Написання основної частини курсової роботи



Основну частину теми, яка складається з 4–5 розділів обсягом 20–30 сторінок, розділи слід логічно пов’язати між собою. Слова “основна частина”, “розділ”, “параграф” у тексті курсової роботи не використовуються.

У розділах основної частини курсової роботи докладно розглядаються теоретичні аспекти, методика, техніка дослідження й узагальнюються результати.

В основній частині курсової роботи потрібно:

· проаналізувати та узагальнити теоретичні положення теми і її практичне застосування у підприємстві, що досліджується;

· обґрунтувати власну думку, навести статистичний матеріал з основних питань, діаграми, схеми, графіки документи з відповідним поясненням;

· дослідити перспективи розвитку організаційних явищ, що розглядаються в курсовій роботі;

· здійснити порівняння з аналогічними процесами, явищами у вітчизняних та зарубіжних підприємствах;

Розгляд теми роботи можна починати з аналізу історичної градації теми. Історичні особливості формування та розвитку досліджуваної проблеми тільки збільшують і доповнюють рівень роботи.

Виконання роботи передбачає не просто переписування підручників, а аналіз наукових положень, цитування, наведення спірних визначень, положень наукової думки.

Зміст розділів основної частини повинен точно відповідати темі роботи і повністю її розкривати, показати уміння дослідника стисло, логічно і аргументовано узагальнювати зібраний матеріал.

У першому розділівисвітлюються теоретичні підходи до проблеми за темою роботи: наводяться наукові тлумачення та погляди різних авторів наукових публікацій, зіставляються, аналізуються й оцінюються їх позиції стосовно предмета дослідження; історія та сучасні тенденції предмета дослідження; визначається студентом особиста позиція щодо теоретичних положень різних авторів; теоретичні здобутки пов’язуються з предметом досліджень.

У другому розділіроботи описуються основні засоби, інструментарій, управлінські та організаційні аспекти предмета дослідження. Студент на основі здобутків науки (методології) (розділ 1) та з методики (розділ 2) наводить фактичні приклади з практики вітчизняних та зарубіжних підприємств.

Утретьому розділі студент опрацьовує, обґрунтовує, розробляє, проектує шляхи і способи ефективного розвитку теми дослідження.

Кожен розділ роботи закінчують короткими висновками які є своєрідним переходом до наступного розділу.

Написання заключної частини курсової роботи

Заключна частина курсової роботи (1–3 сторінки) — висновки та пропозиції автора з основних питань теми, що розглядалися. Вони повинні бути чіткими, відображати сутність досліджуваної проблеми у стислій формі. Крім того, доцільно дати рекомендації щодо вдосконалення економічних явищ, що досліджувалися і визначити очікувані наслідки.

Висновки та пропозиції - це підсумкові міркування, думки, судження, до яких приводить студента логічне мислення над пізнавальною інформацією, що має місце в роботі; їх зміст і послідовність повинні узгоджуватись зі змістом і послідовністю роботи. Виконання кожного із поставлених у вступі завдань повинно бути відображене одним або декількома результатами у висновках. Практичні пропозиції формулюються у вигляді окремих пронумерованих арабськими цифрами пунктів. Кожен пункт пишеться в межах одного абзацу і викладається конкретно, чітко, аргументовано. Це підвищує цінність теоретичних матеріалів.

Таким чином, якщо у вступі визначено завдання і обґрунтовано вузлові питання, в основній частині всебічно і докладно розкрито зміст теми, наведено статистичний матеріал і результати його аналізу, у заключній — висновки за темою, тоді курсова робота матиме цілісний вигляд і свідчитиме про ґрунтовні знання її автора.

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Загальні вимоги до оформлення курсової роботи

Порядок оформлення курсової роботи регламентується даними методичними рекомендаціями, стандартами і є обов’язковим для кожного студента.

Відповідно до Закону України “Про мови” курсова робота має бути виконана українською мовою.

Курсову роботу друкують за допомогою комп’ютера з одного боку аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) полуторним інтервалом. Рекомендований комп’ютерний шрифт – Times New Roman, 14 кеглів. Мінімальна висота шрифту 1,8 мм. або пишеться синьою чи чорною пастою з дотриманням правил орфографії. Почерк повинен бути чітким і розбірливим. Можна також використати папір подати таблиці та ілюстрації на аркушах формату АЗ.

Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: лівий - не менше 20мм, правий - не менше 10 мм, верхній - не менше 20 мм, нижній - не менше 20 мм.

Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка - чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту курсової роботи повинна бути однаковою.

Вписувати в текст курсової роботи окремі іншомовні слова, формули, умовні знаки можна чорнилом, пастою тільки чорного кольору, при цьому щільність уписаного тексту повинна бути наближеною до щільності основного тексту.

Друкарські помилки і графічні неточності, які виявилися в процесі написання курсової роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту (фрагменту малюнка).

Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти.

Заголовки структурних частин курсової роботи „ЗМІСТ”, „ВСТУП”, „ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ”, „СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, „ДОДАТКИ” друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервалам.

Абзацний відступ дорівнює п’яти знакам.

Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 408; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!