РОЗДІЛ 2. ПРАКТИЧНА РОБОТА НАД ВИКОНАННЯМ БЛАКНОТУ.



Ескізування-пошук компоції та ідеї.

Процес ескізування — складний творчий процес розвитку робочої гіпотези, вираженої в ескізі-ідеї. Шляхом повторного аналізу вихідних даних, вибору й асоціювання додаткової інформації і розробки ряду варіантів відбувається виявлення основної концепції проектного рішення.

У фазі початкового ескізування відбувається поступове уточнення задуму. Проміжні ескізи замінюють собою творчу пам'ять — це запис творчого процесу, і тому їх варто зберігати для повторного аналізу.

Підсумок кожного етапу проектування виступає в подвійній якості: як результат попереднього ходу творчої думки і як відправний пункт її подальшого розвитку.

Зміцнення ескізу відбувається шляхом розробки послідовних варіантів, з яких кожен попередній є вихідним пунктом кожного наступного. Уточнення і зміни окремих сторін рішення йдуть у рамках даної композиційної схеми. Поступове нагромадження удосконалень підсилює ескізне рішення композиції, конструктивної структури. Виникає ескіз, що в основному відповідає характеру і стилю виробу.

В цілому етап творчого пошуку, або так зване дослідження, покликаний упорядкувати пізнавальну діяльність як художників-конструкторів, спрямувати її в русло реалізації проектного задуму, наповнити його конкретним змістом. Основна функція проектних досліджень у дизайні — моделювання об'єкта з метою виявлення природних зв'язків із соціально-культурним середовищем і людиною. В свою чергу проектний задум дає змогу встановлювати зв'язки між далеко віддаленими один від одного науковими даними, бачити за особистим рішенням мету проектування.

На підставі встановлених вимог, а також нормативних матеріалів розробляють варіанти художньо-конструкторських пропозицій об'єкта, які ще не є проектами виробу, але вже включають дані, необхідні для формування задуму і реалізації його в дизайн-проекті. Після узгодження всіх вимог один з варіантів художньо-конструкторських пропозицій приймається для подальшої розробки на наступному етапі.

Етап творчої розробки — тривала стадія, власне проектування — починається з аналізу, розвитку і поглиблення творчих пропозицій ескізу. Раніше прийнятий ескізний проект відпрацьовується остаточно. Розробляються вузли й елементи конструкцій, перевіряється здійсненність і доцільність запропонованих рішень, аналізується і схема компонування.

Перехід від ескізу до проекту — творча робота над удосконаленням (змістовним збагаченням, поглибленням) композиції, матеріальне втілення ЇЇ до конструктивної ідеї. Стадія розробки проекту — це пряме продовження творчого пошуку.

Варіантне проектування дає змогу удосконалити композиційний задум: отримати бажаний зв'язок об'єкта з зовнішнім середовищем, упорядкувати зовнішню просторову форму і удосконалити структуру об'єкта, поєднавши конструкцію з формою.

Варіанти служать для оцінки стану об'єктів проектування за найважливішими критеріями шляхом застосування методу послідовних поступок і наближень, завдяки чому видно, ціною якої поступки в одному критерії досягається виграш в іншому.

 

 

Аплікація з полімерної глини.

На початку 1930-х, в Німеччині Фіфі Ребиндер розробила і випустила глину, яку назвала Фіфі Мозаїк. Глина була призначена для виготовлення голів ляльок. У 1964 році Ребиндер продала формулу цієї глини Еберхард Фаберу (Eberhard Faber), який перетворив її у всесвітньо відому в даний час марку ФІМО (Fimo).

У той же час інші виробники розробляли продукт, дуже схожий на Фимо. в кінці 1950-х, в Аргентині італійка Моніка Рест використовувала глину, яка називалася Лімм (Limmo). Лімо також була розроблена німецькою компанією, але не Еберхард Фабер.

В ті часи пластика використовувалася для ляльок, і моделювання мініатюр для лялькових будинків(Doll'shouse). Оскільки пластика набула широкого поширення, то її можна було купити в іграшкових магазинах.

Полімерна глина (також, пластик або пластика) - пластичний матеріал для ліплення невеликих виробів (прикрас, скульптур, ляльок та ін.) іІмоделювання, твердіє при нагріванні до температури 100-130 ° C (в залежності від виробника).

Полімерна глина - це пластична маса, за зовнішнім виглядом і на дотик нагадує пластилін, володіє характерним запахом. Пластичність матеріалу забезпечують пластифікатори, які випаровуються при нагріванні матеріалу до температури 100-130 ° C (в домашніх умовах вироби «випікають» в духовці). В процесі температурної обробки в матеріалі відбувається незворотний процес полімеризації з утворенням полівінілхлориду. Затверділі вироби можуть бути розфарбовані акриловими та іншими фарбами, склеєні між собою і з іншими матеріаламі.Полімерну глини випускають пофарбовану в різні кольори.

Всі полімерні глини містять основу з ПВХ і один або кілька видів рідких пластифікаторів. Пігменти можуть бути додані до прозорій основи, щоб отримати необхідний колір, разом з малими кількостями каоліну, білого фарфору або інших прозорих компонентів там, де потрібна прозорість. Слюда може бути додана, щоб створити перламутровий або металевий ефект.

Полімерна глина широко використовується в декоративно-прикладному мистецтві. Застосовується для виготовлення:

сувенірів, прикрас, біжутерії;

предметів інтер'єру;

букетів та квіткових композицій;

ялинкових іграшок;

авторських ляльок.

Полімерна глина дозволяє передати тонкі скульптурні деталі, ефективно імітувати різні матеріали і текстури.

Характерною відмінністю від пластиліну є можливість тривалого зберігання виробів.

Завдяки простоті роботи і доступності технологій виготовлення виробів ручної роботи з полімерної глини стало джерелом додаткового і основного доходу для багатьох людей.

Цей матеріал допомагає створювати речі неабиякої краси.Багато майстрів-сульпторів працюють з цим матеріалом та створють фигури,прикраси,сарбнички,обкладинки для блокнотів,картини .Однією з таких майстрів є Мередіт Діттмар.

Мередіт Діттмар (Meredith Dittmar) талановита художниця, яка створює фантастичні роботи з полімерної глини. На даний момент у неї було більше 10 персональних виставок, її роботи служать ілюстраціями для багатьох журналів і рекламних роликів.

Дитячі спогади дуже вплинули на творчість Мередіт. Зв'язок з природою і з тваринами вилився у її роботах в повній мірі. Її персонажі напів-тварини ,напів-люди, вони живуть в вигаданих і красивих пейзажах, а рослини наповнені особливою енергією.

В одній із зарубіжних статтей, присвячених творчості Діттмар, написали, що її роботи «... сповнені символів і тими таємничими і енергетичними взаємозв'язками, які лежать в основі всього видимого ...».

Мередіт працює з полімерною глиною - це основний її матеріал, але крім цього вона використовує дріт, експериментує зі смолами і скловолокном. Так само їй подобається працювати з дзеркалам, кольоровими скельцями і аерозольною фарбою.

Єва Тіссен робить казкові і зворушливі прикраси з полімерної глини. Деякі з них прості і милі, а деякі - справжні картини.

Головний робочий матеріал Єви - полімерна глина, але в деяких прикрасах використовується також епоксидна смола і фарби. Єва працює в техніці розпису і скульптурного ліплення. При створенні своїх прикрас вона бере маленький шматочок глини і за допомогою тонкої голки створює з нього свої витвори мистецтва.

Основні мотиви її робіт - це квіткові сади з метеликами, дівчатками і кумедними звірятами.

Також дуже творчую людиною у цій справі є Анастасія Астаф'єва. Полімерна глина у її руках перетворюється на витвір мистецтва. Різноманітність її робіт дивує. Прикраси в різних стилях, квіти, фігурки тварин, чарівних істот, монстрів-зубастиків, милих ангелів і чоловічків.Вона брала участь у багатьх виставках, проводе майстер-класи та їзде черпати знаннья закордон у інших майстрів цієї техніки.

 

 

Вибір ідеї для блокноту.

Темою моєї дипломної роботи було обрано «Виготовлення орегінальних композицій.Серія блокнотів». Для пісемного конкурсу «Мелодія кохання».

У  мене ця тема викликала великий інтерес і бажання створити щось орегінальне і ексклюзивне.А сам конкурс допоміг мені у створенніобразу для обкладинок блакнотів.

Блокнот - це різновид поліграфічної продукції, яка широко використовується у повсякденному житті.

Блокноти несуть не тільки інформаційний характер, дозволяючи відзначати важливі події, але і рекламний. Багато компаній замовляють виготовлення щоденників з фірмовим логотипом. Таким чином ця канцелярська продукція є ефективним рекламним носієм. Фірмове лого - відображення концепції компанії, а його наявність на подібних носіях допомагає в просуванні, робить організацію більш впізнаваною і конкурентоспроможною.

В умовах ритму сучасного життя ці прості вироби надають допомогу при виконанні повсякденних завдань, а саме виготовлення блокнотів виявляється пріоритетним напрямком.

Оригінальні блокноти підкреслять ділові якості людини, риси його характеру.До числа їх переваг відносяться функціональність і відособленість, так як це продукт щоденного використання. Він дозволяє зберігати всю важливу інформацію під рукою, спосіб грамотно оформити і піднести її.

Якісне наповнення, дорога зовнішність, якісні матеріали, ексклюзивний дизайн - з таким блокнотом легко посилити позитивне враження про людину, особистісні досягнення, це важлива частина іміджу.

Оригінальні блокноти стали яскравим, нестандартним способом самовираження. Сфера їх компетенції давно відійшла від виняткових записів, поширилася на сферу малювання, заміток, творчості. Вони дозволяють грати з дизайном, оформленням, матеріалами.

Таким чином тема маєї дипломної роботи є актуальною,томущо блокноти це продукція яка дуже часто використовується у повсякденному житіті. Така продукція є ефективним рекламним носієм і помічником для самовираження.

А блокноти з орегінальною обкладинкою є пріорітетним і ексклюзивним напрямом.Однією з позитивних сторін використання таких блокнотів є зручність ведення справ. Набагато приємніше заносити замітки в красивий і зручний блокнот.

Вдалий дизайн такого блокноту приносить не тільки користь, він генерує позитивні емоції. Людина закладає певний сенс в цей предмет.

Також орегінальна обкладинка вашого блокноту слугує презентаціяєю особистості. У дрібницях виражається сама людина, а це ще ніколи не залишилося без уваги з боку незнайомої аудиторії. Це засіб самоствердження в суспільстві, мовчазний інструмент на службі в презентабельності і солідності.

Мої орегінальні обкладинки блокнотів створювалися спеціально на заказ для конкурсу «Мелодія кофання».

«Мелодія кохання»-II відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс естрадних співаків. Проводиться в Криворізькому державному педагогічному університеті з 2011 року і за цей час пройшов рівні від загальноуніверситетського до обласного і загальнодержавного.

Організаторами Фестивалю-конкурсу є Державний вищий

навчальний заклад «Криворізький державний педагогічний університет» та

первинна профспілкова організація Криворізького державного педагогічного

університету.

 Організаційний комітет Фестивалю-конкурсу утворюється з числа

працівників кафедри методики музичного виховання, співу та хорового

диригування, профспілкового комітету та студентського клубу університету.

 Конкурс має на меті:

- виховання естетичної культури, розвиток творчого потенціалу осіб,

які навчаються та працівників вищих, загальноосвітніх, музичних та інших

навчальних закладів;

-виховання патріотизму та любові до Батьківщини;

- виявлення і розкриття творчих здібностей талановитої молоді;

-пропагування і популяризацію кращих творів національного та

світового естрадного мистецтва;

-залучення молоді до участі у національно-культурному відродженні

України;

- популяризацію сучасної естрадної пісні;

-залучення молоді до активної участі у культурному житті країни та

змістовному дозвіллі;

    -професійну орієнтацію обдарованих співаків;

-поширення науково-педагогічного досвіду провідних викладачів

щодо розвитку виконавської майстерності в осіб, які навчаються, та

працівників.

Отримана в процесі вивчення література, інформація, а також проведені дослідження, дозволили зробити аналіз основних помилок оформлення блокнотів, виділити основні критерії, які найбільш яскраво характеризують виразність і приступити до розробки ескізів.

    Було розроблено багато варіантів оформлення орегинальних блакнотів, різних за темою та образами.

    Ескізи виконувалися як від руки, так і за допомогою комп'ютера в програмі CoralDRAW.

Прагнучи до виразності і орегінальності обкладинки, були продумані три стадії роботи. Перше - пошуки композиції з елементів, що виражають ідеї й образ. Цій стадії властиво загальне, схематичне або, як прийнято говорити, ескізне визначення форми. На другій стадії йде вивчення і розробка елементів, відібраних для блокнота. На третій стадії - таке узагальнення форми, коли видаляється все зайве і підкреслюється тільки істотне заради пластичної виразності форми, заради активності образу.

    Ці стадії можна визначити трьома поняттями: схема, розробка, узагальнення. Керуючись такою схемою та правилами я створювала свої ескизи та образи для обкладинок блакнотів.

    У першому блокноті я використала скрипку, як вирвзний музичний інструмент.

Скрипка- струнний смичковий музичний інструмент високого регістру. Має народне походження, сучасний вигляд придбала в XVI столітті, отримала широке поширення в XVII столітті. Має чотири струни, настроєні по квинтам. Тембр скрипки густий в низькому регістрі, м'який в середньому і блискучий в верхньому.

Бувають також і п'ятиструнній скрипки, з додаванням нижньої альтовий струни .

Я використала скрипку, як образ витончиності,крихкості і вразливості душі.

Квіти які околисують скрипку це-гартензії.Гортензія символізує грацію, красу і достаток. Квітка служить символом вдячності і щирих почуттів.

Символи 2-х цих образів уособлюють ніжність і витончиність точнісінько, як звук самої скрипки.

На другому блокноті я виліпила саксафон.

Саксофон - тростинові духовий музичний інструмент, за принципом звуковидобування належить до сімейства язичкових дерев'яних духових музичних інструментів . Сімейство саксофонів сконструйовано в 1842 році бельгійським музичним майстром Адольфом Саксом і запатентовано їм чотири роки по тому.

Інструмент має повний і потужним звучанням, співучим тембром і великий технічної рухливістю.

Саксафон символізує джаз,а джаз це динамічність,ритмічність і темп.

Квіти обрані для цего інструменту-крокуси.Вони є символом пробудження природи, відродження і навіть щастя.

На третьому блакноті розмістилася красуня арфа.

Арфа - струнний щипковий музичний інструмент.Один з найдавніших музичних інструментів людства. Походження арфи починається від луку з натягнутою тятивою. Арфи зображали на фресках ще з єгипетських гробниць.

Арфа - символ втілення чистого звуку.Її звук зародждає у душі творчі посили, наповнювнює почуттям любові романтичні серця.Саме тому я обрала

королеву квітів-троянду.Вона є символом кохання та пристрасті.

А ось четвертим став неповторний баян.

Баян- музичний інструмент, удосконалена хроматична гармонія. Назва походить від імені співця Стародавньої Русі Бояна.Він є символ надійності, якості та неповторного звуку.Баян є народним інструментом саме тому для нього я обрала маки.

Маки як відомо є одним з символів українського народу.Він слугує симолом жіночої краси, молодості і чарівності.

Для п’ятого блокноту я обрала валторну з сімейства духових.

Валторна-мундштучний музичний інструмент сімейства мідних духових. Це скручена, подібно до равликової мушлі, мідна трубка з довжиною до трьох метрів з сильно розширеним розтрубом. З'явилася наприкінці XVII століття.

В оркестрі вона грає дуже важливу роль. Звук її м'який, шляхетний.

Для волторни я обрала таку квітку як бузок - символ доброти і великодушності. Бузок символізує особистість чуйну і сердечну.

 

На шостій обкладинці блокноту помістився мікрафон.

Мікрофон- електроакустичний прилад, що перетворює акустичні коливання в електричний сигнал.

Він є ототожненням гучності,тривалості й виразності.

Цей музичний пристрій я доповнила гіацинтом. Голандська красень символізує стрімкість. Ця квітка - символ відродження, ніжності, радості.

Барабан зайняв місце на сьомому блокноті.

Барабан - музичний інструмент з сімейства ударних. Поширений у більшості народів, використовується в складі багатьох музичних ансамблів.

Барабани відомі з давніх-давен і зустрічаються майже у всіх регіонах земної кулі. Свого часу їх виготовлялися з глини, кістки, бронзи і т. д.

Барабан символізує силу спірального розвитку, яка асоціюється з життєвою енергією.Його звуки пронизані магією й  пронікають до самого сердця.

Для такого магічного інструменту я обрала одну з найкрасивіших квітів на землі,царицю Лілію. Вона також - одна з найбільш таємничих рослин, наділених магічною силою. Ця квітка є дуже сильним талісманом.

Лілія вважалася знаком верховної влади, мабуть, у всіх стародавніх цивілізаціях.

У той же час вона є символом чистоти, спокою, воскресіння і царственості.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 375; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!