Метод експериментального визначення температури спалаху рідин у закритому тиглі



Метод реалізується в діапазоні температур від мінус 15 до 360°С и не застосується для випробування полімеризуючих при нагріванні, гідролізуючих рідин і рідин швидко, що окисляються.

Апаратура. Прилад для визначення температури спалаху в закритому тиглі повинен містити в собі наступні елементи. Тигель (рис. 3) висотою (55,9±0,1) мм, внутрішнім діаметром 50,8 мм, виконаний з корозійностійкого металу, має покажчик рівня заповнення на глибині 21,8 мм від верхнього краю тигля. Тигель обладнаний добре пригнаною кришкою з мішалкою, що відкривається заслінкою і запалює пальником. Джерелом полум'я в пальнику може бути будь-який горючий газ.

 

Рис.3. 1 - запалюючий пальник; 2 - заслінка;                          3 - термометр; 4 - пружинний механізм; 5 - кришка; 6 - мішалка;  7 - тигель; 8 - штифт-фіксатор кришки.

 

Підготовка до випробувань. Встановлюють відповідність досліджуваної рідини паспортним даним. Зразок рідини, що має температуру спалаху нижче 50°С, прохолоджують до температури, що не менше ніж на 17°С нижче передбачуваної температури спалаху. Зразки грузлих рідин перед випробуванням нагрівають до достатньої плинності. Досліджувану рідину наливають у чистий сухий тигель до мітки, не допускаючи змочування стінок тигля вище зазначеної мітки. Тигель закривають кришкою і встановлюють у нагрівальну лазню, вставляють термометр і запалюють пальник, регулюючи полум'я так, щоб воно мало форму кулі діаметром (4,0±0,5) мм.

Оцінка результатів. Збіжність і відтворюваність методу не повинна перевищувати значень, зазначених у табл. 1.

Таблиця 1

Речовина

Температура спалаху, °С

 Розбіжності, що допускаються

збіжність відтворюваність

Хімічні органічні речовини й нафтопродукти

До 104 2,0 3,5
Св. 104 5,5 8,0
Лаки, фарби, емалі й аналогічні продукти - 2,0 3,0

 

Метод експериментального визначення температури спалаху рідин у відкритому тиглі

Метод реалізується в діапазоні температур від мінус 15 до 360°С и не застосується для випробування полімеризуючих при нагріванні, гідролізуючих рідин і рідин швидко, що окисляються.

Апаратура. Прилад для визначення температури спалаху у відкритому тиглі містить у собі наступні елементи. Тигель із внутрішнім покажчиком рівня заповнення (рис. 4), виконаний з корозійно-стійкого матеріалу.

Рис. 4.

 

Пристрій для нагрівання тигля, що забезпечує швидкість нагрівання до 17°С/хв.

У спірних випадках температуру спалаху варто визначати вручну.

Підготовка до випробувань. Встановлюють відповідність досліджуваної рідини паспортним даним. Зразок рідини, що має температуру спалаху нижче 79°С, прохолоджують до температури, що на 28°С менше передбачуваної температури спалаху. Зразки грузлих рідин попередньо нагрівають до достатньої плинності, але не більш ніж до температури, що на 5°С нижче передбачуваної температури спалаху.

Прилад встановлюють на рівній стійкій поверхні в такому місці, де немає помітного руху повітря і світло настільки затемнене, що спалах добре видний. Досліджувану рідину наливають у чистий сухий тигель до мітки, не допускаючи змочування стінок тигля вище зазначеної мітки.

Тигель встановлюють на нагрівальну пластину апарата для визначення температури спалаху і запалення у відкритому тиглі; у тигель опускають термометр на відстані 6 мм від дна, поміщаючи його в точці, що лежить посередині між центром і стінкою тигля. Запалюють газовий пальник.

Оцінка результатів. За температуру спалаху досліджуваної рідини приймають середнє арифметичне значенні температури спалаху, отриманих на 3 зразках з виправленням на атмосферний тиск, що розраховується по формулі.

Збіжність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 8°С. Відтворюваність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 16°С.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 469; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!