Мультимедіа - обладнання і зв’язки між пристроями комп’ютера



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра Інформатики та комп’ютерних технологій

Реєстр.№ __________

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для студентів

Денної форми навчання

з дисципліни "Інформатика"

статус дисципліни: напряму підготовки: галузі знань: факультету вибіркова 6.050502 «Інженерна механіка» 0505 «Машинобудування та матеріалообробка» Машинобудування

Херсон – 2012р.


Методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з дисципліни Інформатика

Укладачі: к.т.н., доц. Корніловська Н.В.

Кількість сторінок – 255

Рецензент:

К.т.н., доцент кафедри І і КТ  ХНТУ Лур’є І.А.

ЗАТВЕРДЖЕНО

На засіданні кафедри Інформатики і комп’ютерних технологій

Протокол № _____ від ________________

Зав. кафедри _________ Рогальський Ф. Б.

Відповідальний за випуск Корніловська Н.В.

 

 


ЗМІСТ.

 

Лабораторна робота №1.: Апаратне забезпечення ПК.. 4

Лабораторна робота №2. Операційне середовище Windows ХР. 8

Лабораторна робота №3. Архіви і архиватори.Комп'ютерні віруси та антивірусні засоби. 21

Лабораторна робота №4. Робота в Total Commander 26

Лабораторна робота №5.  MICROSOFT WORD. Представлення інформації в табличній формі. 33

Лабораторна робота №6. .MICROSOFT WORD. Створення складених (інткгрованих) документів.. 43

Лабораторна робота №7. MICROSOFT WORD.Створення та редагування графічних зображень. 51

Лабораторна робота №8. MICROSOFT WORD. Створення форм для введення даних. 60

Лабораторна робота №9. Обчислення в MICROSOFT EXCEL.. 67

Лабораторна робота №10. Умовний оператор..в MICROSOFT EXCEL. 78

Лабораторна робота №11. Використання функцій  в MICROSOFT EXCEL.. 88

Лабораторна робота №12. Сортування в MICROSOFT EXCEL.. 114

Лабораторна робота №13. Робота з листами та діаграми в MICROSOFT EXCEL.. 123

Лабораторна робота №14. Створення і заповнення бази даних. Об’єкти бази даних MICROSOFT ACCESS 146

Лабораторна робота №15. Формування запитів на вибірку. Створення звітів із групуванням в MICROSOFT ACCESS ... 162

Лабораторна робота №16. Розробка інфологічної моделі і створення реляційної бази даних в MICROSOFT ACCESS 176

Лабораторна робота №17.: Формування складних запитів в  MICROSOFT ACCESS . 188

Лабораторна робота №18. Створення складних форм в  MICROSOFT ACCESS . 203

Лабораторна робота №19.Формування складних звітів в  MICROSOFT ACCESS . 215

Лабораторна робота №20. Створення презентацій у середовищі MS Power Point……………..…. 227

Лабораторна робота №21. Створення презентацій у середовищі MS Power Point……………..…. 232

Лабораторна робота №22. Локальні і глобальні мережі ЕОМ. Мережа INTERNET. 237

Лабораторна робота №23. Програма Outlook Express. Вивчення роботи електронної пошти. 247


Лабораторна робота №1.

Тема : Апаратне забезпечення ПК.

Мета: Засвоїти складові частини структури персонального комп’ютера,

Вміти орієнтуватися в логічній схемі комп’ютера та відповісти на контрольні питання.

Структура персонального комп’ютера та його логічна схема.

Материнська (системна) плата - так називають велику друковану електронну плату одного з стандартних габаритів, яка несе на собі головні компоненти комп'ютерної системи: центральний мікропроцесор, оперативну пам'ять, мікросхеми підтримки, центральну магістраль, шину даних, контролер шини і декілька роз'ємів-гнізд. Останні (часто їх називають слотами, від англійського slot) служать для підключення до материнської плати інших плат (контролери, плати розширення і інші). На системній платі розташовані також з'єднувачі, до яких за допомогою спеціальних кабелів підключаються додаткові пристрої. Крім того, на материнській платі знаходяться мініатюрні перемикачі, за допомогою яких проводиться настройка електричної схеми плати.

Рис. Логічна схема комп’ютера

 

Внутрішня пам'ять.

Оперативний запам'ятовуючий пристрій (ОЗУ), або оперативна пам'ять (англійською — RAM, Random Access Memory, пам'ять з довільним доступом, тобто можливі і читання, і запис) також реалізована на ЗВІС. Швидкість доступу, тобто час, необхідний для зчитування даних з ОЗУ або запису їх туди, у сучасних ОЗУ складає біля 7-8 нс (7-8*10^(-9)с). Існують два типи ЗВІС-пам'яті: статична і динамічна.

Конструктивно сучасна ЗВІС ОЗУ (наприклад, SIMM, single in-line memory module) являє собою невелику друковану плату з розміщеними на ній мікросхемами. Крім ОЗУ, в сучасних ПК обов'язково присутня так звана зверхоперативна пам'ять (її називають кеш-пам'яттю, від англійського слова “cаche”). Вона призначена для узгодження швидкості роботи повільних пристроїв з більш швидкими, наприклад мікропроцесора і динамічної пам'яті.

Накопичувач на жорстких магнітних дисках (НЖМД, “вінчестер”) — це пристрій з незмінним носієм. Його конструктивна схема схожа зі схемою НГМД, але реалізація відрізняється. Від НЖМД потрібно в сотні і тисячі разів більші місткість і швидкість обміну даними. Тому інформація записується не на один диск, а на набір дисків, що складається з декількох пластин, ідеально плоских і з відполірованим феромагнітний шаром. При цьому запис проводиться на обидві поверхні кожної пластини (крім крайніх).

Отже, працює не одна, а група магнітних голівок, зібраних в єдиний блок. Пакет дисків обертається безперервно і з великою швидкістю (до 7500, а в окремих моделях до 10–12 тис.об/хв), поки ЕОМ включена, і тому механічний контакт голівок і дисків не допускається. Кожна голівка «плаває» над поверхнею диска на відстані 0,4-0,13 мікрона. Ясно, що проникнення в такий механізм найдрібнішої пилинки вивело б його з ладу, тому електромеханічна частина накопичувача розміщена у герметичному корпусі.

 

Центральний мікропроцесор.

Мікропроцесор являє собою мініатюрну обчислювальну машину, розміщену на зверхвеликій інтегральній схемі (ЗВІС). На одному кристалі чистого кремнію за допомогою складного, багатоступінчастого і високоточного технологічного процесу створюються більше мільйонів транзисторів і інших схемних елементів, з'єднувальні проводи і точки підключення зовнішніх виводів.

У сукупності вони створюють всі логічні блоки, тобто арифметичний пристрій, пристрій управління, регістри і т.д. Світовою промисловістю випускаються різноманітні типи центральних мікропроцесорів. Найбільш відомими є процесори фірми Intel, яка донедавна була безумовним лідером в цій області та компанії AMD, яка останнім часом перегнала Intel по деяким показникам випуску процесорів.

Основними параметрами мікропроцесорів є: набір команд, що виконуються, розрядність, тактова частота. Тактова частота вказує, скільки елементарних операцій (тактів) мікропроцесор виконує в одну секунду. Тактова частота вимірюється в мегагерцах (1 МГц = 1000000 Гц). Нині вже є процесори із тактовими частотами, що перевищують 1ГГц (1ГГц = 1000 МГц). Розрядність показує, скільки двійкових розрядів (бітів) інформації обробляється (або передається) за один такт, а також, скільки двійкових розрядів може бути використано в процесі адресації оперативної пам'яті.

 

Дисплей.

Монітор (дисплей) комп'ютера призначений для відображення текстової і графічної інформації. Монітори бувають: кольоровими і монохромними, на ЕПТ чи на рідких кристалах. Вони можуть працювати в одному з режимів: текстовому або графічному.

У текстовому режимі екран монітора умовно розбивається на окремі ділянки (знакомісця), частіше за все на 25 рядків по 80 символів. На кожному знакомісці може бути відображений один із 256 заздалегідь визначених символів. У число цих символів входять заглавні і малі букви, цифри та ін.

У графічному режимі екран монітора являє собою, по суті, растр, що складається з точок (пікселів). Кількість точок по горизонталі і вертикалі, які монітор може відтворити чітко і роздільно, називається розподільною здатністю монітора. Вираз «роздільна здатність 800х600» означає, що монітор може виводити 600 горизонтальних рядків по 800 точок в кожному рядку. Існують два основних типи моніторів: рідкокристалічні і з електронно-променевою трубкою (ЕПТ). Рідкокристалічні монітори мають на порядок меншу вагу і геометричний об'єм, споживають на два порядки менше енергії, але зате вони приблизно в 5 раз дорожче і тому застосовуються тільки в переносних комп'ютерах чи комп’ютерах так званого класу “hi-end”, тобто висококласних.

 

Клавіатура.

У переносних ПК клавіатура входить в корпус; число клавіш на ній значно менше, ніж у стаціонарного ПК.

Клавіатури на сьогодні практично стандартизувалися: вони мають по 101-103 клавіші, розміщені по стандарту QWERTY, і якщо розрізнюються, то незначними варіаціями розташування і форми деяких службових клавіш, а також особливостями, які зумовлені мовою, що використовується (так, призначені для російського чи українського ринку клавіатури мають на буквених клавішах подвійну маркіровку латиницею і кирилицею з додаванням відповідних букв).

Зовнішня пам'ять.

 Стримери.Стример — пристрій для копіювання на магнітну стрічку інформації, що знаходиться на жорсткому диску, з метою створення резервної копії. По конструктивній схемі стример близький до касетного магнітофона. Місткість касети може бути від декількох десятків Мбайт до декількох Гбайт.

Пристрої на компакт-дисках.

CD-R дозволяє користувачеві виконати однократний запис на диск і потім зробити необмежену кількість зчитувань.

CD-RW допускає багаторазовий перезапис на диску.

DVD — це пристрій для читання цифрових відеодисків. Зовні DVD-диск схожий на звичайний CD-ROM (діаметр 120 мм., товщина 1,2 мм.), однак відрізняється він тим, що на одній стороні DVD-диску може бути записано до 4,7 Гбайт інформації. При використанні двошарової схеми запису на одній стороні можна розмістити до 8,5 Гбайт. DVD диски допускають перезапис інформації.

 

Пристрої друкування.

Принтерами називають пристрої, призначені для виведення на «тверді» носії результатів роботи програм. Існує велике число різноманітних моделей принтерів, що розрізнюються принципом дії, інтерфейсом, функціональними можливостями.

Основу принтера складає складний електромеханічний агрегат, що забезпечує формування зображення, переміщення паперу, подачу барвника.

До складу принтера входить і електронна частина, що включає схему управління (СУ) і буферний запам'ятовуючий пристрій (БЗУ).

Матричні принтери.

Основний вузол матричного принтера — друкуюча головка — являє собою обойму, яка несе тонкі металеві голки, що розміщені у вертикальній площині, перпендикулярно паперу.

Струминні принтери

У цих принтерах зображення формується мікрокраплинами спеціального чорнила, що викидаються на папір через мініатюрні сопла. Цей спосіб друку забезпечує більш високу якість друку в порівнянні з матричними принтерами, в тому числі дозволяє простіше реалізувати кольоровий друк. Струминні принтери практично безшумні.

Лазерні принтери

Лазерні принтери забезпечують на сьогодні найкращу якість друку. У цих принтерах для друку використовується принцип ксерографії: зображення спершу формується на спеціальному барабані у вигляді електричних зарядів. До заряджених точок поверхні барабана прилипає тонкодисперсний барвник, і зображення стає видимим.

Ручні маніпулятори.

Миша підключається, як правило, за допомогою відповідного кабелю до роз'ємів СОМ1 або СОМ2, а останнім часом і до USB та IrDA (безпроводного доступу на інфрачервоному промінні). Крім того, миша має кнопки. Натискаючи їх, користувач може подавати команди. Значення команд визначається операційною системою, що використовується і програмним продуктом.

Мультимедіа - обладнання і зв’язки між пристроями комп’ютера.

Для того щоб комп'ютер міг виконувати мультимедійні програми він повинен бути оснащений дисководом для компакт дисків, звуковою картою й акустичними системами (колонками) або навушниками. Є ще вимоги до швидкодії й оперативної пам'яті, але більшість сучасних ПК їм задовольняють.

Зв’язки між пристроями комп’ютера і мультимедійним обладнанням виконує системна магістраль даних (системна шина) - це група електричних з'єднань (провідників) для передачі даних, адрес і сигналів між різними компонентами комп'ютера. Для забезпечення взаємозамінності пристроїв, що виготовляються різними виробниками, кількість, призначення і розміщення цих провідників стандартизований.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 679; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!