ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МОДУЛЬНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ



Принципи і види контролю знань студентів з дисципліни

“НОТАРІАТ УКРАЇНИ”

 

Контроль знань є складовою багатогранного навчального процесу в ДДУВС і являє собою організацію зворотного зв'язку як засобу управління навчально-виховним процесом.

Показники контролю знань студентів – основа для судження про результаті навчання та для вирішення таких питань, як ступінь опанування навчальної програми, переведення на наступний курс.

Результати контролю знань слугують основним показником, за яким оцінюється робота окремого студента, академічної групи, курсу, факультету в цілому, а також робота викладача.

За умови вірної організації контроль знань слугує і навчальним, виховним, організаційним, розвиваючим, методичним та іншим цілям.

Контроль знань ґрунтується на таких основних принципах:

• перевірка й оцінка знань студентів мають відображати рівень засвоєння знань та стимулювати студентів до досягнення нових успіхів;

• перевірка й оцінювання знань мають проводитися систематично, планово, у нерозривному зв'язку з усім процесом навчання; послідовно з поступовим ускладненням завдань, змісту й методики;

• перевірка й оцінювання знань здійснюються з урахуванням індивідуальних особливостей і особистих успіхів кожного окремого студента;

• диференціація оцінок має здійснюватися за заздалегідь визначеними об'єктивними критеріями;

• оцінка знань студента повинна відповідати істинній якості та кількості засвоєних знань, умінь і навичок.

Контроль знань з дисципліни “Нотаріат України”, що викладається на кафедрі загальноправових дисциплін складається з двох блоків планових заходів:

1) модульний контроль знань студентів;

2) підсумковий контрользнань студентів.

 

Оцінювання модульного контролю студента

Модульний контроль знань студента є невід'ємною частиною всього навчального процесу й засобом виявлення ступеня засвоєння студентом програмного матеріалу. Модульний контроль роботи студента впродовж семестру має:

• допомагати студентові в організації його роботи;

• привчати студента до систематичного опрацювання матеріалу й підготовки до сприйняття наступних тем із програми дисципліни;

• виявити ступінь відповідальності студента та його ставлення до роботи, причини, що перешкоджають виконувати навчальну програму;

• стимулювати активність та інтерес студента у вивченні дисципліни;

• виявити обсяг, глибину та якість сприйняття студентом матеріалу, який вивчається;

• визначити прогалини в знаннях та способи їх усунення;

• виявити рівень опанування навичками самостійної роботи.

Оцінювання модульного контролю студента в семестрі проводиться за двома основними напрямами (об'єктами контролю):

1) систематичність та активність роботи на семінарських заняттях;

2) виконання завдань для самостійного опрацювання.

Підсумковий контроль знань студентів

Підсумковий контроль знань студентів охоплює результати оцінювання модульного контролю та екзамен. Метою підсумкового контролю знань є визначення дійсного рівня та змісту знань студентів з конкретної дисципліни за обсягом, якістю, глибиною та вмінням застосовувати одержані знання у практичній діяльності відповідно до моделі конкретного освітньо-кваліфікаційного рівня.

Підсумковий контроль знань з цієї дисципліни проводиться у формі заліку. Питання до заліку є вузловими, узагальненими, комплексними, потребують творчого підходу під час побудови відповіді та вміння синтезувати отримані знання.

Питання до заліку відбираються в межах програмних питань, що становлять зміст навчальної дисципліни. Програмні питання доводяться до студентів на початку навчального семестру.

Передумовою для успішного складання заліку з дисципліни є поточна робота протягом семестру.


РЕЙТИНГОВА СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ

УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ

„НОТАРІАТ УКРАЇНИ”

 

Загальні положення

1.1. Положення про рейтингову систему оцінювання успішності навчання (далі – РСО), які встановлюють особливості рейтингу з кредитних модулів, методику його розрахунку та принципи використання, розробляється, обговорюється й ухвалюється до початку семестру, в якому вивчається дисципліна „Нотаріат України”, на початку навчального року доводиться до студентів і протягом навчального року залишаються незмінними.

1.2. В основу РСО покладено поопераційний контроль і накопичення рейтингових балів за різнобічну навчально-пізнавальну діяльність студентів у процесі навчання.

Метою рейтингової системи оцінювання є:

- інтенсифікація навчального процесу та підвищення якості підготовки фахівців;

- підвищення мотивації студентів до активного, свідомого навчання, систематичної самостійної роботи протягом семестру та відповідальності за результати навчальної діяльності;

- встановлення постійного зворотного зв’язку з кожним студентом та своєчасне коригування його навчальної діяльності;

- забезпечення змагальності та здорової конкуренції в навчанні;

- підвищення об’єктивності оцінювання рівня підготовки студентів;

- зменшення психологічних, емоційних і фізичних перевантажень у період екзаменаційних сесій.

1.3. Положення про РСО є додатком до робочої навчальної програми дисципліни „Нотаріат України”.

1.4. Основою для розробки РСО є розподіл аудиторного часу на певні види навчальних занять, які заплановані в робочих навчальних планах, модульні контролі, індивідуальні завдання тощо.

 

Система оцінювання

2.1. У ДДУВС встановлюється єдина максимальна сума балів – 100 балів. Тобто, це максимально можлива сума балів за всі види робіт з даного модуля: семінарські, практичні та інші заняття; контрольні роботи; самостійне вивчення першоджерел, тем і розділів; робота за індивідуальним планом; колоквіуми, написання тез тощо.

2.2. Оцінка всіх модульних завдань визначається на основі розроблених кафедрою загальноправових дисциплін критеріїв. Складова модульного контролю має бути не більше 40 балів.

2.3. Встановлюються максимальні суми балів за виконання: завдань, виконаних у рамках аудиторних занять, – 30 балів, самостійної роботи, виконання індивідуальних завдань – 30 балів, завдань, винесених на модульний контроль, – 40 балів.


Оцінювання (визначення рейтингу) навчальної діяльності студента з дисципліни „Нотаріат України”

ІІ семестр

Модуль І

Загальна характеристика нотаріату України

Модуль ІІ

Форми посвідчення нотаріальних дій

 

аудиторні заняття

сам. робота, виконання індивідуальних завдань модульний контроль

аудиторні заняття

сам. робота, виконання індивідуальних завдань модульний контроль залік
Змістовий модуль 1 Змістовий модуль 2

30

40

Змістовий модуль 1

Змістовий модуль 2

30

40

 

 

40

т.1, т. 2 т.3, т. 4 т.5 т.6 т.7, т.8 т.9

30

30

100

100

середній бал (сума набраних балів у межах одного модуля, поділена на кількість модулів)

100

                     

 


2.4. Студентам, які повністю виконали навчальний план, позитивно атестовані з дисципліни „Нотаріат України” за результатами модульних контролів (отримали 60 балів і вище) на останньому тижні теоретичного навчання за їх згодою в заліково-екзаменаційній відомості проставляється рейтинговий бал і відповідна оцінка за 4-х бальною шкалою.

2.5. За бажанням студент може складати підсумковий залік з метою підвищення оцінки, отриманої за результатами модульних контролів. Складова залікового контролю має бути не більше 40 балів.

2.6. Викладач зобов’язаний розробити конкретний перелік робіт, які зобов’язаний виконати студент, та критерії їх оцінки (чіткі критерії оцінювання модулів, самостійної роботи, індивідуального завдання, контрольної роботи і т.д.) та довести їх до відома студентів на початку вивчення дисципліни „Нотаріат України”.

2.7. Під час контролю систематичності та активності роботи студентів оцінці можуть підлягати: відвідування семінарських і практичних занять, активність та рівень знань при обговоренні питань семінарів, результати виконання лабораторних робіт, проведення розрахунків, завдання для самостійного вивчення, підготовка рефератів та їх презентація, участь у студентських конференціях, гуртках, наукових конкурсах та олімпіадах, інші форми робіт.

2.8. Кафедра загальноправових дисциплін і викладачі можуть встановлювати заохочувальні бали за активну участь в обговоренні навчального матеріалу, творче виконання завдань, за додаткову індивідуальну роботу, яка сприяє поглибленому вивченню курсу „Нотаріат України” (написання і захист реферату, огляд літератури, участь у науковій роботі, публікації статей, олімпіадах, конференціях, виставках, заявках на винаходи тощо), а також вилучати бали за пропуски занять, несвоєчасне виконання завдань тощо. Слід однак мати на увазі, що під час додаткового нарахування балів їх загальна сума не повинна перевищувати максимально допустиме значення.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 356; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!