Порядок розгляду клопотань про внесення змін до актових записів.



ДИСЦИПЛІНА: Реєстрація актів цивільного стану.

Лекційне заняття № 8

Теоретичне заняття - 1 година, самостійне вивчення - 2 години)

Тема 8 .Внесення змін, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану.

МЕТА: познайомити студентів із  зміною, доповненням, поновленням та анулюванням актових записів цивільного стану. Студенти повинні знати внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану; поновлення актових записів цивільного стану; анулювання актових записів цивільного стану; внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у разі зміни, доповнення, поновлення та анулювання актового запису.

План заняття:

1. Заява про внесення змін до актового запису.

2. Підстави внесення змін до актових записів цивільного стану.

3.Порядок розгляду клопотань про внесення змін до актових записів.

4. Особливості розгляду клопотань про поновлення актових записів.

5.Відмова в поновленні актових записів.

6.Анулювання актових записів цивільного стану: заява про анулювання, порядок розгляду заяви, підстави анулювання актових записів.

Рекомендована література до теми:

1. Конституція України від 28.06.1996 р.
2. Сімейний кодекс України від 10 січня 2002 р. № 2947-ІІІ.
3. Цивільний кодекс України. - К.: Парламентське вид-во, 2003. - 352 с.
4. Цивільно-процесуальний кодекс України від 18.03.2004 р.
5. Кодекс України про адміністративні правопорушення.
6. Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 року N 2398-VI.

Питання для самостійного вивчення:

1. Підстави повторної видачі свідоцтв.

2. Заявники.

3. Порядок повторної видачі свідоцтв.

ЛЕКЦІЯ

Заява про внесення змін до актового запису.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану вносять зміни до актових записів цивільного стану. Дипломатичні представництва і консульські установи України приймають і розглядають заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану (частини перша та третя статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав (частина перша статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку (частина третя статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (частина шоста статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»). На свідоцтві проставляється штамп "Повторно". Свідоцтво про державну реєстрацію, подане заявником для внесення змін, анулюється та знищується у встановленому порядку ( пункт 2.22 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 № 96/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793 ( далі – Правила внесення змін).

Зміни вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 р. № 1064 ( пункти 1.17 та 2.16 Правил внесення змін).

Підстави внесення змін до актових записів цивільного стану.

В Законі України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 року N 2398-VI  у Статті 22. Внесення змін до актового запису цивільного стану

1. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

2. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

  особи, щодо якої складено актовий запис;

одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

опікуна недієздатної особи;

спадкоємців померлого;

представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

3. Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

4. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

5. У разі якщо актовий запис цивільного стану, до якого необхідно внести зміни у зв'язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням і виправленням відомостей, що в ньому містяться, було складено компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок внесення змін, відмінний від  передбаченого законодавством України, актовий запис цивільного стану попередньо поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану та внесення до нього відповідних змін повідомляється компетентному органу іноземної держави.

6. Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Порядок розгляду клопотань про внесення змін до актових записів.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Заява подається при пред’явленні заявником паспорта або паспортного документа (частина третя статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», пункт 2.1 Правил внесення змін).

Громадяни України, а також іноземці і особи без громадянства, які проживають за кордоном, подають аналогічну заяву про внесення змін до актового запису, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін, може бути подана до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання актового запису про народження або за місцем постановлення рішення суду про визнання батьківства ( пункт 2.1 Правил внесення змін).

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін ( пункт 2.3 Правил внесення змін).


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 269; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!