Поясніть відмінності між солідарною та накопичувальною пенсійною системою.



. Система Пенс фонду: 1.Солідарна- Укр (робимо відрах і пенсіонери отримують з наших коштів пенсії) 2. Накопичувальна (70 % європ)

Солідарна система пенсійного забезпечення – це саме та система, що існувала і забезпечувала пенсією пенсіонерів у СРСР та існує і забезпечує пенсією нинішніх пенсіонерів. Вона базується на принципі солідарності поколінь, тобто такому способі взаємодії економічно активного та непрацездатного населення, за якого перші, відраховуючи певну частину доходу, підтримують і забезпечують других. Таким чином, кожне наступне покоління утримує кожне попереднє.

Ця система є характерною ознакою індустріального суспільства, що розвивається, де спостерігається впевнене превалювання народжуваності над смертністю і де створюється достатньо додаткового продукту для утримання непрацездатних членів суспільства.

Після реформи солідарну систему пенсійних виплат, внески до якої сплачуватимуться усіма працюючими громадянами країни та їх роботодавцями. За рахунок цих коштів і виплачуватимуться страхові пенсії та встановлюватиметься мінімальний рівень пенсійних виплат пенсіонерам. Особам, які матимуть малий страховий стаж та/ або розмір заробітку, з якого сплачувались пенсійні страхові внески, а отже низькі розміри пенсій, передбачається надання цільової соціальної допомоги, що дозволить забезпечити їм доходи на рівні мінімальних соціальних стандартів в Україні, які будуть встановлені, виходячи з реальних фінансових можливостей Державного бюджету та Пенсійного фонду

Накопичувальна система поки що складається лише з одного рівня — добровільного недержавного пенсійного забезпечення. Накопичувальне пенсійне забезпечення ґрунтується на принципах добровільної та індивідуальної участі. Кожен, хто приймає участь у індивідуальній пенсійній програмі будь-якого виду та тривалості, накопичує пенсію собі персонально. Це є основною відмінністю від солідарної пенсії, яка виплачується нині працюючими людьми нинішнім же пенсіонерам через посередництво Пенсійного Фонду України.

Персональна пенсія ж належить лише тому, на чию користь здійснюються пенсійні відрахування, і розрахована на відкладене споживання. Цей принцип пенсійного забезпечення - єдиний ефективний для здійснення пенсійного забезпечення в умовах постіндустріального суспільства, що характеризується розпадом великих колективів, переорієнтацією на індивідуалізацію та інформаційні технології. Законодавством передбачено два рівні накопичувального пенсійного забезпечення, один з яких — загальнообов'язкове накопичення — чинності не набув і введення його в дію найближчим часом не очікується.

Після реформи накопичувального пенсійного страхування. Суть такої системи полягатиме у тому, що частина обов'язкових внесків до пенсійної системи (загальний рівень пенсійних відрахувань залишиться незмінним) накопичуватиметься у єдиному Накопичувальному фонді і обліковуватиметься на індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках громадян які (та на користь яких) сплачуватимуть такі внески. Ці кошти інвестуватимуться в економіку країни з метою отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів. Управління пенсійними коштами здійснюватимуть компанії з управління активами (для яких ця діяльність є професійною і буде ліцензуватись), обраними на конкурсній (тендерній основі).

 

188.Обґрунтуйте необхідність розвитку недержавного пенсійного страхування.

 Система недержавного пенсійного забезпечення - це складова частина системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб, крім випадків, передбачених законами, у формуванні пенсійних

накопичень з метою отримання учасниками недержавного пенсійного забезпечення додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат.

Необхіднність запровадження НПС викликано:1. незбалансованістю солідарної системи, що спричиняється: високим рівнем демографічного навантаження на працездатне населення; наявності значної кількості різного роду пільг із сплати внесків до державного ПФУ; не високою, а в деяких регіонах низькою зп; дефіцитом коштів бюджету ПФУ. 2 посилення мотивації людини до продуктивної праці, результати якої гарантуватимуть матеріальну забезпеченість у старості. 3 обмеженість бюджетних ресурсів для вирішення соціальних потреб і як наслідок - зниження ролі держави у виконанні соц. функцій.

Перевагою педерж пенс. страхування є формування таких схем додаткового пенсійного забезпечення, які дозволять впливати на розмір майбутньої пенсії. Для роботодавців - це можливість істотно оптимізувати свої фінансові ресурси, одночасно вирішувавши питання стимулювання персоналу. Для працівників - можливість отримати додаткові пенсійні виплати.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 403; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!