Медичне забезпечення механізованої роти в наступальному бою.



Наступ є основним видом бойових дій і має вирішальне значення в до­сягненні перемоги над противником. Підрозділи можуть наступати з поло­ження безпосереднього зіткнення з противником або з ходу в складі війсь­кової частини з району очікування, що знаходиться на значному віддалені від переднього краю.

У вихідному положенні для наступу з положення безпосереднього зітк­нення з противником або перед здійсненням маршу з району очікування санітарний інструктор отримує від командира роти вказівки про бойове за­вдання. Від начальника МПБ санітарний інструктор роти отримує вказівки про порядок надання першої медичної допомоги пораненим і хворим, про порядок збору, виносу (вивозу) їх з рот (осередків масового ураження) під час проведення маршу і висування на рубіж атаки, під час атаки перед­нього краю противника і в ході бою, про порядок роботи МПБ в бою, про місце перебування МПБ у вихідному положенні, про напрямок перемі­щення МПБ в ході бою. Санітарний інструктор перевіряє наявність у осо­бового складу роти засобів надання першої медичної допомоги, знезара­ження води у флягах та вміння користуватися ними в бою, вживає заходи щодо отримання цих засобів у МПБ, інструктує стрільців-санітарів взводів, видає їм медичне майно. Виявлених хворих, з дозводу командира роти, він направляє у МПБ.

При наступі з ходу санітарний інструктор пересувається у складі ротної колони на рубіж атаки. З появою поранених перша медична допомога на­дається у порядку само- і взаємодопомоги безпосередньо на бойових ма­шинах. Під час зупинок ротної колони санітарний інструктор, при необ­хідності, надає або доповнює раніше надану медичну допомогу пораненим(хворим) і організує їх передачу на санітарно-транспортні засоби, що пере­міщуються за ротною колоною, або безпосередньо у МПБ. Якщо таку пе­редачу організувати неможливо, поранені прямують на бойових машинах до рубежів розгортання роти, де іноді робиться короткочасна зупинка під­розділів і вивантаження поранених з бойових машин. Збір поранених і хво­рих на цих рубежах і евакуацію їх організує начальник (фельдшер) МПБ.

При наступі з положення безпосереднього зіткнення з противником (у пішому порядку) стрільці-санітари знаходяться у взводах, з якими займа­ють траншеї вихідного положення для атаки. Санітарний інструктор знахо­диться на командно-спостережному пункті командира роти.

Під час бою санітарний інструктор переміщується за бойовими поряд­ками роти поблизу командира роти. Він спостерігає за полем бою, органі­зовує розшук поранених (хворих) і надання їм першої медичної допомоги, а також особисто надає її найтяжче пораненим. Під час руху бойових по­рядків роти на бойових машинах, надання першої медичної допомоги по­раненим і хворим здійснюється безпосередньо на машинах у порядку са­мо- і взаємодопомоги (в основному силами позаштатних санітарів). Після надання допомоги поранених і хворих тимчасово залишають на машинах. Під час зупинок їх знімають з машин і, за відсутності санітарного транс­порту, розміщують в укриттях на маршруті руху МПБ, позначаючи місця укриття добре помітними знаками чи радіосигнальним приладом. При діях підрозділів роти в глибині оборони противника на бойових машинах перша медична допомога і збір поранених залежить від способів дії особового складу (атака або відбиття контратаки противника, зустрічний бій і т. ін.). Але в цілому вони організуються так, як було зазначено вище. У місцях спішування підрозділів, якщо є можливість, стрільці-санітари взводів витя­гають тяжкопоранених з бойових машин, розміщують їх у найближчих укриттях і надають їм необхідну допомогу. У цих випадках знімати пора­нених з бойових машин доцільно в місцях укриття машин, де і здійснюютьїхзавантаження безпосередньо на санітарно-транспортні засоби батальйо­ну і бригади. При наступі роти в пішому порядку стрільці-санітари і сані­тарний інструктор, просуваючись за ротою, беруть безпосередню участь у розшуку поранених і хворих, надають їм першу медичну допомогу і відтягують їх у найближчі укриття (окопи, траншеї, тощо), прагнучи зосередити в одному місці якомога більше поранених,

У випадках, коли розшук поранених (хворих) ускладнений (у лісі, чага­рнику, на місцевості з високою травою, окопах, траншеях, в населеному пункті, у туман, вночі), створюються спеціальні пошукові групи 3 виділе­них командиром солдатів підрозділів або із санітарів-носіїв, присланих у роту (батальйон) начальником медичної служби бригади.

Укриття, в яких тимчасово зосереджені поранені (“гнізда поранених”), позначаються яким-небудь добре помітним знаком або радіосигнальним приладом, принцип дії якого наступний: біля укриття поранених і хворих встановлюється пристрій, що передає радіосигнали, а пеленгатор (при­стрій, що вловлює ці сигнали) кріпиться на грудях санітара чи на санітар­ному транспорті (перед водієм), дозволяє за інтенсивністю сигналу визна­чати місця укриття поранених.

Позначення “гнізд поранених” сприяє швидкому розшуку поранених (хворих) санітарами (санітарами-носіями) і водіями санітарного транспор­ту. Ці позначення повинні бути відомі всьому особовому складу частини, особливо підрозділів медичної служби.

Про місця розташування “гнізд поранених” санітарний інструктор роти повідомляє

начальнику МПБ, використовуючи свої та загальновійськовізасоби зв’язку командира роти, а також через водіїв санітарного транспор­ту і легкопоранених. Одночасно він вживає заходів для найшвидшого ви­клику санітарів-носіїв або санітарно-транспортних засобів МПБ, що пра­цюють на напрямку наступу роти. Санітари і санітари-носії виносять або, за допомогою санітарного транспорту, вивозять поранених і хворих з “гнізд поранених” до осі переміщення МПБ, а при можливості - безпосе­редньо у МПБ (медроту). Збір поранених на рубежах спішування підрозділів і в ході подальшого наступу організує начальник МПБ або начальник меди­чної служби бригади.

При виникненні осередку масового ураження, збережений медичний склад роти (санітарний інструктор і стрільці-санітари), разом з медичним складом загону ліквідації наслідків застосування противником зброї масо­вого ураження, беруть участь у проведенні лікувально-евакуаційних захо­дів у осередку (організують розшук уражених, надання їм допомоги, виніс і вивіз їх у місця зосередження або безпосередньо у найближчі медичні пун­кти, забезпечують поповнення засобів надання медичної допомоги особо­вого складу).

 

5.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 396; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!