Обов’язками наукових керівників є:



- консультування студентів з питань формулювання чи уточнення теми роботи, розробки її плану, допомога в підборі спеціальної літератури, підготовці окремих розділів;

- визначення термінів виконання кожного розділу;

- контроль якості курсової роботи;

- перевірка та рецензування курсової роботи.

 

Складання робочого плану

Після вибору теми, визначення мети і завдання, роботи з літературою студент розробляє план курсової роботи під керівництвом наукового керівника. Складання плану — найважливіший етап підготовки курсової роботи. План повинен охоплювати головні питання теми, бути чітким, логічним і послідовним, не перевантаженим багатьма питаннями, бо це може призвести до поверхневого викладу матеріалу. Всі питання плану повинні бути висвітлені в роботі

План і методика виконання роботи мусить носити цілеспрямований характер щодо вивчення та дослідження напрямків вирішення обраної проблеми. Всі розділи мають бути взаємопов’язаними і підпорядкованими загальній меті роботи. Курсова робота мусить мати певну логічність побудови, послідовність і завершеність розгляду відповідних питань.

Добре розроблений план забезпечить якісне написання курсової роботи. Він, як правило, повинен висвітлювати наступні питання:

- актуальність, значимість даної проблеми в сучасних умовах господарювання (вступ);

- теоретичний розгляд проблеми з даної теми;

- коротка організаційно-економічна характеристика підприємства (об'єкта дослідження);

- 2-3 питання, що розкривають стан та шляхи вирішення досліджуваної проблеми на даному підприємстві;

- короткі висновки та пропозиції з досліджуваних питань;

- список використаних джерел;

- додатки.

Перший варіант плану відображає основну ідею роботи. При складанні першого варіанта плану курсової роботи потрібно визначити зміст окремих розділів і дати їм відповідну назву; продумати вміст кожного розділу і намітити у вигляді параграфів послідовність питань, які будуть у них розглянуті. Цей варіант плану складається не пізніше, ніж через тиждень після закріплення теми.

Робочий план має бути гнучким. Зміни в плані роботи можуть бути пов’язані з деяким коректуванням напрямку роботи, необхідність у якому може виникнути після детального ознайомлення з проблемою або із тими обставинами, що з ряду питань, немає достатньої кількості матеріалу, чи, навпаки, можуть з’явитися нові дані, які являють теоретичний та практичний інтерес. Усі зміни в плані курсової роботи узгоджуються з науковим керівником. Остаточний варіант плану курсової роботи затверджується науковим керівником і по суті стає змістом роботи. Після остаточного узгодження плану з науковим керівником студент приступає до написання курсової роботи.

Зразок змісту курсової роботи наведено в додатку. 4.

Паралельно з темою студент отримує спеціальний бланк-завдання (Додаток 5), в якому зазначаються реквізити автора, фіксуються тема, вихідні дані по роботі, дата видачі, графік виконання, а також термін подання готової роботи на перевірку. Завдання, підписане науковим керівником і студентом, при оформленні курсової роботи слід розмістити після титульної сторінки.

 

Підбір і ознайомлення з інформаційними джерелами

Підбір літератури потрібно розпочинати одразу після вибору теми курсової роботи.

Літературу для курсової роботи за темою студент підбирає самостійно або, за порадою керівника, визначає найважливіші етапи роботи, які будуть покладені в основу плану і розкриття теми. Для цього використовуються тематичні каталоги бібліотек. Важливим джерелом є періодичні видання: журнали “Економіка України”, “Галицькі контракти”, “Маркетинг в Україні”, “Бізнес-Інформ”, а також газети “Голос України”, “Споживач” тощо.

При підборі літератури необхідно звертатися до наочно-тематичних каталогів і бібліографічних довідників, а також використовувати систему Internet, де на сторінці www.nbuv.gov.ua Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського можна отримати найповнішу інформацію про економічну літературу, видану в Україні.

Потрібно використовувати такі пошукові системи: „AltaVista” – http://www.altavista.com; „Google” – http://www.google.com; „Rambler” – http://www.rambler.ru; „Yahoo!” – http://www.yahoo.com; „Yandex” – http://www.yandex.ru.

Вивчення літератури з обраної теми потрібно починати із загальних праць, щоб отримати уявлення про основні питання, з якими пов’язана дана проблема, а потім уже вести пошук нового матеріалу. При вивченні літератури бажано дотримуватися таких рекомендацій:

- розпочинати слід з літератури, яка розкриває теоретичні аспекти питання - монографій і журнальних статей, після цього використовуйте інструктивні матеріали (інструктивні матеріали використовуються тільки останніх видань);

- детальне вивчення студентом літературних джерел полягає в їх конспектуванні та систематизації; характер конспектів визначається можливістю використання даного матеріалу в роботі - нотатки, цитати, короткий виклад змісту літературного джерела або характеристика фактичного матеріалу; систематизацію одержуваної інформації слід проводити за основними розділами курсової роботи, передбачених планом;

- при вивченні літератури не прагніть освоїти всю інформацію, а відбирайте тільки ту, яка має безпосереднє відношення до теми роботи; критерієм оцінки прочитаного є можливість його практичного використання у курсовій роботі;

- вивчаючи літературні джерела, ретельно стежте за оформленням нотаток, щоб надалі було легко ними користуватися;

- не турбуйтеся, якщо частина одержаних даних виявиться непотрібною, дуже рідко вони використовуються повністю;

- прагніть орієнтуватися на останні дані з відповідної проблеми, спирайтеся на найавторитетніші джерела, точно вказуйте, звідки взяті матеріали; при відборі фактів із літературних джерел потрібно підходити до них критично;

- не припускається переписування та дослівне копіювання літературних джерел і матеріалів підручників.

Особливою формою фактичного матеріалу є цитати, які використовуються для того, щоб без спотворень передати думку автора першоджерела, для ідентифікації поглядів при зіставленні різних поглядів учених на цю проблему; відштовхуючись від їх змісту, можна створити систему переконливих доказів, необхідних для об’єктивної характеристики проблеми; цитати можуть використовуватися і для підтвердження окремих положень роботи; в усіх випадках число використовуваних цитат повинно бути оптимальним, тобто визначатися потребами розробки теми, цитатами не можна зловживати, їх велика кількість може сприйматися як вираз слабкості власної позиції автора.

 

Підбір фактичного матеріалу

Збір фактичного матеріалу - один з найбільш відповідальних етапів підготовки курсової роботи. Від того, наскільки правильно і повно зібрано фактичний матеріал, багато в чому залежить своєчасне і якісне написання роботи. Тому, перш ніж приступити до підбору матеріалу, студенту спільно з науковим керівником потрібно ретельно продумати, який саме фактичний матеріал необхідний для курсової роботи.

Об'єктами дослідження можуть бути підприємства всіх форм власності. Теоретична частина в курсовій роботі повинна мати не більше 1/4 частини загального обсягу тексту. Інший об'єм матеріалу повинен бути присвячений розгляду конкретного практичного матеріалу та відображати результати дослідження, аналізу і рекомендацій щодо поліпшення діяльності досліджуваного підприємства.

Курсова робота не повинна бути перенасиченою описовим матеріалом, у той же час вона не повинна мати абстрактний характер, відірваний від життя і практичної роботи.

Курсова робота, яка не містить конкретних даних по підприємству (об’єкту дослідження) і відповідних практичних досліджень, а є результатом аналізу літературних джерел, до захисту не допускається і повертається автору на доопрацювання.

Збір і опрацювання літературних джерел необхідно починати з детального вивчення законодавчої бази України щодо обраної теми курсової роботи, а саме: Законів України, Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України та інших актів, які регламентують комерційну діяльність організацій.

При написанні курсової роботи можуть бути використані статистичні збірники і довідники. Разом з офіційними статистичними повідомленнями доречно використовувати фактичні дані та приклади з книг, брошур, газетних статей матеріали із фахових журналів, практичний матеріал діючих місцевих підприємств.

Якщо студент претендує на високу оцінку, він повинен спланувати і здійснити невелике власне дослідження на основі самостійно підібраного фактичного матеріалу. Високо оцінюються фактичні матеріали які стосуються діяльності підприємств. Не існує обмежень відносно видів діяльності: у курсовій роботі можуть бути використані матеріали промислового підприємства, торговельної організації, тощо.

Після того, як вивчена і систематизована відібрана за темою література, а також зібраний і оброблений фактичний матеріал, можливі деякі зміни в первинному варіанті плану курсової роботи.

 

Написання роботи

Виклад матеріалу у роботі повинен бути послідовним і логічним, а всі розділи пов’язані між собою. Особливу увагу потрібно звертати на логічні переходи від одного розділу до іншого, від параграфа до параграфа, а всередині параграфа - від питання до питання.

Написання тексту курсової роботи належить розпочинати з основної частини, послідовно опрацьовуючи всі розділи, внесені до плану, потім вступ і висновки та формування списку використаних джерел.

 

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 316; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!