Програма ревізії господарсько-фінансової діяльності підприємства



№ п/п

Розділи контрольно-ревізійної служби

Методичні прийоми контролю

Час проведення

Термін ревізії, днів

Виконавці

Початок Закінчення
1 2 3 4 5 6 7
             

Розділи контрольно-ревізійної роботи:

1. Грошові кошти, касові і банківські операції.

2. Розрахунково-кредитні операції.

3. Збереження і використання основних засобів.

4. Використання трудових ресурсів.

5. Збереження і використання матеріальних цінностей.

6. Виконання плану виробництва продукції.

7. Витрати на виробництво і реалізацію продукції.

8. Фінансові результати та їх використання.

9. Фінансовий стан.

10. Стан бухгалтерського обліку та звітності, внутрішньогосподарського контролю.

2. Підготувати проект наказу «Про ревізію фінансово-господарської діяльності підприємства» (див. форму наказу). Інформацію про ревізійний період, строк ревізії, склад ревізійної групи взяти із п. 1.1. Ревізія фінансово-господарської діяльності підприємства призначена наказом Державної контрольно-ревізійної служби № 34 від 18 лютого поточного року. Посади і прізвища відповідальних за фінансово-господарську діяльність підприємства осіб, посаду і прізвище керівного працівника Головного управління Державної контрольно-ревізійної служби вказати самостійно.

3. Скласти робочий план проведення ревізії фінансово-госпо­дарської діяльності підприємства. Для написання його доцільно використати інформацію про об’єкти контрольно-ревізійної роботи і методику перевірки з п. 1.1. Розділи контрольно-ревізійної роботи необхідно деталізувати, наприклад, ревізія основних засобів передбачає ревізію:

· збереження і технічного стану основних засобів;

· операцій надходження, руху і вибуття основних засобів;

· нарахування зносу основних засобів;

· операцій по ремонту основних засобів.

4. Написати вступну частину акта ревізії. Попередня ревізія фінансово-господарської діяльності підприємства проведена за період з 01.07.20_р. по 01.01.20_ р.

ТЕМА 3. КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ ГРОШОВИХ КОШТІВ

Програма теми: Завдання і джерела ревізії касових операцій. Перевірка дотримання вимог порядку ведення касових операцій у народному господарстві України. Перевірка повноти і своєчасності оприбуткування грошових коштів. Перевірка використання готівки за цільовим призначенням, своєчасності і повноти здачі в банк грошових коштів, дотримання ліміту залишків готівки в касі.

Література: 2, 3 [с. 191-203], 4 [с. 66-94], 5 [с. 57-73], 9-12.

І. Теоретичні питання для СРС

1. Назвіть основні завдання ревізії каси і касових операцій підприємства.

2. Ревізія і контроль каси та дотримання умов зберігання грошових коштів.

3. Визначте основні етапи здійснення ревізії операцій на рахунках в банку.

4. Перевірка дотримання ліміту залишків готівки в касі.

5. Перевірка операцій по валютному рахунку підприємства.

6. Які особливості проведення ревізії безготівкових розрахунків на підприємстві з використанням чекових книжок?

7. Особливості перевірки грошових документів і цінних документів.

8. Перевірка операцій по цінних паперах власної емісії.

9. Ревізія операцій по розрахунках з акредитивами і чеками з лімітованих і не лімітованих чекових книжок.

10. Ревізія операцій з векселями.

ІІ. Тестові завдання до СРС

1. Першим етапом ревізії грошових коштів у касі є: а) раптова інвентаризація наявності грошових коштів та інших цінностей, які є в касі підприємства; б) документальна перевірка первинної документації з обліку готівки в касі підприємства; в) фактична перевірка даних бухгалтерського обліку по рахунку 30 «Каса»; г) попередження касира про здійснення ревізії каси.

2. Перевірка повноти і своєчасності оприбуткування готівки по касі проводиться:а) зіставлянням прибуткових касових ордерів на отримання готівки з банку із записами в касовій книзі, із відповідними записами у виписках із банку;б) зіставленням звітів касира із даними касової книги;в) зіставлянням сум і дат на оприбуткування виручки в прибуткових касових ордерах із датами і сумами, проставленими удокументах на реалізацію продукції готівкою;г) зіставлянням сум і дат у прибуткових касових документах і касовій книзі з первинними документами на сплатукомунальнихпослуг.

3. Основним законодавчим нормативом, яким повинні керуватися усі підприємства, незалежно від форм власності і виду діяльності, при здійсненні розрахунків з використання каси підприємства є: а) Закон Україні «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність»; б) Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні; в) План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій.

4. Приватне підприємство (юридична особа) може здійснювати свої розрахунки з контрагентом, якщо останній є приватним підприємцем (фізична особа) з використанням таких форм розрахунків: а) лише готівковим, оскільки фізична особа не може мати поточного розрахункового рахунку в банку; б) лише безготівковим, оскільки така форма розрахунків є більш вигідною для юридичної особи; в) готівковим ( через касу контрагентів) та безготівковим (з використання розрахункових рахунків покупця та замовника).

5. Розрахунки готівкою підприємства між собою та з фізичними особами проводяться із застосуванням: а) прибуткових, видаткових касових ордерів, касових і товарних чеків, квитанцій; б) договорів купівлі-продажу товару, актів закупівлі, виконання робіт та інших документів, що засвідчують факт купівлі товару, виконання робіт; в) усі відповіді правильні.

6. Ліміт каси встановлюється на підставі: а) встановленого внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства – юридичної особи; б) звернення матеріально відповідальної особи – касира, про розмір необхідної величини готівки в касі підприємства; в) визначеного розміру готівки в касі банком юридичної особи.

7. Перевірку касової дисципліни на підприємствах покладено на:а) податкові органи України; б) контролюючі органи України;в) власників підприємств.

8. Першим етапом ревізії є: а) раптова інвентаризація наявності грошових коштів та інших цінностей, які є в касі підприємства; б) документальна перевірка первинної документації з обліку готівки в касі підприємства; в) фактична перевірка даних бухгалтерського обліку по рахунку 30 «Каса».

9. До складу інвентаризаційної комісії повинні входити: а) члени ревізійної групи КРУ, касир, головного бухгалтера та керівник підприємства, що ревізується; б) члени ревізійної групи КРУ, касир, бухгалтер та власник підприємства, що ревізується; в) члени ревізійної групи КРУ, касир та головного бухгалтера підприємства, що ревізується.

10. Ревізія касових операцій може проводиться:а) вибірковим методом перевірки видаткових касових документів та суцільним методом перевірки прибуткових касових документів;б) вибірковим методом перевірки прибуткових касових документів та суцільним методом перевірки видаткових касових документів;в) залежно від величини підприємства, що ревізується вибірковим або суцільним методами, не залежно чи це прибуткові чи видаткові касові документи.

11. Перевірка повноти і своєчасності оприбуткування готівки по касі проводиться:а) зіставлянням прибуткових касових ордерів на отримання готівки з банку із записами в касовій книзі, із відповідними записами у виписках із банку;б) зіставлянням сум і дат на оприбуткування виручки в прибуткових касових ордерах із датами і сумами, проставленими удокументах на реалізацію продукції готівкою;в) зіставлянням сум і дат у прибуткових касових документах і касовій книзі з первинними документами на сплатукомунальнихпослуг.

12. Сума розрахунку готівкою одного підприємства з іншим не повинна перевищувати:а) 10000 грн. протягом одного тижня по одному або всіх платіжних документах;б) 4000 грн. протягом одного дня по всіх платіжних документах;в) 10000 грн. протягом одного дня по одному або всіх платіжних документах.

13. Ревізор встановлює стан платіжної дисципліни на підприємстві, перевіряючи платіжні доручення, що використовуються при: а) перерахуванні сум постачальникам, підрядчикам і іншим кредиторам; б) одержанні грошей у касу; в) виплаті заробітної плати.

14. Надлишок коштів у касі відображається таким первин­ним документом:а) прибутковим касовим ордером;б) видатковим касовим ордером; в) авансовим звітом.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 801; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!