Особливості розгляду клопотань про поновлення актових записів.



Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

· особи, щодо якої складено актовий запис; одного із батьків, опікуна, піклувальника дитини;

· опікуна недієздатної особи;

· спадкоємців померлого;

· представника органу опіки та піклування під час здійнення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви (частина друга статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Заяви батьків про виправлення (зміну) прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження у зв’язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім’я без урахування побажань обох або одного з батьків, приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження, а заяви про виправлення власного імені дитини у зв’язку з тим, що вона фактично має власне ім’я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження,- до досягнення нею 14-річного віку ( пункт 2.10 Правил внесення змін).

Особливості поновлення втраченого актового запису про народження

Про поновлення втраченого актового запису про народження подається заява за формою встановленою додатком 11 до Правил внесення змін .

    Крім документів, зазначених в Загальних положеннях цих рекомендацій, при вирішенні питання поновлення втраченого актового запису про народження обов'язковим є подання заявником документа про шлюб батьків (якщо вони перебували у зареєстрованому шлюбі) - для внесення відомостей про батьків до документу про народження, ця вимога ґрунтується на нормах статті 122 Сімейного кодексу України, якими передбачено, що походження дитини від батьків визначається на підставі свідоцтва про шлюб. За відсутності зазначеного документу або рішення суду про встановлення факту родинних відносин, відомості про батьків не можуть бути підтверджені.

    Вік особи в поновленому актовому записі про народження зазначається на підставі поданих заявником документів, якщо вони не мають суперечностей.

    Якщо відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України не має змоги встановити день і місяць народження, то датою народження у висновку зазначається 1 липня відповідного року, а якщо неможливо встановити лише день народження, то зазначається 15-те число відповідного місяця.

Якщо з поданих документів убачається, що заявник народився в першій половині року, то днем його народження зазначається 1 квітня відповідного року, а якщо в другій половині року - 1 жовтня відповідного року.

Якщо заявник не може підтвердити документами місце народження, то в графі "Місце народження" поновленого актового запису про народження вказується той населений пункт, у якому розташований відділ державної реєстрації актів цивільного стану, що складає поновлений запис, про що зазначається у графі "Для відміток".

 

 Державна реєстрація народження дитини, яка досягла 16 років, але актовий запис про народження не був своєчасно складений, може бути проведена за її письмовою заявою з пред'явленням паспорта при складанні висновку. Складений актовий запис про народження із зазначенням після порядкового номера ”Державна реєстрація з пропуском строку”- включається до книги поновлених актових записів про народження.

 У тих випадках, коли внаслідок перевірки заяви про поновлення актового запису про народження з'ясувалось, що народження дитини не реєструвалось, відділ державної реєстрації актів цивільного стану (дипломатичне представництво чи консульська установа України) проводить державну реєстрацію народження з пропуском строку. При цьому від заявника додаткової заяви не вимагається.

Особливості поновлення актових записів про шлюб

   Поновлення втрачених актових записів про шлюб, зміну прізвища, розірвання шлюбу, смерть проводиться тільки за наявності документів, які підтверджують, що відповідний актовий запис був раніше складений в органах державної реєстрації актів цивільного стану України:

     - свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, його копії, засвідченої нотаріально;

     - відмітки (штампа) про державну реєстрацію акту цивільного стану в паспорті (паспортному документі);

     - рішення суду про встановлення факту реєстрації шлюбу. 

    Заява про поновлення актового запису про шлюб подається від імені обох з подружжя (заяві присвоюється один реєстраційний номер), в якій зазначаються відомості про обох, до неї додаються копії паспортів, свідоцтв про народження обох з подружжя . Якщо один з подружжя на момент подання заяви про поновлення актового запису про шлюб помер, заява подається одним із подружжя, але зазначаються відомості про обох, а також подається свідоцтво про смерть другого з подружжя.

 При складанні висновку про поновлення актового запису про шлюб встановлюються відомості про обох з подружжя. Крім того, зазначаються документи, що підтверджують відомості про кожного з подружжя окремо, а також і документи, які підтверджують дату та місце державної реєстрації їх шлюбу.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!