Перша медична допомога у випадках вивихів



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

 

ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

 

ННІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ, СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ І МИСТЕЦТВА

 

Кафедра соціальноїпедагогіки, дошкільної та початковоїосвіти

 

 

Реферат на тему:

 

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ЗАКРИТИХ УШКОДЖЕННЯХ, ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ НАДАННЯ

 

 

Підготувала:

студентка 1-ДО

ДрузякаСвітлана

Перевірила:

викладач Слюсар Т.А.

 

 

Черкаси-2012

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………………3

Розділ 1.Забій. Клінічні ознаки 

та перша медична допомога…………………………………………………………...4

Розділ 2.Перша медична допомога у випадках вивихів…………………….………………….…………………………………………6Розділ 3. Розтягнення. Перша медична допомога………………………………………………………………………………...7

Розділ 4.Перелом. Його ознаки та перша медична допомога………………………………………………………………………………...8

Розділ 5.Стискання. Перша медична допомога……………………………………....9

Розділ 6.Закриті ушкодження органів черевної порожнини………………………10

Розділ 7.Забій грудної клітки та

перша медична допомога при ньому.………………………………………………..12

Висновки...……………………………………………………………………………14

Список використаних джерел……………………………………………………...16

ВСТУП

Закриті ушкодження – це травматизація тканин і органів, спричинена впливом зовнішніх факторів без порушення цілісності шкіри й видимих слизових оболонок.

Причина закритих ушкоджень: удари тупими предметами, різні види травматизму, надзвичайні стани і стихійні лиха.

Види закритих ушкоджень: струси,здавлювання, удари, розтяги, розриви. вивихи, переломи, забої.

При нещасних випадках, травмах люди не завжди знають, яку потрібно надати допомогу потерпілому або хворому, як полегшити біль і страждання або попередити негативні для здоров’я та життя наслідки. Важливу роль у збереженні здоров’я відіграє надання правильної і своєчасної першої медичної допомоги.

Перша медична допомога – комплекс екстрених (негайних) медичних заходів, які надаються хворому або потерпілому на місці пригоди та під час доставки в медичний заклад. Перша медична допомога може бути різною, залежно від того, хто її надає.

Щоб уміти кваліфіковано надати першу медичну допомогу при нещасних випадках, люди мають чітко знати основні ознаки різних ушкоджень, невідкладних станів, чітко уявляти наскільки небезпечними для потерпілого можуть бути ці ушкодження і стани.

Перша медична допомога включає три групи заходів: негайне припинення дії зовнішніх ушкоджуючих факторів і надання допомоги потерпілому; надання першої медичної допомоги потерпілому залежно від характеру і виду травми, нещасного випадку; організація швидкої доставки (транспортування) хворого або потерпілого до лікувального закладу.

Своєчасно надана і правильно проведена перша медична допомога не тільки зберігає життя потерпілого, але і забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджує розвиток тяжких ускладнень, зменшує втрату працездатності.

РОЗДІЛ 1

Забій. Клінічні ознаки та перша медична допомога

Забій (контузія) є наслідком безпосередньої дії тупого знаряддя на різні ділянки тіла, яке викликає ушкодження тканин і органів без порушення цілості шкірних покривів.

Забоївиникаютьвід удару абоздавлення твердим предметом. Ступіньушкодженнязалежитьвідсили удару, щільності і ваги травмуючого предмета. Різнітканинилюдинивідзначаютьсянеоднаковоюрезистентністю до травми.

Підшкірнаклітковина та їїсудиниушкоджуються легко. Апоневрози, фасції і нервиміцніші і резистентніші.

Паталогоанатомічнізміни при забоїзумовленіособливістютканини, травмуючого фактора, віком і станом організму. Підвпливом забою і здавлення легко розриваютьсядрібнікровоносні і лімфатичнісудиниклітковини з крововиливом у тканини. Значнескупченнякрові у м'якихтканинахутворює гематому.

Клінічніознаки. Урезультаті забою виникаютьбіль, припухлість, синці і порушенняфункціїї. Більзумовлений травмою, здавленням і набрякомчутливихнервовихзакінчень. Припухлістьрозвиваєтьсявнаслідокпросочуванням'яких тканин кров'ю, лімфою і запальнимексудатом. Припухлість і синцівиявляютьсябільшоюмірою в тканинах, багатих на пухкуклітковину. Синецьмаєвиглядсиньоїплями, яка змінюєсвійколірізвсмоктуваннямелементівкрові і стаєпослідовносиньо-багровою, синьою, зеленою, жовтою, зникаючизовсім через 6-8 днів. Порушенняфункціїзалежитьвід болю та розмірівгематоми і набряку. Загальний стан при забоях змінюється мало, тільки при розсмоктуваннізначних гематом можливепідвищеннятемператури до 37-38˚С. Залежновідбудовирізних тканин відмічаютьсядеякіхарактерніознпки. Так, шкіра при забоївнаслідокнакопиченнялімфиможевідшаровуватисьвід апоневрозу, при забоїм'язівможутьроздавлюватисяокремім'язові волокна і цілім'язові пучки з подальшимутвореннямм'язових контрактур і осифікуючогоміозиту (окостеніннярубця) Забій нерва інодісупроводитьсяпарестезіями, парезами і паралічами.

Перша медичнадопомога при забоях надаєтьсявідразупіслятравми. Призначають холод, накладаютьстискуючупов'язку, надаютьпідвищенегоположеннязабитоїкінцівки. При великих гематомах роблятьпункцію і відсмоктують кров. Забоїсуглобівнерідкосупроводжуютьсяушкодженнямсиновіальноїоболонки з відривомчастин хряща і травмуваннямсуглобовихкінців, або на місцігематомиутворюється водянка суглоба. При випадінніфібрину в ексудатісуглобуможутьутворюватисьвнутрішньо-суглобові спайки й анкілоз (нерухомість в суглобі).

Клінічно при забоїсуглобу, крім болю і припухлості, спостерігаєтьсярізкеобмеженняфункціїзгинання і розгинання. При наявностігематомиабо водянки в суглобіпроявляєтьсяхарактерний симптом «балансуваннянадколінка» - надколінокненачеплаває в рідині. Лікуванняполягає у забезпеченні стану спокою, накладанніздавлюючоїпов'язки.

У тяжкихвипадкахзабоївпоказаніпункція та відсмоктуваннякрові з подальшимвведеннямантибіотиків і накладаннямлегкоїгіпсовоїлонгети. Через 10-20 днів, коли зникнутьгостріявища, призначаютьгімнастику, массаж, фізіо- і механотерапію [1, с.155-157].

 

 

РОЗДІЛ 2

Перша медична допомога у випадках вивихів

Вивихи – це зміщення суглобних поверхонь з порушенням цілісності суглобних сумок і апарату зв’язок.

Основні ознаки вивиху – біль у суглобі, порушення функцій кінцівки, зміна форми (деформація) суглоба, вкорочення кінцівки та вимушене її положення. Такітравмивиникаютьпід час ударівабопадіння, наприклад падіннявитягнутою рукою вперед на кисть.

При вивихаххребціввиникаєїхзміцнення, щоможепризвести до здавлювання спинного мозку. Такездавлюванняможе стати причиною частковоїабоповноївтратифункційнижніхкінцівок і органів таза. Основнимиознакамитакоїтравми є втратачутливостінижчетравмованогомісцяабовідчуттятількиполовинитіла; поколювання в кінцівках (ценерідкосвідчить про травмуванняшиї); гострийбіль у кінцівках, хоч очевидно, що вони не постраждали; втратачутливостішкіри; утрудненедихання.

Подаючи першу медичнудопомогу, не сліднамагатисявправитисуглоб – це повинен робитиспеціаліст. Кінцівцінадають стану спокою шляхом іммобілізації. Якщовивихставсяу великих суглобах (тазо-стегновому, колінному, плечовому, а такожміжхребців), рекомендуєтьсязнеболювальнийзасіб.

Нижню щелепу у разівивихуфіксуютьпращоподібноюпов'язкою [2, с.53].

РОЗДІЛ 3


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 70; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!