Особливості поновлення актового запису про смерть



    Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі, якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті; встановлення у судовому порядку факту смерті; звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою (пункт 4 статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”).

Продержавнуреєстрацію смерті після закінчення одного року з дня настання смерті подається заява за формою встановленою додатком 11 до Правил внесення змін .

    Заяву про державну реєстрацію смерті після закінчення одного року з дня настання смерті до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання може подати будь-хто з осіб, визначених частиною 6 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Державна реєстрація смерті проводиться на загальних підставах, без складання висновку. Разом із заявою одночасно подається лікарське свідоцтво або фельдшерська довідка про смерть установленої форми.

   За наявності цих документів державна реєстрація смерті після закінчення одного року з дня настання смерті провадиться в книзі державної реєстрації поновлених актових записів про смерть на загальних підставах як первинна, без складання висновку, але після перевірки наявності державної реєстрації смерті за місцем настання смерті, за місцем останнього проживання померлого, за місцем поховання чи виявлення трупа  або за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян. У цих випадках до справи залучаються інформації відділів державної реєстрації актів цивільного стану або повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису про смерть по перших та других примірниках актових записів.

    За наявностіповідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України, державна реєстрація смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів, незалежно від часу її настання, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану  шляхом складання актового запису про смерть, який включається до книги поновлених актових записів про смерть за поточний рік. В актовому записі графи "Причина смерті" та "Місце смерті" заповнюються відповідно до повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України. Якщо причина та місце смерті невідомі, то у відповідних графах записується "Не встановлено".

   За наявностірішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час, якщо з часу настання смерті минуло більше року, проводиться у книгах поновлених актових записів, за заявою осіб, що були позивачами при розгляді судом справи, а також спадкоємців померлого при поданні рішення суду. Якщо в рішенні суду не вказана причина смерті, то в актовому записі в графі "Причина смерті" зазначається назва рішення суду (про встановлення факту смерті), назва суду, який його виніс, номер та дата винесення.

   Державна реєстрація смерті особи, оголошеною судом померлою,проводиться за рішенням суду, надісланим судом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, після набрання ним законної сили, або за заявою осіб, що були позивачами при розгляді судом справи, а також спадкоємців померлого при поданні рішення суду у книгах поновлених актових записів про смерть. У цих випадках датою смерті вважається день набрання рішенням суду законної сили, якщо інше не зазначено в рішенні суду. В актовому записі в графі "Причина смерті" зазначається назва рішення суду (про оголошення особи померлою), назва суду, який його виніс, номер та дата винесення; графа "Місце смерті" заповнюється відповідно до рішення суду.

   Якщо під час подання заяви про поновлення актового запису про смерть заявником пред'являються паспорт або паспортний документ, військово-обліковий документ та пільгові документи померлої особи, відділ державної реєстрації актів цивільного стану вчиняє дії передбачені пунктом 14 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації.

   У вищеперерахованих випадках при подачі заяви за видачу свідоцтва про смерть державне мито не стягується.

   Статтею 249 Цивільного процесуального кодексу України, що регулює питання розгляду судом справи про оголошення фізичної особи померлою, передбачено, що після набрання законної сили рішенням за вказаним позовом суд надсилає рішення відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті фізичної особи, з чого вбачається проведення поновлення актового запису про смерть за отриманим поштою рішенням суду без подання заяви будь-якою особою. У цьому випадку про особливості поновлення актового запису про смерть зазначається у графі ”Для відміток”. Наприклад: Актовий запис про смерть Трифонова Миколи Івановича, поновлено на підставі рішення Ярмолинецького районного суду про оголошення особи померлою за № 2-102 від 02.05.2013. При цьому Свідоцтво про смерть не видається про що також зазначається у графі ”Видано свідоцтво”.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 245; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!