне повідомлення «Проблема формування здорового способу життя учнів».

Мета: Ознайомити з особливостями формування здорового способу життя учнів.

Стимульний матеріал:

Додаток №54 «Здоровий спосіб життя».

Додаток №55 «Ми за здоровий спосіб життя».

Хід: Проблема формування здорового способу життя охоплює широкий спектр питань. Але необхідність збереження здоров'я і запобігання його руйнації потребує всебічного і комплексного вивчення всіх можливих форм вкорінення в систему освіти формування здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя – це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров’я.

Потреба та актуальність формування в учнів позитивного ставлення до здорового способу життя підтверджується різноманітними теоріями, які пояснюють механізми соціально-психологічного розвитку дітей. Теорії розвитку дітей констатують той факт, що у віці від 6 до 15 років у дітей закладаються навички та звички. Теорія розвитку здібностей спонукає до використання здібностей учнів по-різному. Теорія соціального пізнання та соціально-когнітивна теорія наголошують на тому, що діти вчаться поведінковим аспектам через формальний процес навчання та через спостереження. Теорія соціального впливу стверджує, що просте інформування про негативні наслідки шкідливих для здоров'я навичок не дає очікуваного результату, необхідно радше вчити розпізнавати самі ситуації ризику і вміти опиратися втягненню в таку ситуацію. Теорія когнітивного вирішення проблем доводить, що формування навичок розв'язання проблем з наймолодшого віку сприяє більш плідному спілкуванню дітей, умінню тримати емоції під контролем, захистити себе від негативних впливів, не втрачаючи зв'язку з ровесниками. Теорія опору (гнучкості) ) називає джерела захисту особи від ризику та подолання шкідливих звичок. До внутрішніх джерел захисту відносяться самоповага та впевненість у собі, схильність брати на себе відповідальність за свої вчинки та наявність мети у житті. До зовнішніх джерел захисту відносяться: родина, яка дотримується певних цінностей, але не карає дитину, невживання алкоголю членами родини підлітка та сильна прив'язаність до спільноти ровесників. Теорія ступеневої зміни поведінкиописує етапи, коли людина розглядає можливість зміни поведінки: попередніх роздумів, спрямованих роздумів, підготовки, дії, підтримки та припинення. У процесі навчання важливо розуміти етапи, на яких знаходяться учні, що дозволяє формувати ставлення, мотивації та особистий досвід, враховуючи їх очікування. Перед педагогами стоїть завдання формування позитивного ставлення в учнів до здоров'я, прогнозування схильностей учнів через спілкування з ними, ознайомлення з умовами життя дитини, з'ясування особливостей сімейного виховання.

Вирішення цієї проблеми в навчально-виховному процесі позитивно вливатиме на стан здоров’я населення, рівень життя та демографічну ситуацію в Україні.

7.Памятка «Нормативно-правова документація щодо формування здорового способу життя учнів через систему шкільної освіти».

Мета: Ознайомити учасників семінару-практикуму з переліком нормативно-правових документів щодо формування здорового способу життя учнів в системі шкільної освіти.

Стимульний матеріал:

Додаток №56 «Пам’ятка «Нормативно-правова документація щодо формування здорового способу життя учнів через систему шкільної освіти»».

Хід: На вирішення проблем, пов’язаних із збереженням та зміцненням здоров’я, профілактику захворювань, утвердження здорового способу життя спрямовані такі нормативно-правові документи сфери освіти України:

І. Закони України:

1.Закон України №1026- VI від 19.02.2009 р. «Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки Віл-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки».

2.Закон України №2961-15 від 01.01.2006 р. «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

ІІ. Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України:

1.Постанова Кабінету Міністрів України №14 від 10.01.2002 р. «Про затвердження міжгалузевої комплексної програми «Здоров'я нації на 2002-2011 роки».

2.Розпорядження Кабінету Міністрів України №244-р від 27.04.2006 р. «Про схвалення Концепції Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації » на 2006-2013 роки ».

3.Постанова Кабінету Міністрів України №1849 від 27.12.2006 р «Про затвердження Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року».

4.Постанова Кабінету Міністрів України № 940 від 03.09.2009 р.«Про затвердження Державної цільової програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року».

ІІІ. Накази, листи Міністерства освіти і науки України:

1. Наказ Міністерства освіти і науки України від 27.02.02 № 148 “Про підвищення ролі профілактичної роботи серед дітей та молоді щодо запобігання незаконному вживанню наркотичних засобів і психотропних речовин”.

2.Наказ Міністерства освіти і науки України №315 від 30.05.2002 р. « Про затвердження заходів Міністерства освіти і науки України на виконання Указу Президента України від 15.03.2002 № 258 « Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя ».

3.Наказ МОН від 17.07.2002 № 412/267 (спільно з МОЗ України) “Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу — Школи сприяння здоров'ю у 2002/03 навчальному році”.

4.Наказ МОН від 05.08.02 № 445 “Про впровадження комплексної програми формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків (за проектом “Діалог”)”.

5.Наказ Міністерства освіти і науки України № 296 від 19.05. 2003 р. «Про затвердження заходів Міністерства освіти і науки України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 року № 14 «Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002-2011роки».

6.Наказ Міністерства освіти і науки України №285 від 08.04.2004 р. «Про затвердження заходів Міністерства освіти і науки України про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. № 264 «Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки».

7.Наказ Міністерства освіти і науки України №440 від 07.07.2003 р. « Про затвердження заходів Міністерства освіти і науки України на виконання Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010роки».

8.Наказ Міністерства освіти і науки України №605 від 21.07.2004 р. « Про затвердження Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя ».

Відповідно до вище вказаних нормативно-правових документів створюються регіональні, обласні та міські програми та програми конкретного навчального закладу, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я, профілактику захворювань, утвердження здорового способу життя. Відповідно до програми соціально-психологічної служби в закладі освіти організовуються заходи з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

 

Зворотній зв'язок.

Мета:Рефлексія семінару-практикуму.

Хід:Учасники семінару-практикуму висловлюють власну думку щодо висвітленої проблеми та проведеного заходу.

Список використаних джерел:

1.Населення. Електронний ресурс. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Населення

2.Населення України. Електронний ресурс. Режим доступу:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Населення_України

3.Население Украины. Електронный ресурс. Режим доступа:

http://index.minfin.com.ua/people/

4.Населення. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2007/ds/nas_rik/nas_u/nas_rik_u.html

http://ukrstat.org/uk/operativ/operativ2007/ds/nas_rik/nas_u/nas_rik_u.html

5.Населення України. Електронний ресурс. Режим доступу:

https://allyslide.com/ru/preview/naselennya_ukra_ni_-_prezentaciya_k_uroku_geografii_130381

6.Розпорядження Кабінету Міністрів України №581-р від 09.04.2008 р. «Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення».

Електронний ресурс. Режим доступу:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/en/581-2008-р/print1486658041916784

7.Відомості про кількість населення в давні часи. Кількість і густота населення, її територіальні відмінності. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://edufuture.biz/index.php?title=Відомості_про_кількість_населення_в_давні_часи._Кількість_і_густота_населення,_її_територіальні_відмінності

8.Від чого помирають українці. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://nk.org.ua/ukraina/smertelni-problemi-vid-chogo-pomirayut-ukrayintsi-68205

9.Рейтингові оцінки розвитку людського капіталу 2016. Електронний ресурс. Режим доступу: http://edclub.com.ua/analityka/reytyngovi-ocinky-rozvytku-lyudskogo-kapitalu-2016

10.Захворюваність населення. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://www.ukrstat.gov.ua

11.Презентація на тему «Соціальна медицина та організація охорони здоров’я як практична наука». Електронний ресурс. Режим доступу:

http://svitppt.com.ua/medicina/socialna-medicina-ta-organizaciya-ohoroni-zdorovya-yak-praktichna-nauk.html

12.Захворюваність. Сучасний стан здоров’я населення України. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://svitppt.com.ua/medicina/zahvoryuvanist-suchasniy-stan-zdorovya-naselennya-ukraini.html

13. Щорічна доповідь про стан здоров’янаселення, санітарно-епідемічну ситуацію та результатидіяльності системи охорони здоров’я України. 2015 рік. Електронний ресурс. Режим доступу:

https://docviewer.yandex.ua/?url=http%3A%2F%2Fwww.uiph.kiev.ua%2Fdawnload%2FVidavnictvo%2FShchorichna%2520dopovid%2F%25D0%25A9%25D0%25BE%25D1%2580%25D1%2596%25D1%2587%25D0%25BD%25D0%25B0%2520%25D0%25B4%25D0%25BE%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25B2%25D1%2596%25D0%25B4%25D1%258C.2016.pdf&name=Щорічна%20доповідь.2016.pdf&lang=uk&c=589da8fd1bcd&page=10

14.Семинар-практикум «Здоровье – дело престижное, или игрі для взросліх в борьбе за собственное здоровье». Електронний ресурс. Режим доступу:

http://pedportal.net/doshkolnoe-obrazovanie/zdorovyy-obraz-zhizni/seminar-praktikum-quot-zdorove-delo-prestizhnoe-ili-igry-dlya-vzroslyh-v-borbe-za-sobstvennoe-zdorove-quot-464021

15.Описание системы работы учителя Гурь-Арья Елены Владимировны по

cохранению и укреплению здоровья учащихся в условиях современной школы.

Електронний ресурс. Режим доступу:                                                   http://www.metod-kopilka.ru/opisanie_sistemy_raboty_uchitelya___po__ cohraneniyu_i_ukrepleniyu_zdorovya_uchaschihsya_v-24371.htm

16. Семінар-практикум для батьків на тему: «Психологічний супровід щодо збереження та зміцнення психічного здоров’я дітей середнього та старшого дошкільного віку». Електронний ресурс. Режим доступу:                                                       

https://docviewer.yandex.ua/?url=http%3A%2F%2Fteacherjournal.com.ua%2Fattachments%2F28027_%25D1%2581%25D0%25B5%25D0%25BC%25D1%2596%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2580.docx&name=28027_семінар.docx&lang=uk&c=58a0c2d8a7d9

17. Підвищуємо психологічну компетентність вчителя. З досвіду роботи практичних психологів ЗНЗ м. Кременчука / За ред. Л.В. Сироти. – Кременчук: КМЦППСР, 2009. – 56с. Рецензент: О.М.Никифоренко, завідувачка міського методичного кабінету. Електронний ресурс. Режим доступу:

https://docviewer.yandex.ua/?url=http%3A%2F%2Fstatic.klasnaocinka.com.ua%2Fuploads%2Feditor%2F3361%2F174318%2Fsitepage_216%2Fp_dvischu_mo_psiholog_chnu_kompetentn_st_uchitelya.doc&name=p_dvischu_mo_psiholog_chnu_kompetentn_st_uchitelya.doc&lang=uk&c=58a0c186b8aa

18. Семінар-практикум  для медпрацівників «Я обираю життя!» (запобігання суїциду, збереження особистого здоров’я).

http://da.coolreferat.com.ua/download/praktikum-dlya-pedpracivnikiv-ya-obirayu-jittya.doc

19.Программа по сохранению и укреплению здоровья учащихся «На пути к здоровью». Електронний ресурс. Режим доступу:

http://pandia.ru/text/78/609/72621.php

20.Семинар-практикум для педагогов «Психологическое здоровье и способы его сохранения». Електронний ресурс. Режим доступу:

https://infourok.ru/psihologicheskoe-zdorove-i-sposobi-ego-sohraneniya-seminarpraktikum-dlya-pedagogov-852879.html

21. Практикум для інструкторів з фізкультури та вихователів «Спортивні вправи та ігри ефективний засіб фізичного виховання дошкільників». Електронний ресурс. Режим доступу:

http://bibl.com.ua/kultura/35002/index.html

22.Формы и методы работы с учащимися по сохранению здоровья. Електронний ресурс. Режим доступу: http://nsportal.ru/shkola/rabota-s-roditelyami/library/2015/10/09/formy-i-metody-raboty-s-uchashchimisya-po-sohraneniyu

23. Україна за Індексом людського розвитку на 81-ому місці. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://ridna.ua/2015/12/ukrajina-za-indeksom-lyudskoho-rozvytku-na-81-omu-mistsi/

24.Топ 10 країн: Індекс розвитку людського потенціалу. Електронний ресурс. Режим доступу:

https://ukr.media/science/267403/

25.В Україні збільшилась тривалість життя. Електронний ресурс. Режим доступу:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3035/2006/102378/

26.Курсова робота на тему «Здоровий спосіб життя». Електронний ресурс. Режим доступу: http://mirznanii.com/a/298261/zdoroviy-sposb-zhittya

 

Додаток №1 «Назва семінару-практикуму».

 

Додаток №2 «Україна».

 

Додаток №3 «Населення України».

 

Додаток №4 «Перепис населення».

 

Додаток №5 «Динаміка зміни чисельності наявного населення України».

                                                                                   

Додаток №6 «Розподіл постійного населення за основними віковими групами».

Додаток №7 «Чисельність населення України в різних вікових групах».

 

Додаток №8 «Прогноз ООН щодо чисельності населення України в 2015 році».

 

Додаток №9 «Як змінились показники смертності в Україні за 25 років».

Додаток №10 «Структура смертності дитячого населення (0-14 років)».

Додаток №11 «Смертність населення в країнах Європейського регіону ВООЗ».

Додаток №12 «Рейтингові оцінки розвитку людського капіталу 2016».


РЕЙТИНГОВІ ОЦІНКИ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ 2016

Додаток №13 «Компоненти людського потенціалу».

Додаток №14 «Шкала оцінки країни за індексом людського розвитку».

 

Додаток №15 «Рейтинг країн за індексом людського потенціалу».

Додаток №16 «Індекс людського потенціалу України».

Додаток 17 «Мінімальна та максимальна тривалість життя за нормативами».

Додаток №18 «Середня тривалість життя українців».

Додаток №19 «Очікувана тривалість життя».

 

Додаток №20 «Несприятливі фактори, які впливають на тривалість життя».

 

 

Додаток №21 «Від чого ж помирають люди ?».

Додаток №22 «Причини смерті».

 

 

Додаток №23 «Захворюваність».

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 277; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!