Міжнародне співробітництво в протидії транснаціональній злочинності



Міжнародна співпраця в боротьбі зі злочинністю проявляється в укладенні договорів про боротьбу з міжнародними злочинами і злочинами міжнародного характеру, наданні взаємної правової допомоги по кримінальним справам, включаючи видачу злочинців, координації зусиль і заходів із запобігання і припинення злочинів, забезпеченні невідворотності покарання та ін.

Міжнародна співпраця в боротьбі із злочинністю регулюється міжнародно-правовими нормами, що містяться у багатосторонніх конвенціях про боротьбу з міжнародними злочинами і злочинами між-народного характеру (тероризмом, захопленням заручників,угоном по-вітряних суден та ін.); договорах про правову допомогу в кримінальних справах; договорах,що регулюють діяльність відповідних міжнародних організацій (наприклад, Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол)).

Важливою формою міжнародної співпраці в боротьбі із злочинністю є надання правової допомоги в кримінальних справах. Правовою основою такої співпраці є багатосторонні конвенції (наприклад, Європейська Конвенція про взаємну правову допомогу в кримінальних справах 1959 р.) і двосторонні міжнародні договори (наприклад, Договір між Україною та Сполученими Штатами Америки про взаємну правову допомогу в кримінальних справах 2001 р.). Як правило, правову допо-могу в кримінальних справах надають органи суду, прокуратури, інші державні установи, до компетенції яких відносяться розслідування і розгляд кримінальних справ. Деякі види правової допомоги, зокрема вручення документів, можуть здійснюватися дипломатичними і кон-сульськими представництвами держав. Правова допомога надається на підставі доручення (клопотання, прохання) про надання правової допомоги.

Угоди про правову допомогу, як правило, регулюють процедуру видачі (екстрадиції) злочинців. Екстрадиція є передачею особи державою, на території якої така особа знаходиться, іншій державі для притягнення її до кримінальної відповідальності або для приведення вироку до І виконання. У багатьох державах видачі присвячені спеціальні закони. В Україні питанням видачі присвячено ст. 10 Кримінального кодексу.

Загальновизнаним є принцип подвійної кримінальності, відповідно до якого видача може мати місце лише за діяння, які караються і за законами держави, що запитує про видачу, і держави, що видає.

Наступне правило полягає в тому, що переслідування виданої особи може мати місце лише за ті злочини, за які вона була видана. Власні громадяни не видаються. Також не підлягають екстрадиції особи, щодо яких вже винесений вирок, який вступив в законну силу, або виконаний нирок за той же злочин або є постанова, що набрала чин-ності,про припинення провадження по справі,а також особи,відносно яких кримінальне переслідування не може бути порушене внаслідок Ш строку данное ті. Загальновизнаною < норма про недопустимість видачі за злочини, за політичними мотивами.

· Комитет по предупреждению преступности и борьбе с ней. Экономического и социального совета

· Комиссии по предупреждению преступности и уголовному правосудиюЭкономического и социального совета

· Программа Организации Объединенных Наций в области предупреждения преступности и уголовного правосудия объединяет деятельность Комиссии по предупреждению преступности и уголовному правосудию, институтов Организации Объединенных Наций по предупреждению преступности и обращению с правонарушителями, сети назначаемых правительствами национальных корреспондентов в области предупреждения преступности и уголовного правосудия, Глобальной информационной сети по вопросам преступности и уголовного правосудия и конгрессов Организации Объединенных Наций по предупреждению преступности и обращению с правонарушителями в деле оказания помощи государствам-членам в их усилиях по сокращению числа преступлений и связанных с преступностью издержек, а также по организации надлежащего функционирования их систем уголовного правосудия.

· 21—23 ноября 1994 года в Неаполе Всемирная конференция на уровне министров по организованной транснациональной преступности.

· Резолюцией 51/60 Генеральной Ассамблеи ООН от 12 декабря 1996 года была утверждена Декларация Организации Объединенных Наций о преступности и общественной безопасности

· Управление Организации Объединенных Наций по наркотикам и преступности (УНПООН).

· Центр по международному предупреждению преступности (ЦМПП

· Глобальная программа борьбы с отмыванием денег

· Глобальная программа по борьбе против торговли людьми

· Глобальной программы против транснациональной организованной преступности

· Глобальная программа борьбы с коррупцией,


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 197; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!