ТЕМА 4. КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ ОПЕРАЦІЙ З ОСНОВНИМИ ЗАСОБАМИ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ



Програма теми: Завдання і джерела ревізії операцій з основними засобами. Перевірка збереження і технічного стану основних засобів, якості проведеної інвентаризації. Ревізія операцій по поступленню, переміщенню і вибутті основних засобів, використання амортизаційного фонду. Контроль операцій з орендованими основними засобами. Перевірка своєчасності і правильності відображення операцій по основних засобах на рахунках бухгалтерського обліку. Особливості ревізії нематеріальних активів.

Література: 2, 3 [с. 214-227], 4 [с. 95-123], 5 [с. 112-129], 9-12.

І. Теоретичні питання для СРС

1. Завдання і джерела інформації під час проведення ревізії основних засобів.

2. Ревізія наявності і руху основних засобів підприємства.

3. Ревізія нарахування й обліку амортизації основних засобів.

4. Ревізія операцій з ремонту основних засобів.

5. Контроль нарахування й обліку ПДВ з операцій з основними засобами.

6. Контроль інвентаризації і переоцінювання основних засобів.

7. Ревізія операцій з іншими необоротними активами.

8. Ревізія орендних операцій.

9. Ревізія операцій з капітальними та довгостроковими фінансовими вкладеннями.

10. Нормативно-правове регулювання обліку й контролю нематеріальних активів.

11. Ревізія наявності і руху нематеріальних активів.

12. Контроль інвентаризації і переоцінювання нематеріальних активів.

ІІ. Тестові завдання до СРС

1. Основні засоби це: а) це матеріальні активи, які підприємство утримує для використання їх своїй фінансово-господарській діяльності, очікуваний строк корисного використання яких менше одного року або операційного циклу; б) це матеріальні активи, які підприємство утримує для використання їх своїй інвестиційній діяльності, очікуваний строк корисного використання яких більше від одного року або операційного циклу; в) це нематеріальні активи, які підприємство утримує для використання їх своїй фінансово-господарській діяльності, очікуваний строк корисного використання яких більше від одного року або операційного циклу; г) це матеріальні активи, які підприємство утримує для використання їх своїй фінансово-господарській діяльності, очікуваний строк корисного використання яких більше від одного року або операційного циклу.

2. Справедлива вартість визначається у випадку:а) оприбуткування основних засобів, отриманих в ре­зультаті бартерних операцій;б) оприбуткування основних засобів, отриманих безкоштовно;в) зарахування на баланс основних засобів, зарахова­них як внесок у статутний капітал;г) всі відповіді правильні.

3. Сума, за якою може бути здійснений обмін активу або сплата зобов'язання в результаті операції між обізнаними, зацікавленими і незалежними особами, – це:а) первісна вартість;б) історична вартість;в) справедлива вартість;г) переоцінена вартість.

4. Не капіталізуються (не збільшують первісну вартість об'єкта ОЗ) витрати на:а) модернізацію ОЗ;б) капітальний ремонт ОЗ;в) ремонт, що здійснюється для підтримки об'єкта в ро­бочому стані;г) реконструкцію ОЗ.

5. Здійснення учасниками внеску в статутний капітал ви­робничого будинку з уведенням його в експлуатацію відобра­жається проведенням:а) Дт 10З Кт 40;б) Дт 103 Кт 46;в) Дт 46 Кт 40; г) Дт 46 Кт 103.

6. До первісної вартості придбаних основних засобів не включаються витрати:а) на страхування ризиків доставки основних засобів;б) на реєстраційні збори;в) на сплату відсотків за користування кредитом, взятий для придбання основних засобів;г) на налагодження.

7. Передача для використання в цеху спецінструментів відображається проведенням:а)Дт 153 Кт 112;б)Дт 112 Кт 153;в)Дт 23 Кт 112;г)Дт 23 Кт 153.

8. Ремонт основних засобів — це:а) комплекс операцій з відновлення стану об'єкта або збільшення його довговічності;б) частина експлуатаційних витрат;в) комплекс операцій з поновлення працездатності або справності об'єктів основних фондів і відновлення їх складових частин;г) всі відповіді правильні.

9. Первісна вартість основного засобу за винятком його ліквідаційної вартості – це:а) переоцінена вартість;б) амортизаційна вартість;в) ліквідаційна вартість;г) відбудовна вартість.

10. Сума коштів, яку підприємство очікує одержати від про­дажу основних засобів з витікання терміну корисного викори­стання, за винятком витрат, пов'язаних з вибуттям, – це: а) переоцінена вартість; б) амортизаційна вартість; в) ліквідаційна вартість; г) відбудовна вартість.

11. Чи може бути змінений термін корисного використан­ня об'єкта основних засобів у ході експлуатації:а) за рішенням керівництва підприємства;б) при змінах по даному питанню в законодавчих актах;в) тільки при зміні методу амортизації;г) не може бути змінений.

12. Метод амортизації, суть якого полягає в тому, щорозмір залежить тільки від терміну використання об'єкта ос­новних засобів, називається:а) кумулятивним;б) виробничим;в) методом зменшення залишкової вартості;г) прямолінійним.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 515; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!