Медичне забезпечення механізованого батальйону в оборонному бою.



ЛЕКЦІЯ № 3(сестринська справа).

Тема: Медичне забезпечення механізованої роти і батальйону в оборонному та наступальному боях.

План.

1. Медичний пункт батальйону (МПБ): завдання, організаційна структура та оснащення.

2. Медичне забезпечення механізованої роти в оборонному бою.

3. Медичне забезпечення механізованого батальйону в оборонному бою.

4. Медичне забезпечення механізованої роти в наступальному бою.

5. Медичне забезпечення механізованого батальйону в наступальному бою.

6. Медичне забезпечення бойових підрозділів в зоні проведення АТО.

1.

Медичний пункт батальйону (МПБ): завдання, організаційна структура та оснащення.

Завдання МПБ:

1. Організація і забезпечення своєчасного надання потерпілим першої і долікарської медичної допомоги з подальшим направленням їх на етапи медичної евакуації.

2. Участь у ліквідації наслідків застосування противником ЗМУ (зброя масового ураження).

3. Контроль за станом здоров’я особового складу батальйону.

4. Проведення санітарно-гігієнічних заходів (контроль за розташуванням, харчуванням, водопостачанням, дотриманням правил особистої і колективної гігієни).

5. Проведення протиепідемічних заходів (виявлення і направлення до медроти інфекційних хворих, проведення дезінфекції тощо).

6. Організація і проведення медичної розвідки в районі розташування і бойових дій батальйону.

7. Своєчасне забезпечення медичних працівників і особового складу батальйону відповідним медичним майном.

8. Проведення занять з основ надання першої медичної допомоги і санітарно-просвітницька робота в підрозділах батальйону.

 

Склад МПБ:

- начальник МПБ – фельдшер (помічник лікаря) – 1;

- санітарний інструктор – радіотелефоніст- 1;

- водій-санітар – 3;

- водій – електрик – 1;

- санітар – 3.

Усього – 9

Оснащення МПБ:

1. Комплектне майно:

· Аптечка військова (АВ)- 1 шт на кожну військову техніку;

· Комплект ПФ – фельдшерський – 1;

· Комплект Б-1 – перев’язні засоби стерильні – 1;

· Комплект шини: дротяні- 10; Дитерихса – 1;

· Сумка медична військова (СМВ) – по 1 на кожного санітарного інструктора і фельдшера;

· Сумка санітара (СС) – по 1 на санітара, стрільця-санітара та водія-санітара;

2. Лікарсько-медичні предмети, прилади і апарати:

· Апарат штучної вентиляції легень портативний ручний типу ДП-10.02 – 1;

· Інгалятор кисневий портативний КІ-4 – 1;

· Шолом для поранених у голову ШР – 2;

· Балони кисневі (2л) – 2;

· Накидка медична (НМ)- по 1 на 10 чол. особового складу;

3. Санітарно-господарче майно:

· Знак нарукавний Червоного Хреста – по 1 на кожного медичного працівника;

· Лямка медична носильна – 2;

· Лямка медична спеціальна Ш-4 – по 1 шт. на 2 штатні одиниці техніки;

· Ноші санітарні – 1 і на кожний санітарний автомобіль – за кількістю лежачих місць;

· Прапор Червоного Хреста – 1;

· Ремінь прив’язний до нош санітарних (РПН) – по 1 шт. на 3 ноші штатного санітарного автомобіля;

· Таз емальований- 1;

· Стійка уніфікована – 1;

· Умивальник – 1;

· Утримувач таза умивальника – 1;

· Книги, бланки обліку;

4. Транспорт МП;

· Санітарний автомобіль (УАЗ-3962) – 3;

· Автобус санітарний (АС-66) – 1;

· Автопричепи (1-П-0,5) – 3;

· Радіостанція (Р-159) – 1;

· Електростанція (1 Квт) – 1;

2.

Медичне забезпечення механізованої роти в оборонному бою.

Медичне забезпечення роти в обороні має ряд особливостей. Вони зу­мовлені характером дії роти в обороні. Перехід роти до оборониздійснюєтьсяється в умовах безпосереднього зіткнення з противником або поза загро­зою зіткнення з ним. В останньому випадку, ротний опорний пункт облад­нується завчасно.

У період підготовки до оборони санітарний інструктор роти завчасно намічає місця укриття поранених і хворих, обладнує їх і створює в них за­паси засобів надання першої медичної допомоги. Про зміст робіт, що необ­хідно виконати для пристосування траншей і ходів сполучення для виносу поранених і хворих (виготовлення містків через траншеї, драбин, облашту­вання розширень і заокруглень на окремих ділянках траншей і ходів сполу­чення для полегшення користування ношами) та для пристосування шля­хів, якими буде здійснюватися евакуація, санітарний інструктор доповідає командиру роти. Приданих санітарів він направляє у взводи або залишає при собі.

Відносна стабільність розміщення особового складу в ротному опорно­му пункті дозволяє санітарному інструктору добре вивчити місцевість, са­нітарно-епідемічний стан району розташування, намітити і обладнати міс­ця для укриття поранених і хворих, шляхи виносу (вивозу) їх приданими засобами на ПСТ (пост санітарного транспорту) або МПБ, завчасно визначити місця, до яких може піді­йти санітарний транспорт, налагодити стійкий зв’язок із стрільцями- санітарами у взводах. Наявність розвинутої системи оборонних споруд (сховища, бліндажі, перекриті ділянки траншей, ходи сполучень) дозволяє (при неможливості виносу і вивозу поранених і хворих) організувати їх тимчасове перебування у підрозділах. З цією метою використовують взво­дні та ротні сховища (бліндажі).

У ротному сховищі, як правило, організовують медичний пост роти (МПР). Іноді для МПР обладнують спеціальне укриття, розташоване на шляху виносу поранених із взводів і недалеко від спостережного пункту командира роти. Місце для МПР вибирають з урахуванням можливості прихованого виносу (вивозу) поранених і хворих із взводів і евакуації їх на МПБ, а також з урахуванням підтримки безперебійного зв’язку з команди­ром роти. МПР і взводні сховища забезпечують перев’язувальними засоба­ми, шинами і водою, у зимовий період їх утеплюють. Санітарний інструк­тор надає тут або доповнює раніше надану першу медичну допомогу по­раненим і хворим, а у випадку припинення вивозу поранених на МПБ (че­рез вогневу ізоляцію або оточення роти) забезпечує догляд за ними до по­новлення евакуації на ПСТ або МПБ.

У ході оборонного бою перша медична допомога пораненим і хворим надається в порядку само- і взаємодопомоги і силами штатних та позашта­тних санітарів. Санітарний інструктор бере особисту участь унаданні пер­шої медичної допомоги найтяжче пораненим і хворим та пораненм.

Поранених, виносять з укриттів до стоянки саніта­рно-транспортних засобів. З ПСТ поранених і хворих евакуюють на МПБ чи безпосередньо в медроти бригади санітарним транспортом, а також автомо­білями, виділеними для цього командуванням.

При тривалому перебуванні підрозділів в одному і тому ж районі обо­рони особливого значення набувають заходи щодо підтримки чистоти в оборонних спорудах. Санітарний інструктор і санітари систематично конт­ролюють стан польових рівчаків і дотримання військовослужбовцями осо­бистої гігієни.

 

3.

Медичне забезпечення механізованого батальйону в оборонному бою.

Організація медичного забезпечення батальйону в обороні визначається умовами, у яких підрозділи переходять до оборони (в умовах безпосеред­нього зіткнення з противником чи поза загрозою зіткнення з ним), побудо­вою бойового порядку, інженерною облаштованістю і термінами готовнос­ті оборони, тривалістю перебування в обороні та пов’язаним з нею забруд­ненням території, наявністю зараження місцевості радіоактивними, отруй­ними речовинами та іншими засобами.

Широкий фронт оборони батальйону, глибоке ешелонування бойових порядків підрозділів в обороні змушують організовувати роботу санітар­них інструкторів рот і МПБ на великій території, іноді на окремих ізольо­ваних напрямках,

В період підготовки до оборонного бою начальник МПБ проводить на­ступні заходи:

а) отримує вказівки від командира батальйону про бойове завдання ба­тальйону;

б) від начальника медичної служби бригади отримує відомості про місце розташування медротидо початку бою і можливе її переміщення під час бойових дій, шляхи евакуації до медр, сили та засоби підсилення;

в) визначає порядок надання першої та долікарської (фельдшерської-) медичної допомоги, а також схему збору, виносу (вивозу) поранених із по­ля бою;

г) розподіляє між ротами санітарів, віддає вказівки санітарним інструк­торам рот про порядок їх використання;

д) інструктує особовий склад МПБ і санітарних інструкторів рот.

е) вживає заходи щодо отримання медичного майна із аптеки медр і ви­дає його в роти;

є) хворих, виявлених в ротах, направляє до медроти;

ж) проводить медичну розвідку, визначає місця для постів санітарного транспорту (ПСТ);

з) намічає шляхи вивозу (виносу) поранених з рот до ПСТ або на МПБ;

и) розгортає МПБ у сховищі, в стороні від можливого напрямку голо­вного удару противника, поблизу шляхів виносу (вивозу) поранених та хворих, на відстані 2,5-3 км від переднього краю оборони батальйону. Для розгортання МПБ необхідно обладнати сховище площею близько 25—30 м2 для тимчасового розміщення 7—8 поранених на ношах і стільки ж місць для розміщення сидячих поранених та хворих;

і) намічає запасну площадку для розгортання МПБ;

ї) проводить санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи (контроль за чистотою території, дотриманням правил особистої та колективної гігієни, харчуванням, водопостачанням тощо).

При організації оборонного бою фельдшер батальйону, відповідно до вказівок командира батальйону і начальника медичної служби бригади, розгортає МПБ, організує ПСТ на напрямках рот, створює необхідні запаси медичного майна, проводить необхідні санітарно-гігієнічні й протиепідемі­чні заходи, ставить завдання підлеглим.

МПБ розгортається в розташуванні батальйонного району оборони в сховищі, обладнаному фільтро-вентиляційною установкою, герметичними дверима і обігрівальною пічкою, в бліндажі або в іншому сховищі, осто­ронь від передбачуваного напрямку головного удару противника, на осно­вному шляху виносу (вивозу) поранених і хворих і у важкодоступному для танків противника районі. В бліндажі (іншому сховищі) розміщують під­ставки для нош, лавки для легкопоранених, столик для перев’язувального матеріалу і шин, столик для предметів догляду і умивальник. На МПБ не­обхідно мати запас медичного майна, а для тяжкопоранених — також тер­мос з чаєм. На випадок виходу з ладу основного місця розміщення МПБ (зараження РВ (радіоактивні речовини) та ін.) готується запасна площадка.

Санітарні інструктори і санітари, а також особовий склад підрозділів збору та евакуації поранених, які придані батальйону, повинні ретельно вивчити шляхи, якими може здійснюватися виніс (вивіз) поранених, місця розташування МПР, ПСТ і МПБ.

Медичне забезпечення підрозділів, виділених у бойову охорону, органі­зують начальник МПБ і санітарні інструктори рот, виділяючи в охорону, при необхідності, стрільця-санітара, санітарний транспорт і медичне май­но. З появою поранених організується їх виніс в район перебування рот або до місця стоянки санітарно-транспортних засобіворганізовувати їх виніс (вивіз). Санітари й санітарні інструктори рот нада­ють (доповнюють) пораненим першу медичну допомогу та укривають їх від повторного поранення, використовуючи оборонні споруди (траншеї, ходи сполучення, взводні та ротні укриття). Санітари-носії, придані ротам, виносять поранених із сховищ і МПР до поста санітарного транспорту, а далі на санітарно-транспортних засобах або транспорті загального призна­чення, виділеному командуванням, евакуюють до МПБ або медр. Санітар­но-транспортні засоби висуваються до бойових порядків рот. При загрозі виникнення перешкод на шляхах евакуації, вживаються необхідні заходи для своєчасного виносу (вивозу) наявних у батальйоні поранених і хворих (допомога командування в транспортних засобах, посилення роботи сані­тарного транспорту та ін.).

Поранених і хворих, доставлених на МПБ, оглядають безпосередньо на автомобілях, при необхідності надають медичну допомогу і відправляють до медр. При наявності санітарного транспорту поранених і хворих із ПСТ, віддалених від МПБ, доцільно евакуювати безпосередньо до медроти.

При вклиненні противника в батальйонний район оборони, фельдшер батальйону може змінювати шляхи вивозу поранених і хворих, за узго­дженням з начальником медичної служби бригади переключати евакуацію з рот на сусідній МПБ. Для вчасного реагування на зміни в обстановці, фе­льдшер повинен підтримувати постійний зв’язок з командиром батальйону та санітарними інструкторами рот.

При застосуванні противником зброї масового ураження по батальйон­ному району оборони, медичний склад батальйону, який зберіг боєздат­ність, організовує розшук уражених, надання їм першої медичної допомо­ги, не очікуючи прибуття підрозділів бригади, призначених для ліквідації наслідків нападу.

При відході підрозділів батальйону організується виніс і евакуація всіх поранених і хворих, використовуючи санітарно-транспортні засоби і транспорт підрозділів, що відходять.

 

4.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 792; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!