З організаційно-виховної практики



Увага! Вся документація оформлюється тільки державною мовою і готується у друкованому вигляді – 14 шрифт, 1,5 інтервал, вирівнювання – по ширині. Кожен лист документації розміщується у окремому пластиковому файлі і підшивається у пластикову папку-скоросшивач. Рукописним подається тільки щоденник спостережень.

 

У період з 1 вересня по 14 вересня студенти здають факультетському керівнику практики таку звітну документацію:

1. Щоденник психолого-педагогічних спостережень під час практики (див. додаток А).

2. Характеристику з оцінкою роботи студента-практиканта (за 5-бальною системою) за організаційно-виховну практику, підписану директором табору та завірену печаткою оздоровчого закладу / установи, куди він був направлений для проходження практики.

3. Звіт про роботу в літньому оздоровчому таборі (див. додаток Б).

4. План-сітку роботи загону / табору (зразок див. додаток В).

5. Методичні розробки виховного заходу (розробка повинна містити назву, цілі і задачі заходу, план, перелік учасників та устаткування, опис етапів проведення, може супроводжуватися фото- та інш. Матеріалами та посиланнями на літературні джерела).

6. Сертифікат про участь у зборі-семінарі (оригінал).

 

Щоденник психолого-педагогічних спостережень під час практики

 

Педагогічний щоденник є офіційним документом – звітом діяльності студентів у таборі та контрольним документом, за яким керівники педагогічної практики мають простежити хід літньої педагогічної практики. У щоденнику кожен студент-практикант планує роботу в загоні, фіксує спостереження та здійснює аналіз діяльності. Педагогічний щоденник заповнюється щодня, завжди знаходиться у студента та перевіряється керівником практики оздоровчого табору протягом літньої організаційно-виховної практики. Відсутність щоденника, несвоєчасний запис розглядається як порушення дисципліни.

Педагогічний щоденник необхідно вести в загальному зошиті або в альбомі. Його основу становлять щоденні записи, які будуються у відповідності з періодом змін (організаційний, основний, заключний).

Для чіткої самоорганізації, планування та аналізу роботи пропонуємо орієнтовний зразок оформлення щоденникапрактики (див. додаток А).

Пам’ятка щодо ведення щоденника психолого-педагогічних спостережень

1. У щоденнику відображайте пізнавальну, виховну, суспільно-громадську, організаторську, художньо-естетичну, спортивно-оздоровчу діяльність, яку ви проводите у ході практики в таборі.

2. Записуючи психолого-педагогічні рекомендації і спостереження за день, не констатуйте всіх фактів і подій дня, що відбувалися, намагайтесь обрати найголовніші події, явища, які вас схвилювали, порадували, або, навпаки, примусили серйозно задуматися.

3. Намагайтеся вести спостереження згідно з вашим планом виховної роботи (планом-сіткою).

4. Записи у щоденнику ведіть чітко та охайно.

Аналіз робочого дня описується за схемою:

1. Які виховні цілі та педагогічні завдання були висунуті?

2. Що було проведено протягом дня в загоні (КТС, трудові завдання, екскурсії, рухливі ігри)?

3. Які емоційні стани переважали у дітей протягом дня?

4. Як діти ставились до проведення конкретної справи, як готувалися, яку брали участь (хто був лідером, хто пасивним, які міжособистісні стосунки складалися між дітьми), яке враження залишилося після проведення справи?

5. Чи було досягнуто висунутих цілей на день?

6. Висновки.

 

ІІІ. Организация деятельности социально-пСИХОЛОГической службы в оздоровительном лагере

Цели, задачи социально-психологической службы оздоровительного лагеря

Социально-психологическая служба (СПС) является одним из структурных компонентов воспитательной системы оздоровительного лагеря, который обеспечивает социально-психологическое сопровождение воспитательного процесса.

Цель деятельности СПС оздоровительного лагеря заключается в социально-психологическом сопровождении воспитательного процесса, результатом которого является создание благоприятного социально-психологического климата основного условия развития, саморазвития, социализации личности.

Задачи СПС оздоровительного лагеря:

1. Обеспечение социально-психологических условий для успешного развития творческих способностей и интересов детей, развитие их духовного и интеллектуального потенциала.

2. Создание социально-психологических условий для формирования адаптационных навыков и подготовки детей к жизни в обществе.

3. Осуществление социальной опеки и защиты прав детей, особенно находящихся в трудной жизненной ситуации.

4. Изучение социально-психологических проблем воспитательной деятельности, стиля руководства учебно-воспитательным процессом, выявление ошибок с целью предотвращения их негативного влияния на жизнедеятельность лагеря.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 218; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!