Оцiнка вартостi окремих елементiв позикового капiталу



Позиковий капітал має такі переваги:- широкі можливості залучення; - забезпечення росту фінансового потенціалу підприємства і обсягів його діяльності; - низька вартість; - здатність генерувати приріст фінансової рентабельності.

Недоліки позикового капіталу: - ризик зниження фінансової стійкості та трата платоспроможності; - генерування меншої норми прибутку; - висока залежність вартості позикового капіталу від кон’юнктури на фінансовому ринку; - складність процедури залучення.

Оцiнка вартостi окремих елементiв власного капiталу

Власний капітал є основою для початку і продовження госп д-ті будь-якого п-ва, він є одним з найважливіших показників, оскільки виконує такі функції: довгострокове фінансування;- відповідальності і захисту прав кредиторів; компенсації понесених збитків;- кредитоспроможності;- фін-ня ризику;- самостійності і влади;- розподілу активів і доходів.

 За формами власний капітал поділяється на дві категорії: Інвестований капітал – це сума простих та привілейованих акцій за їх номінальною вартістю, а також додатково вкладений капітал.

 Нерозподілений прибуток представляє собою частину чистого прибутку, яку не було розподілено між акціонерами.

Власний капітал має такі переваги: - простота залучення; - висока здатність генерування прибутку в усіх сферах діяльності; - забезпечення фінансової стійкості підприємства, його платоспроможність в довгостроковому періоді і зменшення ризику банкрутства. Недоліки власного капіталу:

- обмеженість обсягу залучених фінансових ресурсів для розширення операційних і інвестиційної діяльності підприємства на окремих етапах його фінансового циклу; - висока вартість; - неможливе забезпечення перевищення коефіцієнта фінансової рентабельності підприємства над економікою.

54. Середньозважена вартiсть капiталу (\УАСС)

При оцінці вартості капіталу виникає необхідність з’ясування вартості кожної його складової , тобто визначити вартість кожного джерела фінансування.

Вартість капіталу від звичайних акцій визначається на основі трьох факторів:

- ціни звичайних акцій;

- дивідендів на звичайні акції;

- темпу приросту дивідендів.

Ціна такого джерела фінансування, як облігація визначається інвестором і приблизно = величині відсотків, що сплачується по них, але при цьому слід врахувати різницю між номінальною вартістю облігації і ціною її реалізації.

Розрахувати ціну кожного джерела капіталу необхідно визначити середньозважену вартість капіталу. Цей показник може бути визначений як рівень доходності, який повинен приносити інвестиційний проект, щоб можна було забезпечити одержання всіма категоріями інвесторів доходу аналогічного тому, який їм був би забезпечений від вкладень в інші проекти з тим же рівнем ризику.

WACC визначаться у відсотках.

ri – доходність і-го джерела (виражена у відсотках);

di – частка кожного джерела.

 

Понятгя структури капiталу

Структура капіт. хар-ся співвідношу. Власних і позикових коштів, які викор.підпр. в процесі госп.д-ті. І власний, і залуч. капітал має свої переваги і недоліки.

Найбільш стабільним є підпр., яке викор. лише власний капітал, оскільки коеф. Автономії в такому випадку =1. Але темпи розвитку подібних підпр. обмежені, оскільки ВК не може забезпеч. необхідного додаткового обсягу активів в періоди сприятливої кон’юнктури ринку.

Найбільший приріст фін. рентабельності д-ті та фін. потенціал розвитку має підпр, яке викор. позичений капітал. Але у такого підпр. існує більший фін. ризик та загроза банкрутства, оскільки вони зал. від питомої ваги позичених коштів, мат.цінностей тощо в заг. структурі капіталу підпр. Структура капіт. підпр. визначає обсяги і прогнозує рез-ти не лише фін., але й операц. та інвест.д-ті. Вона впливає на коеф. рентаб. активів і ВК, встановлює систему коеф. фін. стійкості та платоспр.(тобто, рівень осн. фін.ризиків) і в підсумку формує співвіднош. ступеню прибутковості та ризику в процесі розвитку підпр.


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 211; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!