Тема: Організація маркетингового дослідження методом анкетного



Опитування

Мета заняття: уміти проводити маркетингові дослідження методом анкетного опитування.

Актуалізація опорних знань

1. Як класифікуються методи маркетингового дослідження? Коротко охарактеризуйте кожен із них.

2. Яку роль під час збору інформації відіграє анкета?

3. У чому помилка фірм, які досліджуючи ринок покладаються виключно на власні сили або повністю довіряють спеціалізованим установам? Обґрунтуйте відповідь.

Завдання 1. Здійснити перевірку анкети (додаток В) на предмет відповідності включених до неї запитань і відповідей вимогам, які подані в додатку Г.

Завдання 2. В анкеті, яку розсилають через мережу Internet, запитується: «Як ви оцінюєте якість обслуговування пасажирів на автостанції АС-1 міста Луцька?» Яку помилку зроблено в цьому запитанні?

Завдання 3. Здійснити перевірку за такою ж методикою, як під час виконання завдання 2, власноруч розробленої анкети. За необхідності, внести виправлення. Виправлену студентом анкету його колега, за погодженням із викладачем, рецензує. Рецензія в письмовому вигляді разом з анкетою подається викладачеві для останньої перевірки.

Завдання 4. Які анкети слід підготувати готелю «Лучеськ» для збирання первинної інформації про наявних клієнтів? Які питання можуть бути включені до анкети? До яких дій може вдатися готель, отримавши відповіді на кожне з питань анкети?

 

 

Практичне заняття № 5  

Тема: Дослідження кон’юнктури в торгівлі

Мета заняття: уміти аналізувати ринкові ситуації, визначити причини, які спричинили упущення вигоди (прибутку), розв’язувати задачі на місткість ринку.

Актуалізація опорних знань

1. У чому полягає суть поняття «кон'юнктура ринку»?

2. Назвіть економічні показники кон'юнктури ринку.

3. Опишіть соціальні показники кон'юнктури ринку.

4. У чому полягає особливість функціонування ринку в Україні у порівнянні з розвинутими країнами?

 Завдання 1: Назвати елементи та порядковість виявлення кон'юнктури ринку (аналіз стану економічної ситуації, аналіз окремих видів товарів, потужностей виробничих ресурсів, визначення величини попиту і пропозиції, аналіз збуту, методів збору даних, інтенсивності нововведень, аналіз динаміки цін та цінової політики конкурентів, прогноз кон'юнктури ринку та його місткості).

Завдання 2: У фірмі, що здійснює оптову й роздрібну торгівлю продуктами харчування спостерігається сповільнена реалізація рибних товарів, підвищення залишків товарних запасів. Розробіть перелік заходів і обговоріть їх на кон'юнктурній раді.

Завдання 3: За класичною формулою місткості ринку (Мр=Пс*Кп.і*Цт) розрахувати місткість ринку для Луцького м’ясокомбінату щодо реалізації ковбаси «Лікарської», якщо відомо: Цт – 27 грн/кг (ціна товару); Пс – 270 тис. чол. (кількість потенційних покупців ковбаси «Лікарської»); Кп.і – 32 кг (кількість продукції, закупленої одним покупцем у середньому за рік).

Завдання 4: Ківерцівський деревообробний комбінат поряд з основною продукцією (меблями) виготовляє художні вироби з дерева (картини). Маючи необхідні для цього ресурси, було вирішено збільшити в ІІІ кварталі 2006 р. виробництво і продаж картин з дерева на 600 штук. Причому поряд з традиційним ринком Волині прийнято рішення освоїти нові ринки збуту Центральної та Східної України. Заплановано додатково отримати валовий дохід від продажу цього виду товару в розмірі 6 000 грн. Маркетинговий підхід у досягненні мети вимагав проведення ринкових досліджень. Однак з огляду на сприятливу кон'юнктуру ринку цього товару в регіоні Волині протягом тривалого часу цими вимогами підприємство знехтувало. У першій декаді IV кварталу, одразу після того, як стало відомо про невдалу спробу збільшення продажу картин з дерева і насамперед за рахунок освоєння нових ринків, відділ маркетингу подав керівництву матеріали з аналізом продажу цього товару (таблиця 5).

Ви є керівником групи аналізу маркетингових досліджень, здійсніть аналіз ситуації, що склалася, за такими пунктами:

1. Встановлюєте упущену в ІІІ кварталі вигоду від продажу картин з дерева у вигляді недоодержаного валового доходу за рахунок:

               1.1. Вимушеного зниження цін;

               1.2. Зменшення обсягу продаж;

               1.3. Неправильних дій на регіональних ринках.

2. Визначаєте найбільш імовірні причини упущення вигоди.

3. Відповідно до найбільш імовірних причин упущення вигоди складаєте план дій на наступний період.

4. Сформулюйте коротко суть консультації або спеціального дослідження, яке, на вашу думку, слід здійснити для того, щоб виправити допущені помилки, внаслідок яких сталося упущення вигоди.

 

Таблиця 5

Прогноз та фактичний продаж картин із дерева в ІІІ кварталі

Регіональний ринок

Прогноз приросту продаж

Фактичний приріст продаж

 

кількість, шт. ціна, грн. кількість, шт. ціна, грн.  
Волинь   3000 50.00 2000 50.00
Центральна Україна 2000 50.00 1500 50.00
Східна Україна 1000 50.00 100 400 50.00 40.00
Разом 6000   4000    

 

Практичне заняття № 6


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 287; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!