Загальна структура та зміст дипломного проекту



             2.3.1. Дипломний проект повинен у повному обсязі розкривати тему, яка сформульована у завданні на дипломне проектування. Завдання повинно враховувати можливість розкриття в проекті поряд з темами дисциплін кафедри, на якій розробляється проект, тематики інших професійно спрямованих дисциплін.

             2.3.2. Допускається розробка комплексних міжкафедральних дипломних проектів, а також комплексних дипломних проектів за окремими проблемами пожежної безпеки складного об’єкту із залученням кількох дипломантів.

             2.3.3. З метою перевірки оволодіння дипломантом навчального матеріалу у кожному дипломному проекті повинні бути відображені питання оцінки пожежної небезпеки об’єкту, аналізу виконання протипожежних заходів, які пов’язані із темою, організації пожежогасіння. Проект повинен мати економічне обґрунтування технічних або організаційних рішень, що приймаються. Проекти, що пов’язані із розкриттям питання керування підрозділами, обслуговування техніки, систем автоматики, зв’язку, організації служби і підготовки, повинні мати розділ з безпеки праці та екології.

             2.3.4. В основу розробки дипломного проекту повинен бути покладений комплексний метод розв’язання всіх частин проекту.

Розробка всіх частин дипломного проекту виконується одночасно та у тісному взаємозв’язку. Для виявлення найкращого рішення за техніко-економічними показниками, а також з погляду забезпечення пожежної безпеки, запобігання та усунення наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру розробляється кілька варіантів розв’язання окремих частин проекту.

Дипломний проект повинен містити характеристику принципових порушень вимог пожежної безпеки, виявлених під час експертизи проекту чи вивчення та аналізу пожежної небезпеки технологічного процесу, основні напрямки розробки рішень щодо забезпечення пожежної безпеки та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

     2.3.5. Проект складається з розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини.

Вимоги до оформлення розрахунково-пояснювальної записки

Та приблизний зміст її окремих розділів

             Обсяг розрахунково-пояснювальної записки становить 60-90 сторінок друкованого тексту або 100-120 рукописного без врахування таблиць, графіків, рисунків тощо. Друкується записка державною мовою через 1,5 інтервали (як виняток, допускається написання розрахунково-пояснювально записки власноруч).

    Розрахунково-пояснювальна записка до дипломного проекту містить титульну сторінку, завдання на виконання проекту з вихідними даними для проектування, анотацію, зміст, вступ, основний зміст проекту, висновки, список використаної літератури. Крім цього записка містить розділи з економіки та організації виробництва, охорони праці, та спеціальних питань.

Титульна сторінка і бланк завдання на проект оформляється у відповідності до розроблених форм, наведених у додатках.

     У анотації, розміщеній на 2-й сторінці розрахунково-пояснювальної записки, коротко викладаються основні положення роботи і отримані результати. Обсяг анотації не повинен перевищувати 1-2 сторінки.

     Зміст розміщується після анотації і складається із назви та підрозділів записки, параграфів і підпараграфів із вказанням їх сторінок.

        Розрахунково-пояснювальна записка дипломного проекту повинна мати такі основні розділи:

Вступ

1. Характеристика та аналіз об’єкту згідно із темою дипломного проекту, виходячи із типу виробництва.

2. Аналіз ефективності роботи існуючої системи енергозабезпечення, стану її відповідності до норм і вимог пожежної безпеки, запобігання та усунення наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру та технічне обґрунтування забезпеченості об’єкту дослідження системами та засобами з урахуванням специфіки виробництва.

3. Розробка і обґрунтування заходів щодо покращення стану об’єкту дослідження.

4. Техніко-економічні обґрунтування рішень, що приймаються.

5. Вимоги до виконання правил безпеки праці та екологічна експертиза.

Висновки.

Література.

Вступ розкриває актуальність і суть розв’язуваних задач та їх значення для народного господарства. Тут наводиться також огляд літературних джерел з питань та проблем, які розглядаються у дипломному проекті.

     Основний зміст роботи висвітлюється в розділах проекту. Рекомендується у дипломному проекті виконувати детальну розробку схем, пристроїв чи механізмів об’єкту.

Під час проектування певного об’єкту доцільно розглянути наступні питання:

Ø Особливості технологічного процесу даного підприємства (цеху), класифікацію і загальні характеристики споживачів електроенергії з погляду вибухо- та пожежної захищеності, температурних режимів і т.д.

Ø Характеристику оточуючого середовища виробничих та технологічних приміщень.

Ø Схему електропостачання та класифікацію силового електрообладнання і його пожежно-та вибухонебезпечні характеристики.

Ø Розрахунок струмів короткого замикання, перевірку правильності вибору комутаційної апаратури та засобів захисту.

Ø Розрахунок контурів заземлення корпусів електрообладнання і електроустановок.

Ø Розрахунок блискавкозахисту територій, споруд та електроустановок підприємства.

Ø Аналіз і оцінку можливості заміни застарілих технологічних процесів новими, більш економічними та пожежо- та вибухобезпечними.

Ø Оцінку ймовірності виникнення пожеж та вибухів на основі аналізу використовуваного технологічного та електричного обладнання.

Ø Аналіз кабельного господарства підприємства, конструкції та способів виконання кабельних і повітряних мереж, а також характеристика їх пожежної безпеки.

Ø Аналіз під’їзних і внутрішніх доріг з погляду забезпечення оперативно-рятувальних робіт.

Ø Схема розміщення і живлення зовнішнього освітлення території підприємства.

Ø Схема живлення та рівень надійності електропостачання аварійного освітлення.

Ø Аналіз стану запасних і аварійних виходів із технологічних приміщень і їх освітлення.

Ø Доцільність формування та навчання членів добровільної пожежно-рятувальної групи з числа працівників підприємства.

Ø Економічне обґрунтування рекомендацій, скерованих на підвищення пожежної безпеки підприємства.

Ø Заходи з охорони праці під час експлуатації обладнання.

До дипломного проекту можуть бути долучені спеціальні питання, які необхідно проробити глибше, наприклад:

Ø Використання нових технічних засобів запобігання пожеж та розрахунок економічних показників від їх використання.

Ø Оцінка і розрахунок надійності пожежної безпеки електрообладнання та технологічного обладнання підприємства чи окремого цеху.

Ø Оцінка ймовірності виникнення пожеж на підприємствах від використовуваного електрообладнання.

Ø Розробка і теоретичні обґрунтування нових заходів для запобігання пожеж в умовах даного підприємства.

     В економічній частині дипломного проекту здійснюється оцінка і розрахунок економічних показників розроблювальних технічних та організаційних заходів, а також схемних і проектних пропозицій та рішень, скерованих на зниження пожежної небезпеки та можливих матеріальних заощаджень від уникнення пожеж.

У розділі охорона праці наводяться загальні питання охорони праці та техніки безпеки під час виконання робіт в електроустановках, пов’язаних із оглядом електрообладнання, його технічною експертизою та впровадження заходів щодо його пожежної безпеки.

             Виходячи із специфіки теми, за згодою керівника дипломного проекту дипломант має право вносити корективи в загальну структуру розрахунково-пояснювальної записки.

             Завдання на дипломний проект, титульний лист підлягають зшиванню разом з розрахунково-пояснювальною запискою.

Інші документи (довідка про успішність, анотація, рецензія) вкладаються до розрахунково-пояснювальної записки без підшивання.

        На усіх аркушах розрахунково-пояснювальної записки та аркушах графічної частини проставляється гриф проекту, який складається з назви вищого навчального закладу, № залікової книжки, назви кафедри, № листа. Наприклад: ЛІПБ. 01254. КЕАтаЗ. РПЗ - 01., або для графічної частини – ЛІПБ. 01342. КЕАтаЗ. ГЧ - 2. Зразки оформлення розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини подані у додатку № 3.

             Формули, які використовуються в тексі розрахунково-пояснювальної записки, нумеруються з правого краю рядка подвійною цифрою у круглих дужках, яка означає № розділу та через крапку порядковий номер формули у розділі, наприклад, (3.2).

Графіки, схеми, рисунки повинні мати помітку Рис. 5.4, таблиці – Табл. 4.3 відповідно.

Посилання в тексті на використані джерела позначається номером його за переліком у квадратних дужках, наприклад [6].


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 74; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!