Завдання №1. Дослідження оперативної пам’яті методом тестування



ІНДЗ З ПСИХОЛОГІЇ

ІНДЗ – оцінюється в 20 балів максимально (при цьому враховується те, наскільки в повному об’ємі виконане завдання, його зміст, оформлення, вчасність).

ІНДЗ з психології спрямоване на вивчення студентом своїх індивідуально-психологічних особливостей і того, як вони впливають на його навчально-професійну діяльність.

Завдання передбачає виконання ряду психодіагностичних методик, які виконуються студентом протягом всього семестру на практичних заняттях та під час виконання домашніх завдань. В кінці семестру студент проводить узагальнення проведених психодіагностик і оформлює їх у вигляді звіту, який містить два розділи, кожен з яких оцінюється окремо:

Розділ І «Результати психодіагностик» містить результати всіх психодіагностик, які виконав студент разом з їх аналізом та інтерпретацією, а також оригінали бланків проведених психодіагностик із виконаними обчисленнями на звороті. Максимальна кількість балів – 10 балів.

Вимоги до оформлення розділу:

· звіт пишеться на аркушах А-4, приклад титульної сторінки додається;

· на другий сторінці пишеться назва першого розділу: «Результати психодіагностик»;

· далі пишеться назва першої психодіагностики, яку виконав студент, виконується обробка результатів за формулами обчислення і робиться висновок про результат дослідження (наприклад, рівень розвитку пам'яті, домінуючий тип темпераменту);

· третя сторінка – бланк, на якому студент виконував методику (давав відповіді на запитання анкети, робив креслення або будував графіки). Якщо бланк в методиці не передбачається, то він не додається.

· четверта сторінка – назва наступної методики… і так далі (всього студент має виконати п’ять методик як мінімум, проте бажано на цьому не зупинятись)

Розділ ІІ «Узагальнюючі висновки» містить узагальнену картину проведеного дослідження. Студент має дати характеристику індивідуальних психологічних особливостей, які він у себе дослідив, і описати свої власні спостереження стосовно того, як ці особливості проявляються в його поведінці, як вони взаємопов’язані між собою, як впливають на його навчально-професійну діяльність та життєдіяльність в цілому – 10 балів.

Вимоги до оформлення розділу:

· на першій сторінці розділу пишеться його назва «Узагальнюючі висновки»;

· нижче в довільній формі студент має описати:

1) які індивідуальні особливості він виявив, досліджуючи себе;

2) як ці особливості проявляються в його поведінці, як впливають на навчання та життєдіяльність (слід навести конкретні приклади з власного життя). Наприклад, домінуючий тип темпераменту певним чином впливає на швидкість запам’ятовування інформації, а це в свою чергу може впливати на те, наскільки легко дається навчання…

3) як ці особливості взаємопов’язані між собою (слід спиратися на теоретичні положення психології). Наприклад, низький рівень самовладання часто буває пов'язаний із холеричним темпераментом, повільність запам’ятовування часто пов’язана з темпераментом флегматика або меланхоліка…

4) які причини могли спричинити виявлені особливості(слід спиратися на теоретичні положення психології). Наприклад, причиною домінування того чи іншого темпераменту є вроджені особливості нервової системи, а причиною певного типу сприймання індивідом групи є сімейне виховання…

5) шляхи подолання негативних індивідуальних проявів особистості.


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ІНДЗ З ПСИХОЛОГІЇ

І. Результати психодіагностик.

10 балів – студент виконав завдання в повному обсязі, а саме: 1) виконав всі обов’язкові психодіагностичні методики, а також з власної ініціативи використав додаткові методики, вибір яких чітко аргументує; 2) аналізує результати кожного проведеного психодіагностичного дослідження, наводить всі обчислення, відповідно до формул, робить інтерпретацію отриманих даних; 3) додає оригінали бланків всіх методик. Звіт оформлений відповідно до вимог, вчасно зданий на перевірку.

9 балів– те ж саме, але студент виконав лише обов’язковий мінімум психодіагностичних методик. Або робота містить незначні недоліки (неточності, описки, несуттєві помилки).

8 балів – студент виконав обов’язковий мінімум психодіагностичних методик (п’ять методик), представив в повному об’ємі результати, аналіз та інтерпретацію даних, бланки, проте в роботі наявні окремі суттєві помилки в підрахунках, формулюваннях, відчуваються труднощі із використанням понятійного апарату.

7 балів– студент виконав обов’язковий мінімум психодіагностичних методик (п’ять методик), але результати представлені не в повному об’ємі (подекуди не вистачає аналізу результатів або їх інтерпретацій чи додатків).

6 балів –студент не виконав обов’язковий мінімум психодіагностичних методик. В повному об’ємі і без помилок виконано 4 методики з п’яти.

5 балів– студент не виконав обов’язковий мінімум психодіагностичних методик (в повному об’ємі і без помилок виконано 3 методики з п’яти).

4 бали – студент не виконав обов’язкового мінімуму психодіагностик (в повному об’ємі і без помилок виконано 2 методики з п’яти).

3 бали – студент виконав менше половини зазначеного мінімуму психодіагностичних методик (2 методики). Наявні грубі помилки при аналізі або інтерпретації результатів цих психодіагностик.

2 бали – студент представив виключно бланки п’яти-трьох психодіагностик, але без обробки результатів та інтерпретацій.

1 бал – студент представив бланки однієї або двох психодіагностик без обробки результатів та інтерпретації.

ІІ. Узагальнюючі висновки.

10 балів – студент виконав завдання в повному об’ємі, тобто: 1) дає докладний опис досліджених індивідуальних особливостей, користуючись науковою термінологією; 2) пояснює на конкретних прикладах з свого життя, як ці особливості проявляються в його поведінці, як впливають на навчання та життєдіяльність; 3) чітко прослідковує, як ці особливості взаємопов’язані між собою, аргументовано пояснює і підкріплює свої твердження теоретичними положеннями загальної психології; 4) чітко визначає, які причини могли спричинити виявлені особливості, спираючись на теоретичні підґрунтя.

9 балів – те ж саме, але наявні певні незначні неточності у використанні наукової термінології або допустив незначні помилки в аргументуванні своїх тверджень.

8 балів – студент виконав завдання в повному обсязі, проте подає інформацію не достатньо розгорнуто.

7 балів – студент виконав завдання не в повному обсязі (90%), а саме – проігнорував вимогу ілюструвати дослідження прикладами з життя. Або допустив окремі суттєві помилки в аргументуванні своїх тверджень.

6 балів – студент виконав завдання не в повному обсязі (80%), а саме – проігнорував вимогу аргументувати свої твердження про зв’язки та причини явищ теоретичними положеннями загальної психології. Або допустив ряд суттєвих помилок в аргументуванні своїх тверджень.

5 балів – студент виконав завдання не в повному обсязі (70-60%), а саме – проігнорував вимогу прослідкувати зв’язки між виявленими особливостями або вимогу дослідити їх причини. Або аргументування тверджень студента має в цілому нелогічний характер.

4 бали – студент виконав завдання не в повному обсязі (50%), а саме – проігнорував як вимогу прослідкувати зв’язки між виявленими особливостями, так і вимогу дослідити їх причини. Або аргументування студента має поверховий, нелогічний характер, пояснення мають здебільшого побутовий, а не науковий характер.

3 бали – студент виконав завдання не в повному обсязі (40-30%), а саме – добре виконав лише вимогу дати опис досліджених індивідуальних особливостей. Аргументування наявні в зародковій формі, або мало стосуються викладених фактів.

2 бали – студент зміг описати досліджені індивідуальні особливості, без їх аналізу. Проте опис непослідовний і містить помилки стосовно використання понятійного апарату.

1 бал – студент робить невпевнену слабку спробу дати опис досліджених індивідуальних особливостей, без їх аналізу.

Зразок оформлення титульної сторінки:

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ і НАУКИ УКРАЇНИ КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА     кафедра соціальної педагогіки та психології   ЗВІТ про виконання ІНДЗ з психології     студентки (та) __ курсу, ___ групи факультету фізичного виховання Прізвище, ім’я, по батькові     Перевірив: Зубченко В.Г. викладач кафедри соціальної педагогіки та психології     Кіровоград - 2015

Завдання №1. Дослідження оперативної пам’яті методом тестування.

(проводиться у парі!!!)

Мета дослідження: дослідити оперативну пам’ять одногрупника.

Матеріали та обладнання: стимульний матеріал, бланк (чистий аркуш паперу), ручка.

Інструкція досліджуваному: «Зараз я зачитаю Вам ряд із 5 однозначних чисел. Ваше завдання – запам’ятати ці числа в тій послідовності, в якій Ви їх почуєте, але не записувати їх. Потім про себе додайте перше число до другого і запишіть суму; друге – до третього і запишіть суму; третє – до четвертого і запишіть суму; четверте – до п’ятого і запишіть суму. Якщо не зможете підрахувати всі суми, запишіть, скільки встигнете. Завдання включає роботу з 10 рядами чисел.»

На зачитування ряду чисел відводиться 5 – 7 секунд. Інтервал між зачитуванням рядів чисел – 15 секунд. Ряди чисел довільно добирає сам дослідник. Варіанти відповідей записують у стовпчик.

Стимульний матеріал

Ключ:

1. 5, 2, 7, 1, 4.
 7, 9, 8, 5.
2. 3, 5, 4, 2, 9.
8, 9, 6, 11.
3. 7, 1, 4, 3, 2.
8, 5, 7, 5.
4. 2, 6, 2, 5, 3.
8, 8, 7, 8.
5. 4, 3, 6, 1, 7.
7, 9, 7, 8.
6. 4, 8, 3, 1, 5.
12, 11, 4, 6.
7. 3, 9, 5, 2, 6.
12, 14, 7, 8.
8. 2, 3, 6, 1, 4.
5, 9, 7, 5.
9. 8, 2, 5, 7, 1.
10, 7, 12, 8.
10. 3, 1, 2, 2, 8.
4, 3, 4, 10.

Аналіз результатів: Підраховується загальна кількість правильних сум, які відтворив досліджуваний, працюючи з 10 рядами чисел.

Кількість правильно написаних сум  (з 40)   39 - 40   37 - 38   35 - 36   31 - 34   26 - 30   22 - 25   18 - 21   14 - 17   13
Оцінка в балах 9 8 7 6 5 4 3 2 1

                   7 – 9 балів – високий рівень розвитку оперативної пам’яті;

                   4 – 6 балів – середній рівень розвитку оперативної пам’яті;

                   3 і менше балів – низький рівень розвитку оперативної пам’яті.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!