Метод безпосереднього вимірювання опору заземлення приладом М416 поданий в інструкції до приладу.



Рекомендована література

1. Долин П.А. Основы техники безопасности в электроустановках. – М.,1984.

2. Правила устройства электроустановок. Изд. 6-е, перераб. и доп. – М., 1987.

3. Средства защиты в машиностроении. Расчет и проектирование. Справочник/    С.В. Белов и др. – М.,1989.

4. Чміль А.І. Електробезпека в сільському господарстві. – К.: Урожай, 1989.

 

Лабораторна робота №5

Надання долікарської допомоги

 

Мета роботи: Вивчити способи надання долікарської допомоги потерпілим при нещасних випадках.

Теоретичні відомості

Знання правил надання першої медичної допомоги необхідне всім. Від нього залежить життя людини. Нещасні випадки часто трапляються в таких умовах, коли не має можливості швидко викликати „швидку де помогу". Тому в цих умовах дуже важливим є вміння надати потерпілому першу медичну допомогу. Її потрібно надати до прибуття лікаря.

Першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках нерідко вимушені надати оточуючі, якими може бути кожний з нас. Тому ми повинні вміти попередити виникнення або знизити кількість важких критичних станів, а якщо вони виникли, то застосувати ті чи інші заходи для врятування життя. Знання методів оживлення, а також ознак житт та смерті є дуже важливим моментом у заходах щодо надання першої медичної допомоги. Нещасний випадок може відбутися у будь-який момент і з будь-якою людиною. Як правило, в таких випадках поряд не має лікаря чи фельдшера. У зв'язку з цим кожна людина повинна вміти правильно надати першу допомогу потерпілому. Надаючи першу допомогу, потрібно керуватися такими принципами;

) керівництво по наданню першої допомоги повинна взяти на себе одна людина; надають допомогу спокійно, впевнено;

) особлива обережність потрібна в тих випадках, коли потерпілого витягують з-під автомобіля, уламків при обвалах;

) надавши першу допомогу, потерпілого негайно відправляють в найближчий медичний заклад;

) у випадку, коли не має можливості надання допомоги, потрібно прийняти заходи для швидкого транспортування у найближчий медичний пункт.

Отруєння харчовими продуктами

Такі отруєння виникають при вживанні неякісних продуктів тваринного походження. Вони проявляються раптово, викликаючи нудоту блювання, різкі болі в животі, підвищується пульс, шкіра стає блідою, підвищується температура тіла.

Хворим харчовими отруєннями потрібно промити шлунок—дають 1,5-2,0 л води, потім подразнюють корінь язика пальцем до появи блювання. Дають в якості проносного—30 мл касторового масла. Після промивання шлунку хворого потрібно зігріти, дати гарячого чаю чи кави На протязі 1-2 діб не можна вживати їжу.

Отруєння грибами

При отруєнні грибами першу допомогу надають згідно з загальними правилами, як і при інших отруєннях, оскільки проти отрути грибів немає протиотрути.

При отруєнні червоним мухомором виникає посилене слиновиділення, нудота, блювання, звуження зіниць, інколи з'являються порушення серцевої діяльності, які проявляються слабким пульсом.

Треба терміново промити шлунок, дати соляне проносне. Щоб не сплутати отруєння грибами з гострим апендицитом, потрібно знати, що при гострому апендициті болі локалізуються в правій стороні дихальної системи. Вони проявляються при кашлі, різких рухах та ходьбі. Тому найзручніше лежати на правому боці, бо при повороті на лівий бік болі посилюються.

Перші ознаки отруєння блідою поганкою виявляються не зразу, а через 6-12 год. При цьому з'являється біль в животі, нудота, блювання, а на 2-3 добу розвивається жовтуха, а часом ниркові та серцево-судинні порушення. Перша допомога при цьому полягає у промиванні шлунку, а потім дають соляне проносне.

Таким чином, головним завданням при наданні першої медичної допомоги є виведення отрути з організму. Перед промиванням або після нього в шлунок вводять активоване вугілля (2-3 столових ложки на одну склянку води) на 5-10 хв з наступним повним його виведенням. Щоб отрута не всмоктувалася, дають обволікаючі засоби: вівсяний відвар, білкову рідину (1-2 яєчних білки на 1 л води) Для промивання використовують міцний напар чаю, після промивання дають соляне проносне-сульфат магнію (гірка сіль) або сульфат натрію.

Отруєння алкоголем

Ознаками отруєння алкоголем є почервоніння лиця, збудження, сонливість. З ротової порожнини йде різкий запах алкоголю, зіниці розширені, холодний піт на шкірі.

Потерпілого виводять на свіже повітря, промивають шлунок водою, обливають його позмінно холодною і теплою водою, дають нюхати нашатирний спирт. У важких випадках потерпілого відправляють до лікарні.

Ознаки отруєння метиловим спиртом проявляються через 10-12 год. після його вживання. Виникає головний біль, біль у животі, порушенн зору до повного осліплення. Потім наступає втрата свідомості. При підозрі отруєння метиловим спиртом потерпілий підлягає терміновій гос піталізації.

Отруєння нікотином

Отруєння нікотином може виникнути при курінні великої кількосі цигарок не тільки у початківців, а й у завзятих курців. Ознакою отруєння є нудота, блювання, звуження зіниць, сповільнення пульсу. Потерпілого виводять на свіже повітря, заставляють глибоко дихати, дають пити чорну каву.

Термічні опіки

Найчастіше спостерігаються опіки шкіри кип'ятком, парою, розпече ними металевими предметами і загорянням одягу.

Опіки поділяються на чотири групи:

І—почервоніння;

2—почервоніння і утворення набряків;

З—омертвіння шкіри;

4—омертвіння шкіри і її обвуглення.

При опіках 1-2 групи можна попередити утворення набряків. Місц опіку охолоджують холодною водою і притискають опік, потім опік обережно протирають спиртом або оцтом і накладають суху стерильну пов'язку.При опіках 3-4 групи перша допомога полягає в накладанні сухої стерильної пов'язки і швидкої госпіталізації.

Хімічні опіки

У випадку опіків кислотами і лугами потрібно швидко змити хімічні речовини зі шкіри (при деяких хімічних речовинах, які активно реагують з водою, змивання їх водою приводить до ще гірших наслідків). Після цього обробляють місце опіку 1-2% розчином оцтової або лимонної кислоти.

Опік негашеним вапном не можна промивати водою. Змивають кусочки вапна за допомогою рослинного чи тваринного масла. Після обробки на місце опіку накладають суху пов'язку.

Сонячний удар

Сонячний удар виникає при безпосередній дії прямих сонячних променів на голову людини у теплі дні.

Ознакою сонячного удару є головна біль, втома, головокружіння, біль в ногах, спині. Потім зявляються шум у вухах, потемніння в очах, задишка, збільшується серцебиття. Наступає втрата свідомості, корчі м'язів, галюцинації, підвищення температури тіла до 41 °С і вище.

Перша допомога потерпілому при сонячному ударі полягає в перенесенні його в прохолодне місце, в тінь. Необхідно зняти одяг і покласти його з припіднятою головою. Охолоджують голову і область серця шляхом обливання холодного водою ( охолодження не повинно бути швидким і різким). Для покращення дихання дають нюхати нашатирний спирт. Транспортування потерпілого у лікарню проводиться у лежачому положенні.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 106; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!