Рецензія керівника на курсову роботу



Рецензія керівника курсової роботи є однією з форм контролю і оцінки виконаної студентом роботи. Форму рецензії наведено у додатку 8. У рецензії дається коротка характеристика курсової роботи та рівня її оформлення з обов’язковими конкретними зауваженнями. Рецензія пишеться від руки або у друкованому вигляді і підписується рецензентом. 

У рецензії зазначаються:

· актуальність і значимість вибраної теми;

· відповідність структури і змісту роботи плану курсової роботи;

· ґрунтовність розглянутих питань, правильність їх викладу, повнота розкриття змісту теми;

· використання статистичного матеріалу, його зв’язок з практикою, правильність складання таблиць, графіків і діаграм та їх аналіз;

· ступінь обґрунтування висновків;

· самостійність викладу матеріалу;

· правильність оформлення роботи;

· рекомендації щодо того, які питання курсової роботи потребують доопрацювання, в якому напрямі ця робота повинна здійснюватись, яку літературу треба вивчити додатково, як краще оформити окремі частини роботи.

Без рецензії керівника робота не допускається до захисту.

Студент повинен приділити особливу увагу усуненню недоліків і зауважень, наведених у рецензії.

У разі якщо деякі зауваження рецензента незрозумілі студенту або, на його погляд, неправомірні, необхідно проконсультуватись з керівником і навести додаткові докази для обстоювання своєї позиції.

Для усунення помилок і недоліків треба виконати додаткову роботу: опрацювати літературу, зазначену в рецензії, доповнити текст роботи, посилити аргументацію і зробити правильні висновки. При цьому не можна змінювати тему курсової роботи, вилучати рецензію керівника, повністю переробляти зміст роботи — необхідно на окремих сторінках дати відповіді на зауваження керівника і вкласти їх в кінці курсової роботи в конверт, який наклеюється на останній сторінці твердої обкладинки або вкладається у окремий файл. Останній пункт рецензії — попередня оцінка курсової роботи у формі висновку: “Робота допускається до захисту” чи “Робота не допускається до захисту”. Кінцева оцінка дається після захисту роботи.

Робота не допускається до захисту в разі:

· коли вона не носить самостійного характеру, цілком списана з літературних джерел чи підручників;

· написана на основі застарілої літератури з використанням застарілого статистичного матеріалу;

· збігається за змістом з роботою іншого студента;

· основні питання не розкрито, викладено схематично;

· у тексті є помилкові твердження чи висновки;

· дослідження проведено не на фактичних матеріалах підприємства, установи, організації;

· відсутні пропозиції щодо вдосконалення розробленого питання;

· текст написано неграмотно, оформлення роботи не відповідає вимогам.

Роботу, не допущену до захисту, студент має переробити відповідно з рецензією і вдруге подати для повторного рецензування.

 

Захист курсової роботи

Захист курсової роботи проводиться за графіком.

Захист робіт проводиться публічно перед комісією затвердженою наказом директора коледжу. На оцінку курсової роботи впливають: якість її виконання та науковий рівень, ступінь самостійності у викладенні теми, її оформлення, мова і логіка викладу, рецензія наукового керівника, виступ студента під час захисту, відповіді на запитання за темою роботи тощо.

Захист і оцінка курсової роботи — це підсумки самостійної роботи студента. При правильній її організації студент отримує необхідну орієнтацію для подальшої самостійної роботи, оцінює свої можливості, враховує недоліки, визначає моменти, на які слід звернути увагу під час подальшого навчання.

Підготовка до захисту курсової роботи

Курсова робота подається керівнику за 10 днів до захисту і реєструється у журналі. Науковий керівник дає на неї письмову рецензію. Студент знайомиться з рецензією і у випадку незадовільної оцінки переробляє роботу, повторно здає не пізніше, ніж за три дні до захисту. Якщо робота допущена до захисту, доповнення та зміни вносити у текст курсової після рецензування не дозволяється. 

Після здачі курсова робота зберігається у цикловій комісії і студенту на руки видається за три дні до захисту.

До захисту курсової роботи студент повинен досконало опанувати наукову проблему, що охоплює ширше коло питань, ніж передбачені обраною темою. Доцільно ще раз самостійно переглянути і повторити питання, пов’язані зі змістом курсової роботи, які вивчалися професійними, фундаментальними та гуманітарними дисциплінами. Особливу увагу треба звернути на понятійний апарат теми, та досягнутий у практиці вітчизняних підприємств рівень показників, які використовуються в роботі чи певною мірою пов’язані з використаними.

Готуючись до захисту курсової роботи студент має:

· усунути помилки і недоліки, зазначені в рецензії, опрацювати літературу, поглибити розуміння різних аспектів теми;

· продумати логіку свого виступу і доведення висновків;

· осмислити зміст викладеного в роботі і бути готовим пояснити наведені положення в разі потреби.

Під час захисту студент повинен показати розуміння висвітлених питань, добре володіти матеріалом.

До захисту курсової роботи студент готує усний виступ на 5–7 хвилин, який не потребує переказування роботи загалом. В ньому необхідно обґрунтувати вибір теми, важливість проблеми досліджень, зазначити основні питання теми, пояснити, яким шляхом вони вирішувались, які результати роботи, тобто відобразити його зміст, вступ і висновки. У виступі треба показати, яких недоліків припущено в роботі і як їх було усунено, з якими зауваженнями рецензента студент не згоден і чому. Від того, як представлена робота під час захисту студентом, залежить її оцінка. Тому доцільно старанно продумати свій виступ і написати його для себе повністю чи у вигляді тез. Під час захисту курсових робіт студентам надається можливість відстоювати свої погляди, обмірковувати важливі питання соціально-економічного розвитку і господарську практику. Це сприяє розвитку вміння вести дискусії і творчому мисленню

Результати досліджень необхідно підтверджувати демонстрацією ілюстративного матеріалу - таблиць, рисунків. До захисту можуть бути підготовлені всі наочні ілюстрації, які рекомендується виконувати за допомогою комп’ютера на аркушах формату A4 для членів комісії. Можна використовувати презентацію курсової роботи, підготовлену у програмі Microsoft Power Point.

Студенти, які в установлений термін не подали курсові роботи або одержали висновок про їх невідповідність вимогам, до захисту не допускаються.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 450; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!