Підібрати ряд тренінгових вправ для розвитку навичок запобігання та розв'язання конфлікту



Інтерв'ю

Мета вправи:

 - Розвиток вміння слухати партнера і вдосконалювати комунікативні навички,

 - Скорочення комунікативної дистанції між учасниками тренінгу.

Учасники розбиваються на пари і протягом 10 хвилин розмовляють зі своїм партнером, намагаючись дізнатися про нього якомога більше. Потім кожен готує короткий представлення свого співрозмовника. Головне завдання - підкреслити його індивідуальність, несхожість на інших.Після чого учасники по черзі представляють один одного.

 

Кажу, що бачу

Мета вправи: програвання ситуації безоціночним висловлювань.

- Опис поведінки означає повідомлення про спостережуваних специфічних діях інших людей без оцінювання, тобто без приписування їм мотивів дій, оцінки установок, особистісних рис.Перший крок у розвитку висловлюватися в описовому ключі, а не формі оцінок-поліпшення вміння спостерігати і повідомляти про свої спостереження, не даючи оцінок.

 - Сидячи в колі, зараз ви спостерігаєте за поведінкою інших і, по черзі, говорите, що в бачите щодо будь-якого з учасників.Наприклад: "Коля сидить, поклавши ногу на ногу", "Катя посміхається".

 Ведучий стежить за тим, щоб не використовувалися оціночні судження та умовиводи. Після виконання вправи обговорюється, чи часто спостерігалася тенденція використовувати оцінки, чи було складним цю вправу, що відчували учасник.

 Мета вправи: програвання ситуації безоціночним висловлювань.

 

Невпевнені, впевнені та агресивні відповіді

 Мета вправи:

 - Формування адекватних реакцій в різних ситуаціях;

 - "Трансактний аналіз" відповідей і формування необхідних "рольових" прибудов.

Кожному члену групи пропонується продемонструвати в заданій ситуації невпевнений, впевнений і агресивний типи відповідей. Ситуації можна запропонувати наступні:

 • Друг розмовляє з вами, а ви хочете піти.

 • Ваш товариш влаштував вам зустріч з незнайомою людиною, не попередивши вас.

• Люди, що сидять позаду вас у кінотеатрі, заважають вам гучним розмовою.

 Для кожного учасника використовується тільки одна ситуація. Можна розіграти дані ситуації в парах. Група повинна обговорити відповідь кожного учасника.На вправу відводиться 40-50 хвилин.

 

 Перебільшення або повна зміна поведінки

Мета вправи:

 - Формування навичок модифікації і корекції поведінки на основі аналізу розігруваних ролей і групового розбору поведінки.

 Це рольова гра, в якій членам групи дається можливість програти свої внутрішньоособистісні конфлікти.Розігрування ролей використовується для розширення усвідомлення поведінки і можливості його зміни.

 Учасник сам вибирає небажане особиста поведінка, або група допомагає йому вибрати поведінку, яка їм не усвідомлюється.

 Якщо член групи не усвідомлює цього поведінки, він повинен перебільшити його.Приміром, боязкий член групи повинен говорити гучним авторитарним тоном, постійно вихваляючись. Якщо ж учасник усвідомлює поведінку і вважає його небажаним, він повинен повністю змінити його. На розігрування ролей кожному дається 5-7 хвилин.Потім всі учасники діляться своїми спостереженнями і почуттями.

 

Рольова гра "Cглажіваніе конфліктів"

Мета вправи: розминка, вироблення навичок згуртованих дій,

відпрацювання умінь і навичок згладжування конфліктів.

Ведучий розповідає про важливість такого вміння як уміння швидко і ефективно згладжувати конфлікти; оголошує про те, що зараз досвідченим шляхом варто спробувати з'ясувати основні методи врегулювання конфліктів.

 Учасники розбиваються на трійки. Протягом 5 хвилин кожна трійка придумує сценарій, за яким двоє учасників представляють конфліктуючі сторони (наприклад, хто свариться, подружжя), а третій - грає миротворця, арбітра.

 

Якщо б ..., я став би ...

 Вправа відбувається по колу: один учасник ставить умову, в якому обумовлена деяка конфліктна ситуація. Наприклад: "Якщо б мене обрахували в магазині ...".Наступний, поруч сидить, продовжує (закінчує) пропозицію. Наприклад: "... я став би вимагати книгу скарг".

 Доцільно провести цю вправу в кілька етапів, в кожному з яких беруть участь всі присутні, після чого слід обговорення.

Ведучий відзначає, що як конфліктні ситуації, так і виходи з них можуть повторюватися.

 Мета вправи: вироблення навичок швидкого реагування на конфліктну ситуацію.

 

 Контраргументи

Кожен член групи повинен розповісти іншим учасникам про свої слабкі сторони - про те, що він не приймає в себе. Це можуть бути риси характеру, звички, що заважають у житті, які хотілося б змінити.

Решта учасників уважно слухають і після закінчення виступу обговорюють сказане,

 

намагаючись привести контраргументи, тобто те, що можна протиставити зазначеним недоліків або навіть показуючи, що наші слабкості в одних випадках, стають нашою силою в інших.

На вправу відводиться 40-50 хвилин.

 Мета вправи:

 - Створення умов для саморозкриття;

 - Вміння вести полеміку і контраргументацію


 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 621; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!