Технологія виготовлення блокнотів.



Сучасні технології виробництва поліграфічної продукції дозволяють створювати широкий асортимент різноманітних виробів зокремавиготовлення блокнотів, що використовує різні методи друку і способи додаткової обробки. Застосування різних засобів і технологій безпосередньо залежить від призначення створюваної продукції.

Виготовлення блокнотів на сьогоднішній день займає значне місце в списку послуг з виробництва сувенірної поліграфії.

Значна популярність виробів обумовлена ​​зручністю і практичністю блокнотів. Їх використовують в повсякденному і діловому житі, застосовують для навчальних записів, робочих нотатків, виконання начерків і т.д.

Виготовлення блокнотів, як поліграфічної продукції, можна розділити на кілька етапів.

Етап перший- вибір формату.

При виборі формату необхідно враховувати інтереси осіб, на яких орієнтована створювана продукція; важливо чітко розуміти, для кого і чого саме вона призначена. Блокнот повинен відповідати не тільки вимогам функціональності, але і забезпечувати зручне зберігання (у скринці робочого столу, в діловому портфелі або, при необхідності, дамській сумочці, кишені чоловічої куртки).

Етап другий-дизайн.

Дизайн блокнота включає в себе підготовку макета для обкладинки і підкладки, а також вибір оформлення для листового блоку.

Обкладинка і підкладка виробів, як правило, виконується в єдиному стилі.Важливо, щоб блокнот був зовні привабливим. Для розробки дизайну можуть використовуватися будь-які ілюстрації, від фотографій природи, до абстрактної графіки, фірмової атрибутики та іншого. Якщо мова йде про фірмову продукцію, то на обкладинці розміщуються контакти компанії, її назва, логотип. В цілому, дизайн залежить від призначення продукції і особливостей його цільової аудиторії.

Після завершення верстки макетів і остаточного узгодження, запускається основний виробничий процес.

Етап третій-виконання друку.

Технологія виробництва блокнотів грунтується, головним чином, на здійсненні друкованих робіт.

Для виготовлення блокнотів вибираються методи друку, аналогічні іншим видам поліграфії і відповідають типу використовуваних матеріалів.

Обкладинка і особливо підкладка блокнотів виконуються із твердих матеріалів - картону або паперу щільністю 250-300 г / м² з гладкою, або фактурною поверхнею. Також, можуть бути використані дизайнерські матеріали.

Нанесення зображень на обкладинку і підкладку блокнота може здійснюватися офсетним або цифровим методом, а також, в деяких випадках, шелкотрафаретом, кашируванням. В цілому, технологія виробництва обкладинок для блокнотів відповідає виготовленню листівок чи іншій аналогічній поліграфії.

Для листового блоку зазвичай використовується більш тонкий папір, середньою щільністю 80 г / м². Залежно від тиражу, друк проводиться офсетним або цифровим методом.

Листовий блок, як правило, не піддається післядрукарській обробці (за винятком вирубки та інших операцій, що застосовуються в дуже рідкісних випадках.

Етап четвертий-збірка.

Коли дизайн поліграфії матеріалізований на папері, вступає в силу етап складання виробів, який завершує виготовлення блокнотів, як послідовний процес виробництва.

Для скріплення обкладинки, листового блоку (здатного утримувати різну кількість аркушів) і підкладки можуть використовуватися:

пружина - замикається або спиралевидная, частіше з білим, сірим або чорним покриттям;

скріпка - застосовується, переважно, для невеликих блокнотів;

клейове покриття.

Якщо виготовлення блокнотів здійснюється компанією для вирішення рекламних або маркетингових завдань, слід ретельно продумати дизайн і практичність продукції. Так як тільки при попиті аудиторії, він буде використовуватися і принесе результат. В цьому випадку, оформлення блокнотів, як і дизайн упаковки продукції, відіграє важливу роль.

Вибір блакноту.

Блокноти можна зробити самим. Надрукувати на папері потрібний малюнок, щоб листи всередині поєднувалися з сюжетом на обкладинці. Потім ці листи зшити між собою і підклеїти до них обкладинку з картону.

Але набагато зручніше придбати в магазині і вибрати саме той, який підходить вам для декора.

На що варто звернути увагу при покупці блокнота:

1. На обкладинку - вона повинна бути тверда, щоб не згиналася і на неї можна було підклеїти запечені деталі з полімерної глини.

2. На з'єднання листів всередині блокнота - краще щоб листи були прошиті, а не підклеєні.

3. На колір корінця і листів всередині блокнота - вони повинні поєднуватися з кольоровою гамою декору на обкладинці.

Блокноти з щільною обкладинкою і кольоровими листами можна купити в магазинах для творчості, в книжкових магазинах і відділах для канцелярії.

Процес виготовлення.

Процес виготовлення аплікації на блокноті здійснюється поетапно.

Наприклад, перший й найважливіший етап виконується в кілька таких етапів. Перший шар-той якому надаєш форму, а потім текстуру і інші деталі.

У подібній техніці створення блокнотуможна зробити і картину. У картині елементи можна зробити ще більш об'ємними і виступаючими.

Запікання також проходить в кілька етапів. Таким чином, попередні шари не ушкодяться. Щоб запечені шари скріпилися зі свіжою глиною між ними потрібно промазати рідкої пластикою.

Під час роботи над блокнотами - всі деталі періодично приміряються на обкладинку блокнота, щоб щось можна було підкоригувати, якщо це буде потрібно.

Для того, щоб під час приміряння на обкладинку деталі з глини не деформувалися можна підкласти під них вощеного паперу. На ньому і запікати.

На самому блокноті вироби практично не запікаються. Якщо все ж ви вирішили полімерну глину помістити в духовку разом з блокнотом, то перевірте, будь ласка, чи немає пластикових або якихось інших матеріалів, які в духовку поміщати не можна.

Приклеювати декоративні елементи з глини до обкладинки потрібно вже після того, як всі деталі запеклися.

Клеїти виріб можна на різний клей. Який підходить саме вам, але кожен клей має свій часу для висихання і міцного приклеювання.

Також можна обійтися і без запікання. Для цього вам варто придбати самозастигаючу полімерну глину. Вона еластичніша і м'якша, але працювати з нею потрібно швидко, так як вона може досить швидко затвердіти, також вона складніше в ліпленні, копітка і палітра її не така різноманітна.

При створенні блокнота, враховуйте, те що потрібно всі елементи міцно і надійно скріплювати між собою, а якщо знаєте про те, що його ще й постійно будуть носити з собою, то тоді не робіть сильно виступаючих та дрібних деталей.

 

Висновки до 1 розділу

Серед виробів з паперу та картону одними з найбільш успішних видів такої продукції є блокнот. Блокнот - це різновид поліграфічної продукції, яка широко використовується у повсякденному житті. Блокноти бувають різних розмірів, використовуються для написання інформації, різних позначок та замальовок. В основному блокноти мають невеликі розміри, найчастіше А5, А6 і А7, але зустрічаються і більш габаритні формати, часто використовуються для художніх нарисів або ескізів. Сьогодні можна не тільки купити готовий виріб, але і замовити друк блокнотів з ексклюзивним дизайном та індивідуальною конструкцією. Блокноти відрізняються товщиною паперу, кількістю аркушів, кріпленням і оформленням обкладинки. Вироби часто використовуються як реклама, націлена на підвищення продажів. Він може бути як іменним, так і оформленим у фірмовому стилі компанії. У блокноті записується важлива для людини інформація .Маючи блокнот під рукою, можна у будь-який момент зберегти отриману інформацію на аркуші паперу. Гарно оформлений блокнот - це новий і дуже дієвий спосіб заявити про себе.

Саме блокнот, це аксесуар, який з одного боку, потрібен завжди і всюди, а з іншого боку, відмінно підходить для того, щоб стати носієм корпоративного або фірмового стилю.

Навіть незважаючи на те, що люди все частіше намагаються використовувати електронні замінники цих товарів, у даного виду продукції є майбутнє. В епоху прискореного розвитку комп'ютерних технологій все ще зберігається попит на «реальні» блокноти.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1080; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!