Тема: Робота в Total Commander



Мета: Засвоїти основні принципи роботи в двохпанельному інтерфейсі, виконати завдання та відповісти на контрольні питання.

Total Commander” – це так званий файловий менеджер. Він дозволяє виконувати різні дії з дисками, папками (також директоріями, каталогами або папками (folders)) і файлами, а також:

- наочно відображати зміст каталогів на дисках;

- відображати дерево каталогів на диску, переходити в потрібний каталог, створювати, перейменовувати, пересилати й видаляти каталоги;

- зручно копіювати, створювати, перейменовувати, пересилати файли;

- переглядати текстові файли, документи, зроблені за допомогою різних редакторів текстів, бази даних, таблиці табличних процесорів і графічні файли у форматі Paіntbrush(.PCX);

- редагувати текстові файли;

- виконувати будь-які програми й команди DOS.

   

Загальний вигляд екрана Total Commander

Заголовок вікна. Головне меню. Панель інструментів. Кнопки дисків. Вікно вибору дисків. Назва поточного каталогу. Праве і ліве вікно. Рядок стану. Командний рядок. Призначення функціональних клавіш.

Призначення комбінацій функціональних клавіш Alt F1-F10.

Alt F1 - Left - вибір диска, зображуваного на лівій панелі.

Alt F2 - Rіght - вибір диска, зображуваного на правій панелі.

Alt F3 - Vіev - перегляд текстового файлу. Цей режим викликається швидше, але дозволяє переглядати тільки текстові файли й не має деяких можливостей, доступних при перегляді за допомогою F3.

Alt F4 -Edіt - редагування файлу за допомогою альтернативного редактора.

Alt F7 -Fіnd - пошук файлу на диску.

Alt F8 - Hіstory - перегляд і повторне виконання раніше уведених команд.

Alt F9 - EgaLn - перемикання з 25 на 43(EGA) або 50(VGA) рядків на екрані й навпаки.

Alt F10 - швидкий перехід в інший каталог.

Призначення комбінацій функціональних клавіш в комбінації з Ctrl.

Змінити активну панель                                   Tab 

Поміняти панелі місцями                                Ctrl-U 

Перечитати вміст панелі                                Ctrl-R 

Забрати/показати інформаційну панель             Ctrl-L 

Забрати/показати панель швидкого перегляду  Ctrl-Q 

Забрати/показати дерево папок                           Ctrl-T 

Забрати/показати обидві панелі                            Ctrl-O 

Забрати/показати неактивну панель                     Ctrl-P 

Забрати/показати ліву панель                             Ctrl-F1 

Забрати/показати праву панель                             Ctrl-F2 

Робота з дисками, папками (каталогами) і файлами

Одні і ті ж самі дії можна виконати декількома різними способами. Зокрема, можна користуватися тільки клавішами управління курсором і функціональними клавішами. При виборі і операціях з об'єктами (файлами і папками) можна користуватися лише кнопками миші, а так само використати панель інструментів і команди (з підкомандами) Головного меню. Розглянемо деякі приклади дій, що часто виконуються.

Перехід з дисковода на дисковод з використанням клавіш управління курсором здійснюється натисненням [Alt+F1] - для лівої панелі, і командою [Alt+F2] - для правої панелі. При цьому буде виведене вікно зі списком допустимих дисків. Далі клавішами управління курсором вибирається ім'я потрібного диска і натискається [Enter]. Внаслідок виконаних дій на екрані з'явиться зміст каталогу на вибраному диску. Переміщенням курсору з допомогою [Tab] можна виділити зображене зверху ім'я каталогу, визначаючи тим самим його і вказаний диск як поточний.

Ті ж дії можна виконати мишею: натисненням миші розкривається список дисків, далі можна виконати вибір диска. Перехід між панелями виконується також натисненням миші по відповідній панелі.

Увійти в існуючий каталог можна, навівши на нього стрілками управління курсором курсорну смужку і натиснувши [Enter], або навівши покажчик миші на ім'я необхідного каталогу і зробивши подвійне натиснення лівою кнопкою миші.

Вийти з каталогу (в каталог більш високого рівня або безпосередньо на диск) можна, встановивши стрілками управління курсором курсорну смужку в перший рядок (що містить дві точки) і натиснувши [Enter] або підвівши покажчик миші на вказаний вище об'єкт і зробивши подвійне натиснення лівою кнопкою миші.

Створення папки (каталогу). Каталог створюється на активному диску в головному каталозі або підкаталозі, що досягається переміщенням курсору на відповідну панель і потрібний каталог. Після натиснення клавіші [F7] у вікні, що з'явилося, треба указати ім'я каталогу (папки), що створюється, і натиснути клавішу Enter або клацнути мишею на кнопці ОК.

Для видалення (знищення) папки (каталогу) необхідно вибрати об'єкт (стрілками управління курсором або натисненням миші на курсорну смужку на папку або каталог) і натиснути [F8]. На запит, що з'явиться, про підтвердження видалення натиснути [Enter]. При цьому видаляти рекомендується тільки пустий (що не містить всередині себе файлів і каталогів) каталог.

Для створення нового файла (текстового) в якому-небудь каталозі треба перейти в необхідний каталог (увійти в нього), натиснути [Shift+F4], у вікні, що з'явилося, набрати ім'я файла, натиснути [Enter]. Після появи вікна з повідомленням про те, що такого файла ще не існує, необхідно натиснути [Enter].

Для копіювання файла треба на одній з панелей встановити диск і папку, куди треба скопіювати файл. Потім на іншій панелі встановити папку, де знаходиться файл (або їх група), що копіюється, помітити (вибрати) файл (або групу) і натиснути [F5]. Після появи інформаційного вікна необхідно натиснути [Enter].

Для вибору файла треба навести на нього стрілками управління курсором курсорну смужку або підвести покажчик миші на ім'я файла і зробити натиснення мишею, якщо необхідно вибрати декілька файлів відразу (групу) - вибрати кожний файл і для кожного натиснути [Insert] - при цьому кожний вибраний файл буде відмічений жовтим кольором. Вибір відразу всіх файлів здійснюється натисненням великої сірої клавіші + на цифровій клавіатурі, потім натисненням [Enter].

Для звернення до файлів і роботи з ними, файлам привласнюються імена, що складаються за певними правилами. Ім'я файла складається безпосередньо з імені файла і розширення, яке починається з точки. Послідовність з імен каталогів (папок) або символу .., розділених символом \, на шляху до файла називається маршрутом. Повне ім'я файла має наступний вигляд: [дис-ковод][маршрут\]имя_файла. Квадратні дужки в приведеному записі означають, що ім'я дисковода і маршрут, що закінчується символом \, в імені файла можуть бути відсутнім. У комп'ютері звичайно є декілька дисководів. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках мають імена А:, В:. Вінчестер іменується C:. При записі імен дисководів використовуються букви англійського алфавіту. Для звернення до груп файлів використовуються групові імена файлів, що утворюються з використанням символів * і ? . Символ * розуміється як «будь-яка послідовність символів», а символ ? розглядається як «будь-який один символ».

Для переміщення файла виконуються ті ж дії, що і для копіювання, тільки використовуючи функціональну клавішу [F6] (замість [F5]).

Для перейменування файла виконуються ті ж дії, що і для переміщення (використовуючи клавішу [F6]), тільки на обох панелях повинен бути встановлений один і той же каталог (де знаходиться файл, що перейменовується ), у вікні, що з'являється необхідно набрати нове ім'я файла і натиснути [Enter].

Аналогічно здійснюються дії по копіюванню, переміщенню і перейменуванню цілих каталогів (папок).

Для видалення (знищення) файла (або їх групи) необхідно заздалегідь вибрати їх, потім натиснути [F8], у відповідь на запит про підтвердження видалення необхідно натиснути [Enter].

Щоб скопіювати файли на дискету, досить на одній панелі відобразити джерело копіювання, на іншій - директорію дискети, виділити необхідні файли і натиснути клавішу [F5].


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 572; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!