Державне управління в сфері економіки



        Економіка як об’єкт адміністративно-правового регулювання. Нормативно-правові акти, які регулюють відносини в сфері економіки. Зміст державного управління в сфері економіки.

    Повноваження Президента України в сфері економіки.

Центральні органи державної виконавчої влади у сфері економіки. Компетенція Кабінету Міністрів України. Міністерство економіки України. Міністерство аграрної політики України. Міністерство палива та енергетики. Міністерство транспорту України. Міністерство фінансів України. Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України. Державний комітет по водному господарству. Державний комітет по земельних ресурсах. Державний комітет з енергозбереження. Державний комітет лісового господарства України. Державний комітет промислової політики України. Державна податкова адміністрація України. Фон державного майна України. Антимонопольний комітет України.

Управління державною та регіональною власністю. Поняття, мета і види приватизації. Державна програма приватизації. Порядок приватизації та її учасники.

Управління промисловістю. Промисловість та місцеве самоврядування. Державний контроль і нагляд в управлінні промисловістю.

Управління сільським господарством. Державний контроль в агропромисловому комплексі.

Управління торгівлею. Державний контроль в управлінні торгівлею.

Управління фінансами. Державний контроль в управлінні фінансами. Управління бюджетною діяльністю, оподаткуванням, кредитуванням та страхуванням, грошовим обігом та системою валютного регулювання.

Управління митною справою. Управління використанням і охороною природних ресурсів. Управління сільським господарством. Управління будівництвом і житлово-комунальним господарством.

 

Державне управління в сфері міжнародних відносин

        Управління в сфері міжнародних відносин. Організація управління у сфері зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності.

Президент України як суб’єкт управлінняв сфері міжнародних відносин. Кабінет Міністрів України як суб’єкт управлінняв сфері міжнародних відносин. Міністерство закордонних справ України як суб’єкт управлінняв сфері міжнародних відносин. Міністерство економіки України як суб’єкт управлінняв сфері міжнародних відносин.

Адміністративно-правовий статус дипломатичного представництва України. Адміністративно-правовий статус іноземного дипломатичного представництва в Україні. Консульські установи України. Посол. Консул.

    Порядок в’їзду і виїзду з України громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

    Міжнародні взаємовідносини національних органів державної виконавчої влади і органів державної влади іноземних країн.

 

 

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ   

 

    Курс “Адміністративне право України” вивчається в юридичних вузах та на юридичних факультетах університетів бо є однією з профілюючих юридичних дисциплін. На якість вивчення положень цієї об’ємної дисципліни впливають різні чинники. Це і рівень кваліфікації викладача, і можливість користування якісними підручниками та учбовими посібниками, і об’єм годин, які призначені для вивчення курсу і т.п. Запропоновані методичні вказівки якраз і розраховані на те, що б допомогти студентам якісно і в повному обсязі освоїти таку учбову дисципліну як “Адміністративне право України” (Загальна і Особлива частини). Вивчаючи курс адміністративного права студенти повинні зрозуміти суть державного управління, предмет і метод адміністративно-правового регулювання, поняття і значення адміністративно-правових норм та адміністративно-правових відносин, уміти правильно пояснювати їх іншим, а також правильно використовувати знання на практиці та орієнтуватися в законодавстві України. 

    Адміністративне право України ґрунтується на вивченні складного комплексу теоретичних положень, правових інститутів, а також широкого кола суспільних відносин, що складаються у сфері державного управління і регулюються нормами адміністративного права. Ці знання надзвичайно важливі для правильного розуміння і призначення професійної діяльності майбутніх фахівців, які працюють в апараті державного управління.

    Викладання адміністративного права здійснюється у формі читання лекцій, проведення семінарських занять, самостійної та індивідуальної роботи студентів. Семінарські заняття – це найважливіші засоби контролю за якістю засвоєння студентами навчального матеріалу.

    На семінарських заняттях обговорюються теоретичні питання, проблеми адміністративного права, а також вирішуються практичні задачі, складаються документи, перевіряється якість виконання завдань, вирішених під час самостійної роботи.

    Готуючись до усіх видів занять, студенти повинні знайомитись (до лекцій) і вивчати (до семінарських занять) рекомендовану спеціальну літературу та положення нормативно-правових актів.

    При підготовці до семінарських занять студенти повинні письмово занотувати рішення відповідних задач. Відповіді на теоретичні питання повинні бути змістовними та обґрунтованими. Вирішення задач супроводжується в необхідних випадках складанням відповідних документів. 

    Методичні вказівки доповнюють матеріали лекцій і підручників та включають за змістом: методичні рекомендації та перелік літератури для вивчення окремих тем; програму курсу; плани семінарських занять; задачі та додаткові питання з курсу.

Література (підручники і учбові посібники):

 

1. Адміністративне право України. Підручник / За ред. Ю.П. Бітяка. – Харків: Право, 2001.

2. Адміністративне право України. Академічний курс: Підруч.: У двох томах: Т.1. Загальна частина, Ред.колегія: В.Б. Авер’янов (голова) та ін.- К.: Юридична думка, 2004.- 584 с.

3. Адміністративне право України: Підручник. За загальною редакцією академіка С. В. Ківалова.- Одеса, «Юридична література», 2003.- 893 с.

4. Алехин А.П., Кармолицкий А.А., Козлов Ю.М. Административное право Российской Федерации. Учебник. – М.: ЗЕРЦАЛО, 1996.

5. Атаманчук Г.В. Теория государственного управления. – М., 1997.

6. Бандурко А.М., Тищенко Н.М. Административный процесс: Учебник. – К.: Літера ДТД, 2001.

7. Бахрах Д.Н. Административное право. Учебник для вузов. – М. Изд-во БЕК, 1996.

8. Битяк Ю.П., Зуй В.В. Административное право Украины (Общая часть). Учебное пособие. – Х.: ООО «Одиссей», 1999.

9. Васильев А.С. Административное право Украины (Общая часть), Учебное пособие. – Х.: «Одиссей», 2001.

10. Галлиган Д., Полянский В.В., Старилов Ю.Н. Административное право: история развития и основные современные концепции. – М.: Юристъ, 2002.

11. Гончарук С.Т. Адміністративне право України. Загальна та особлива частини. Навчальний посібник. – К., 2000.

12. Державне управління. Теорія і практика / За ред. В.Б. Авер’янова. – К., 1998.

13. Державне управління: Навч.посіб. А.Ф.Мельник, О.Ю.Оболевський, А.В.Васіна, Л.Ю.Гордієнко; За ред. А.Ф. Мельник- 2-ге вид., випр. І доп.- К.: Знання, 2004.- 342 с.- (Вища освіта XXI століття).

14. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій. – К.: Вентурі, 1996.

15. Колпаков В.К., Кузьменко О.В. Адміністративне право України: Підручник. – К.: Юрінком Інтер, 2003.- 544 с.

16. Мосьондз С.О. Адміністративне право України (у визначеннях та схемах): Навч. Посіб. – К.: Атака, 2008.- 272 с.

17.  Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине: Учебное пособие. Издание второе, дополненное. - Х.: «Одиссей»,2006. - 352 с.

18. Стеценко С.Г. Адміністративне право України: Навчальний посібник. - К.: Атака, 2007. - 624 с.

19. Павлов Д.М. Адміністративне право: Загальна частина: Конспект лекцій. - К.: МАУП,2007. -136 с. Бібліогр.: с.123-128.

 

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ І МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НИХ

 

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО

(Загальна частина)

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 304; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!