Обґрунтування специфіки діяльності практичного психолога в установах виконання покарань



СПЕЦИФІКА ДІЯЛЬНОСТІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В УСТАНОВАХ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ

Пенітенціарна психологія пов’язана з юридичною і займається проблемами перевиховання, виправлення особистості засудженого, його реадаптацією.

Психологічна служба в установах кримінально-виконавчої системи України забезпечує відповідне супроводження процесу відбування покарання.

Посада психолога в установах виконання покарань введена у 1998 році. Положення про психологічну службу установи виконання покарань затверджено наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 17 березня 2000 р. N 33.

Основними завданнями психологічної служби є:

- надання психологічної допомоги засудженим;

- розробка та реалізація спільно з персоналом установи індивідуальних і групових програм психокорекційного і педагогічного впливу на засуджених з урахуванням їх індивідуальних особливостей, ступеня соціальної занедбаності;

- підвищення психологічної компетентності персоналу установи, надання йому кваліфікованої методичної допомоги, навчання формам та методам психологічного вивчення особистості і середовища засуджених, а також прийомам психолого-педагогічної корекції;

- узагальнення та впровадження в практику роботи установи сучасних методів психолого-педагогічного впливу на засуджених.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 179; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!