Адміністративно-правові норми та адміністративно-правові



Відносини. Поняття та види адміністративно-правових режимів

 

    Поняття адміністративно-правової норми. Ознаки адміністративно правової норми. Класифікація адміністративно-правових норм.

    Структура адміністративно-правової норми та її особливості. Дія адміністративно-правових норм у часі. Дія адміністративно-правових норм у просторі. Дія адміністративно-правових норм за колом осіб.

    Загальна характеристика джерел адміністративного права. Конституція України як джерело адміністративного права. Закони України як джерела адміністративного права. Підзаконні акти як джерела адміністративного права. Міжнародні договори як джерела адміністративного права.

    Поняття систематизації адміністративно-правових норм (адміністративного законодавства). У чому полягає інкорпорація адміністративно правових норм? Що таке кодифікація адміністративно-правових норм? Консолідація як вид систематизації адміністративно-правових норм. Перспективи розвитку адміністративного законодавства.

    Поняття адміністративно-правових відносин і їх ознаки. Класифікація адміністративно-правових відносин.

Юридичні факти, що породжують, змінюють та припиняють адміністративно-правові відносини. Події як юридичні факти, що породжують, змінюють та припиняють адміністративно-правові відносини. Дії як юридичні факти, що породжують, змінюють та припиняють адміністративно-правові відносини.

Структура адміністративно-правових відносин. Суб’єкт адміністративно-правових відносин. Об’єкт адміністративно-правових відносин. Зміст адміністративно правових відносин.

Поняття і зміст адміністративно-правових режимів. Класифікація адміністративно-правових режимів.

    Порядок, мета і підстави введення надзвичайних режимів. Види надзвичайних режимів. Правовий режим надзвичайного стану. Режим зони надзвичайної екологічної ситуації. Правовий режим воєнного стану.

 

 

Суб’єкти адміністративного права

 

    Суб’єкти адміністративного права і їх види. Загальна характеристика колективних суб’єктів адміністративного права.

    Президент України як суб’єкт адміністративного права. Органи державної виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права. Класифікація органів державної виконавчої влади.

    Державна служба. Державні службовці та їх види. Порядок проходження державної служби (прийняття на державну службу, кар’єра в державних органах, припинення державної служби). Посада та посадова особа. Види посадових осіб (керівники, відповідальні спеціалісти, представники влади). Категорії і ранги в державній службі. Відповідальність державних службовців.

    Громадські об’єднання як суб’єкти адміністративного права. Організації як суб’єкти адміністративного права.

    Загальна та спеціальна адміністративна правосуб’єктність індивідуальних суб’єктів адміністративного права. Адміністративна правоздатність. Адміністративна дієздатність. Повна і часткова адміністративна дієздатність.

    Громадяни України як суб’єкти адміністративного права. Права і обов’язки громадян у сфері державного управління. Іноземці і особи без громадянства як суб’єкти адміністративного права. Адміністративно-правовий статус біженців.

    Спеціальні адміністративно-правові статуси індивідуальних суб’єктів. Члени адміністративних колективів. Суб’єкти адміністративної опіки. Мешканці територій з особами адміністративно-правовим режимом. Суб’єкти дозвільної системи.

 

 

Поняття, функції, принципи державного управління

Та методи і форми реалізації державної виконавчої влади

 

    Управління. Технічне управління. Біологічне управління. Соціальне управління та його ознаки.

    Державне управління як різновид соціального управління та його ознаки. Різниця між державним та суспільним управлінням. Співвідношення державного управління і місцевого самоуправління. Співвідношення державного управління з виконавчою владою. Ознаки виконавчої влади. Функції державного управління. Принципи державного управління та їх правовий зміст.

    Роль державного управління в умовах проведення адміністративної реформи.

Поняття форми реалізації державної виконавчої влади та її види. Правові форми. Правотворча та правозастосовча форма. Правові акти

виконавчої влади та їх класифікація. Внутрішні та зовнішні форми. Мовні та конклюдентні форми. Адміністративний договір: поняття, зміст та ознаки.    

Неправові форми. Організаційні форми, які не породжують юридичних наслідків. Матеріально-технічні форми. 

    Поняття та класифікація методів реалізації державної виконавчої влади. Методи прямої дії і методи непрямої дії. Адміністративні і економічні методи. Методи нагляду та контролю.

    Переконання, заохочення і примус як методи реалізації державної виконавчої влади. Адміністративний примус: поняття і зміст. Заходи адміністративного попередження. Адміністративно запобіжні заходи. Заходи адміністративної відповідальності.

    Характеристика процесуально-забезпечувальних та адміністративно-відновлювальних заходів.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 247; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!