Тема 2. Управління активами та пасивами.



План

1. Поняття та класифікація активів і пасивів.

2. Принципи організації управління активами і пасивами.

3. Вплив регулятивної функції НБУ на методи управління активами і пасивами.

 

 

Основні поняття.

Банківська система в цілому та кожний банк зокрема сьогодні удосконалюють системи фінансового менеджменту, передовсім управління активами та пасивами. Незмінною проблемою банків, за будь-якої економічної системи, є вибір оптимального співвідношення між двома протилежними складовими банківського бізнесу — рентабельністю та ліквідністю. Вирішенню саме цього ключового питання присвячуються дослідження багатьох банківських науковців і практиків. Існують діаметрально протилежні підходи до питання, за рахунок яких ресурсів можна формувати окремі види банківських активів. Дискусійною є позиція щодо використання в активних операціях банку ресурсів у вигляді залишків на розрахункових і поточних рахунках клієнтів банку, так званих вкладах до запитання.

Фінансові ресурси банків відображаються у пасиві балансу, напрямки їх використання постатейно знаходять відображення в активів.

Пасиви комерційних банків – ресурси за рахунок яких здійснюються кредитні, інвестиційні та інші активні операції.

Формуються фінансові ресурси банками за допомогою таких складових: а) власних коштів; б) залучених коштів; в) позичених коштів.

Кожну складову фінансових ресурсів можна відобразити наступною схемою (дивись мал. 2.1).

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 283; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!