ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ



Загальні вимоги до оформлення

Дипломна робота повинна бути оформлена відповідно до загальних вимог до оформлення текстових документів у сфері навчального процесу СТВУЗ ‑ «ХПІ» ‑ 03.01 ‑ 2006.

Звіт має бути набраний на персональному комп’ютері і поданий до захисту в роздрукованому вигляді у твердій обкладинці разом з електронною версією (на дискеті або CD).

Текст друкують на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210х297) шрифтом Times New Roman 14 pt, через півтора інтервалу; до тридцяти рядків на сторінці. У громіздких таблицях і рисунках допускається використання шрифту 12 pt. У цьому випадку заголовок таблиці або назва рисунку мають бути виконані цим же шрифтом. У тексті пояснювальної записки не дозволяється використання напівжирного, підкресленого шрифту або курсиву.

Текст роботи треба друкувати, дотримуючись таких розмірів полів: верхнє й нижнє ‑ не менше 25 мм, ліве ‑ 30 мм, праве ‑ не менш 10 мм. 

Під час виконання роботи необхідно дотримуватися рівномірної щільності, контрастності й чіткості зображення протягом усього тексту. Всі лінії, літери, цифри і знаки повинні бути однаково чорними протягом всієї пояснювальної записки.

Помилки, описки, графічні неточності допускається виправляти підчищенням або зафарбовуванням білою фарбою й нанесенням на те ж місце виправленого зображення.

Прізвища, назви установ, організацій, фірм та інші власні назви в тексті пояснювальної записки наводять мовою оригіналу. Допускається наводити назви організацій і власні назви у перекладі на мову пояснювальної записки, додаючи (при першому згадуванні) оригінальну назву.

Основна частина дипломної роботи складається з розділів і підрозділів.

Розділи і підрозділи повинні мати заголовки.

Заголовки структурних елементів пояснювальної записки й заголовки розділів слід друкувати по центру великими літерами без крапки на кінці, не підкреслюючи. Перенесення слів у заголовках розділів не допускається. Якщо заголовок складається з двох речень, їх розділяють крапкою.

Заголовки підрозділів треба починати з абзацного відступу і друкувати напівжирним шрифтом маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки на кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим вподовж усього тексту й дорівнювати п'яти знакам.

Між заголовком розділу та заголовком підрозділу або наступним текстом треба залишити один вільний рядок.

Між заголовком підрозділу і наступним текстом – півтора інтервалу, як в основному тексті.

Між заголовком розділу (підрозділу) і попереднім текстом треба залишити один вільний рядок.

Для зручності форматування при внесенні виправлень і доповнень рекомендується кожен розділ і підрозділ пояснювальної записки починати з нової сторінки.

Не допускається залишати заголовок розділу або підрозділу на кінці сторінки, якщо після цього заголовка іде тільки один або жодного рядка тексту.

Вимоги до нумерації

9.2.1.  Нумерація сторінок роботи

Сторінки роботи треба нумерувати арабськими цифрами, дотримуючись наскрізної нумерації протягом усього тексту роботи. Номер сторінки проставляється в правому верхньому куті сторінки без крапки на кінці.

Титульний аркуш включають у загальну нумерацію сторінок роботи. Номер сторінки на титульному аркуші не проставляють. Ілюстрації таблиці, виконані на окремих сторінках, включають у загальну нумерацію сторінок роботи.

Першою сторінкою пояснювальної записки вважається титульний аркуш, другою – відомість документів, третьою і четвертою ‑ завдання на виконання, п’ятою ‑ звіт про виконання, шостою – реферат. Далі йде перелік скорочень і умовних позначень (якщо такі є), за ними ‑ зміст.

Порядковий номер сторінки починають проставляти з наступної після змісту сторінки (зі вступу).

9.2.2.  Нумерація розділів, підрозділів

Розділи і підрозділи дипломної роботи треба нумерувати арабськими цифрами.

Розділи пояснювальної записки повинні мати порядкову нумерацію в рамках пояснювальної записки і позначатися арабськими цифрами без крапки, наприклад: 1, 2, 3. Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в рамках кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу й порядкового номера підрозділу, розділених крапкою. Після номера підрозділу крапку не ставлять, наприклад: 1.1; 1.2; 1.3.

Наводяться без нумерації структурні елементи: «РЕФЕРАТ», «ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ І УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ», «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ», «ДОДАТКИ».

Скорочення

Слова в тексті і у таблицях скорочувати не допускається. Виключення становлять скорочення слів і словосполучень, встановлених у державних стандартах або загальноприйнятих у науковій термінології.

Дозволяється застосовувати скорочення слів і словосполучень, характерних для професійної галузі знань. Записуються такі скорочення одним із двох способів: 1) якщо кожне з них повторюється далі не менш трьох разів ‑ безпосередньо в тексті (у дужках після повного найменування при першому згадуванні); 2) в переліку умовних позначень.

Ілюстрації

Ілюстрації (креслення, рисунки, схеми, діаграми), що зустрічаються в тексті, називають рисунками. Рисунок, як правило, слід розміщати безпосередньо після першого згадування його в тексті або на наступній сторінці. На всі ілюстрації необхідно давати посилання в тексті роботи.

Всі ілюстрації повинні мати назву. Ілюстрації позначаються словом „Рисунок...”, яке разом з назвою ілюстрації розташовують під рисунком, після пояснювальних даних, без крапки на кінці, по центру рядка.

Ілюстрації треба нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках.

Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відділених крапкою. Номер рисунка відокремлюють від його назви тире.

Наприклад, рисунок 2.1 ‑ перший рисунок другого розділу.

Приклад

 

Рисунок 2.1 – Аналіз рентабельності власного капіталу за методом Дюпона

 

Відстань між ілюстраціями і наступним чи попереднім текстом повинна бути не менша як один рядок.

Таблиці

     Для зручності викладу тексту цифровий матеріал треба оформляти в таблицях.

Таблицю залежно від її розміру слід розміщати безпосередньо після тексту, у якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці чи у додатках. На всі таблиці повинні бути посилання в тексті роботи.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком таблиць, які наводяться в додатках.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відділених крапкою. Наприклад, таблиця 1.3 ‑ третя таблиця першого розділу.

Всі таблиці повинні мати назву. Назва має бути короткою і відбивати зміст таблиці. Слово «таблиця» пишуть без абзацного відступу, номер таблиці відокремлюють від його назви тире. Назву таблиці друкують малими літерами (крім першої великої), без крапки на кінці і друкують над таблицею на одному рядку з її номером.

Якщо рядки або стовпчики таблиці виходять за межі формату сторінки, то таблицю поділяють на частини, переносячи частину таблиці на наступну сторінку. При поділі таблиці заголовки колонок на наступній сторінці заміняють відповідно арабськими цифрами, які наведені у додатковому рядку на попередній сторінці.

Слово „Таблиця ...” пишуть один раз ліворуч над першою частиною таблиці, над іншими частинами ліворуч без абзацного відступу пишуть: „Продовження таблиці ...” з вказівкою номера таблиці.

Заголовки колонок таблиці починають з великої літери, а підзаголовки ‑ з маленької, якщо вони становлять одне речення з заголовком.

Підзаголовки, які мають самостійне значення, пишуть з великої літери. На кінці заголовків і підзаголовків таблиці крапки не ставлять. Заголовки і підзаголовки таблиці вказують в однині.

Головка таблиці має бути відокремлена потовщеною лінією від решти рядків таблиці. За необхідності під головкою таблиці добавляють один рядок для нумерації колонок арабськими цифрами.

Відстань між таблицею і подальшим або попереднім текстом повинна дорівнювати одному рядку.

 

Приклад

Таблиця 2.5Фінансовий стан корпорацій напередодні перегрупування

Показник Корпорація N Корпорація D
1 2 3
1 Кількість акцій, штук 2 000 000 600 000
2 Загальний прибуток, грн 40 000 000 19 200 000
3 Прибуток на акцію, EPS, грн 20 32
4 Курс акції, P, грн 300 200
5Коефіцієнт P/E 15 6,25

 

Якщо таблиця переходить на іншу сторінку, її перенесення оформляють у такий спосіб:

1 2 3
6 Ставка дивідендних виплат, % 87,23 65,14
7 Ринкова вартість, грн 600 000 000 120 000 000

Продовження таблиці 2.5

 

Переліки

Переліки у тексті позначають одним із способів: арабськими цифрами з дужками, малими літерами української абетки з дужками або знаком дефіс. Допускається подальша деталізація перерахувань. Переліки першого рівня деталізації друкують малими літерами з абзацного відступу, другого рівня ‑ з відступом щодо місця розташування переліків першого рівня.

Перед списком переліків ставлять двокрапку. Текст переліку починають з абзацу, у кінці кожного елемента переліку ставлять двокрапку, а на кінці останнього – крапку.

Приклад. Фінансове оточення підприємства становлять:

1) фінансові ринки;

2) фінансові інститути:

а) банки;

б) біржі;

в) пенсійні фонди;

г) інвестиційні компанії;

д) страхові компанії.

Якщо елементи списку складаються із закінчених речень, їх позначають арабськими цифрами і починають з великої літери.

Приклад. До об'єктивних ознак глобалізації фінансових ринків можна віднести наступні тенденції та процеси, що спостерігаються у світовій економіці.

1. Зростання обсягів міжнародної торгівлі товарами і послугами (глобалізація товарних ринків і ринків комерційних послуг).

2. Збільшення масштабів трансграничних інвестицій (глобалізація ринків капіталу).

3. Підвищення числа та обсягів міжнародних злиттів і поглинань.

4. Зростання масштабів діяльності компаній за участю іноземного капіталу на національних ринках. Частка компаній з іноземними інвестиціями в сукупному світовому експорті товарів і послуг збільшилася з 27,6 % до 34,0 %.

5. Посилення ролі великих транснаціональних корпорацій у світовій економіці.

6. Випереджальне економічне зростання в країнах, що розвиваються. Протягом останніх 30 років країни, що розвиваються, демонструють істотно більш високі темпи зростання, ніж розвинені країни.

Формули і рівняння

Формули і рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються вперше, по центру рядка. В одному рядку можна розташовувати тільки одну формулу.

Вище й нижче кожної формули або рівняння треба залишити один вільний рядок.

Переносити формули на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій, повторюючи знак операції на початку наступного рядка. Коли переносять формулу на знаку операції множення, застосовують знак (×).

Розшифровку позначень символів і числових коефіцієнтів, які входять у формулу, треба наводити безпосередньо під формулою у тій послідовності, в якій вони наведені у формулі або рівнянні. Пояснення значення кожного символу і числового коефіцієнта необхідно давати з нового рядка. Перший рядок розшифровки починають словом „де”, без двокрапки, розташовуючи умовні позначення один під одним .

Приклад. На практиці як міру ризику використовують показник дисперсії активу D(x), який  визначають за формулою (4.3).

 

                    (4.3)

 

 

де   ri  ‑   i-й рівень значення динамічного ряду прибутковості активу;

 ‑ середнє хронологічне значення прибутковості активу;

n ‑ кількість спостережень (рівнів).

Формули мають бути пронумерованими. Нумерувати слід тільки основні формули, на які треба зробити посилання. Формули і рівняння треба нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відділених крапкою. Наприклад: формула (4.3) – четверта формула третього розділу.

Номер формули позначають на рівні формули в дужках у крайньому правому положенні на рядку.

Приклади і примітки

     Приклади розташовують відразу після тексту, що вимагає пояснення. Примітки дають безпосередньо після тексту, ілюстрації або таблиці, до яких вони належать. Примітки до таблиці поміщають під лінією, що позначає закінчення таблиці.

     Примітку друкують через один інтервал. Слово „Примітка” („Приклад”) пишуть з абзацу, з першої великої літери, не підкреслюючи. Після цих слів ставлять крапку і на тім же рядку з великої літери наводять текст примітки (прикладу).

Примітки нумерують послідовно в межах однієї сторінки. Одну примітку не нумерують.

Наприклад: „Примітка. Дані щодо обсягу продаж наведені в діючих цінах без ПДВ”.

Виноски

Якщо в тексті або в таблиці треба пояснити окремі дані, то їх пояснення можна оформляти виносками. Виноски в тексті розташовують наприкінці сторінки, на якій вони позначені, з абзацу і відокремлюють від тексту короткою горизонтальною лінією.

Текст виноски друкують через один інтервал.

Нумерація виносок окрема для кожної сторінки.

Посилання

Посилання на джерела інформації у тексті позначають порядковими номерами відповідно до нумерації у списку джерел інформації у квадратних дужках із вказівкою номера відповідної сторінки.

Приклад. Цитата в тексті „...у загальному обсязі робочого часу частина інформаційної роботи перевищує 70 % [7, с. 46]”.

У посиланнях на розділи, підрозділи, пункти, ілюстрації, таблиці, формули, додатки вказують їх номер. При використанні посилань необхідно писати: „у розділі 1...”, „на рисунку 2.1...” або „на рис. 2.1”, „у таблиці 3.4...” чи  „у табл. 3.4...”  „за формулою (2.4)...”, „у додатку Б”.

Зразок оформлення тексту пояснювальної записки дивися у додатку Л.

Оформлення додатків

Додатки слід оформляти як продовження роботи у вигляді окремої частини, розташовуючи їх у порядку появи посилань на них у тексті. Додатки повинні мати загальну з усією роботою наскрізну нумерацію сторінок.

Всі додатки повинні бути названі у змісті.

Додатки, як структурний елемент пояснювальної записки, починають із окремого аркуша, на якому вгорі, по центру рядка друкують великими літерами слово „ДОДАТОК”.

Додатки позначають великими літерами українського алфавіту, за винятком літер: Г, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Якщо додаток один, його теж позначають як «ДОДАТОК А».

Додаток повинен мати заголовок, надрукований під словом „ДОДАТОК” малими літерами з першої великої симетрично щодо тексту сторінки.

Якщо додатками є копії документів, проспекти тощо, то перед копією варто помістити чистий аркуш, на якому посередині пишуть „ДОДАТОК” і його назву. Сторінки копій нумерують, продовжуючи наскрізну нумерацію.

Ілюстрації, таблиці, формули і рівняння в тексті додатка треба нумерувати в рамках кожного додатка. Наприклад: рисунок Д.3 ‑ третій рисунок додатка Д; таблиця А.2 ‑ друга таблиця додатка А; формула (В.1) - перша формула додатка В. Зразок оформлення дивись у додатку М.


ДОДАТОК А

Тематика дипломних робіт

 

РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ „Магістр”

1.  Проблеми формування та вдосконалення управління фінансовими активами корпорації.

2. Стратегія управління фінансовими інвестиціями.

3. Формування портфеля цінних паперів за критеріями прибутковості і ризику.

4. Фінансове забезпечення проекту корпоративної реструктуризації підприємства.

5. Фінансова оцінка проекту стратегічної реструктуризації підприємства.

6. Проект реструктуризації і фінансового оздоровлення корпорації з державною часткою власності .

7. Інвестиційна оцінка вартості підприємств (учасників холдингової компанії, промислової або фінансово-промислової групи).

8. Політика антикризової фінансової реструктуризації підприємства.

9. Шляхи формування фінансового потенціалу підприємства.

10.  Оцінка інвестиційної привабливості підприємства (галузі).

11.  Оптимізація портфеля капітальних інвестицій підприємства.

12.  Організація стратегічного управління витратами на підприємстві (в корпорації).

13.  Обґрунтування вибору методів трансфертного ціноутворення для центрів фінансової відповідальності.

14.  Оцінка результатів діяльності і стимулювання центрів фінансової відповідальності.

15.  Вдосконалення системи бюджетного управління на підприємстві.

16.  Проект фінансового забезпечення інноваційно-технологічного розвитку підприємства.

17.  Шляхи забезпечення джерел фінансування інноваційних проектів.

18.  Управління позиковими коштами підприємства.

19.  Розробка стратегії управління джерелами фінансування оборотних коштів.

20.  Формування (вдосконалення) фінансової стратегії корпорації.

21. Методи визначення вартості капіталу в трансформаційній економіці.

22.  Обґрунтування облікової (податкової) політики підприємства.

23.  Вдосконалення системи фінансового планування на підприємстві.

24.  Розвиток системи венчурного фінансування малого бізнесу.

25.  Стратегічне управління витратами.

26.  Шляхи забезпечення розвитку управлінського обліку на підприємстві.

РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ „Спеціаліст”

1.  Шляхи підвищення прибутковості і рентабельності підприємства.

2. Проект антикризового управління фінансами і запобігання банкрутству підприємства.

3. Вдосконалення управління дебіторською/ кредиторською заборгованістю підприємства.

4. Вдосконалення системи організації розрахункових операцій на внутрішньому (зовнішньому) ринку.

5. Підвищення ефективності використання оборотних коштів підприємства.

6. Розробка кредитного плану підприємства.

7. Вдосконалення системи поточного фінансового планування.

8. Фінансовий аналіз інвестиційного проекту.

9. Шляхи забезпечення фінансової стійкості підприємства.

10.  Розробка плану короткострокового фінансування підприємства.

11.  Організація системи моніторингу фінансової діяльності підприємства.

12.  Управління позиковими коштами підприємства.

13.  Розробка фінансового розділу бізнес-плану підприємства.

14.  Вдосконалення системи фінансування зовнішньоторгівельних операцій.

15.  Методи страхування валютного ризику підприємства, суб’єкта ЗЕД.

16.  Проект використання експортного фінансового лізингу.

17.  Управління грошовими потоками при здійсненні експортно-імпортних операцій.

18.  Оптимізація вибору форм розрахункових операцій у зовнішньоекономічній діяльності підприємства.

19.  Економічна ефективність і ризики факторингових (форфейтингових) операцій.

20.  Фінансова оцінка проекту реструктуризації підприємства.

21.  Аналіз прибутку комерційного банку та управління факторами його зростання.

22.  Вдосконалення управління кредитними ресурсами комерційного банку.

23.  Організація кредитного моніторингу в комерційному банку.

24.  Економічна ефективність операцій комерційного банку на фондовому ринку.

25.  Управління кредитними (валютними, процентними) ризиками в комерційному банку.

26.  Шляхи вдосконалення банківського кредитування підприємства.

27.  Розробка проекту управління фінансовими ризиками корпорації.

28.  Планування діяльності інвестиційного фонду.


ДОДАТОК Б

Зразок форми титульного аркуша дипломної роботи

 

Міністерство освіти і науки України

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

«ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»

 

 

Факультет    БФ     Кафедра                     ФКЗЕД______________________

Спеціальність                                       050104    Фінанси                                       .

До захисту допускаю

Завідувач кафедри                

                                                     _ проф. В.А. Міщенко

                                                                   ( ініціали та прізвище)

                                                              ____________“___”200 __р.

(підпис)           ( дата)

 

ДИПЛОМНА РОБОТА

                     освітньо-кваліфікаційного рівня  магістр

Тема роботи  Фінансове забезпечення проекту корпоративної реструктуризації підприємства                                                                    .________________________________________________________________

затверджена наказом по НТУ «ХПІ» від “___”_________200__р. №_____

 

Шифр роботи             ____________________________________

    (група, номер теми за наказом)

 

Виконавець                      Марченко Тетяна Петрівна               .

                                 (прізвище, ім’я та по батькові)

 

Керівник                  проф.  Дягилев Олексій Іванович                .

                   (посада, прізвище, ім’я та по-батькові)

 

 

Харків 200__


ДОДАТОК В

Зразок відомості документів дипломної роботи

 

Найменування виробу,

об'єкта або теми

Найменування документа

Фор-мат

Кільк.

арк.

При- мітка

 

Документи загальні

 

 

 

 

Завдання на виконання ДР

А4

2

 

 

Звіт до ДР

А4

180

 

 

 

 

 

 

 

Плакати

 

 

 

Цілі фінансової реструктуризації

Рисунок

 

 

 

Послідовність етапів процесу фінансової реструктуризації

Рисунок

А2

1

 

Організаційна структура групи, що пропонується

Рисунок

А1

1

 

Трендовий аналіз показників фінансово-господарської діяльності

Рисунок

А1

2

 

Оцінка вартості бізнесу

Таблиця

А1

2

 

Порівняльна оцінка варіантів фінансової реструктуризації

Таблиця

А1

1

 

Узгодження фінансових інтересів підприємств групи

Таблиця

А1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
       

 

БФ -.___ __________________________ __..ВД...

(№ групи, № наказу по НТУ „ХПІ”, черговість за списком захисту)

       
  Прізвище Підп. Дата
Розроб. Марченко    

 

Фінансове забезпечення проекту корпоративної реструктуризації

Літ.

Арк. Аркушів
Перев. Дягилев     Д Р

М

1  
       

НТУ «ХПІ»

Кафедра ФКЗЕД

Н.конт. Зотова    
Затв. Міщенко    
                     

ДОДАТОК Д

Зразок завдання на виконання дипломної роботи

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ХПІ”

 

Факультет БФ  Кафедра ______________ФКЗЕД________________

Спеціальність                                      050104            Фінанси                                   .

 

                                           ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                               Завідувач кафедри               

                                                          _________  проф. В.А. Міщенко

                                                                                (підпис)                (ініціали та прізвище)

 

 

З А В Д А Н Н Я


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 383; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!